R E K L A M A
Strona główna Artykuły Miszmasz Abonament na każdą kieszeń – również studencką

Abonament na każdą kieszeń – również studencką

0
Abonament na każdą kieszeń – również studencką
Abonament na każdą kieszeń – również studencką

Studencka kieszeń zwykle nie jest przesadnie przepastna, więc nie ma się co dziwić, że wielu żaków stara się maksymalnie optymalizować koszty swojego życia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które muszą utrzymać się w mieście poza miejscem zamieszkania. Jedną z usług, z których z całą pewnością nie można zrezygnować, ale bez problemu można ograniczyć na nią wydatki, jest abonament telefoniczny. Tani abonament nie musi jednak oznaczać okrojonego dostępu do rozmów, SMS-ów czy transferu danych. Który zatem wybrać?

Tani abonament komórkowy

Szukając abonamentu komórkowego, bardzo łatwo wpaść w pułapkę wyboru oferty pozornie najtańszej. Pozornie, bo niska cena za abonament najczęściej oznacza niewielki pakiet danych do wykorzystania, płatne SMS-y czy nawet rozmowy. Przy takiej kalkulacji najprawdopodobniej okaże się, że ostateczna wysokość rachunku będzie niemiłym zaskoczeniem. Regularnie trzeba będzie bowiem dokupować dodatkowe gigabajty transferu, co będzie nie tylko kosztowne, ale również uciążliwe.

Dziś większość operatorów nawet w ramach najtańszych abonamentów oferuje darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na telefony stacjonarne. Płatne mogą być natomiast SMS-y i MMS-y. Parametrem, który najbardziej wpływa na cenę abonamentu, jest wielkość pakietu danych.

W kontekście abonamentu dla studenta to często o wiele istotniejsze niż rozmowy i SMS-y. 3 GB to rozsądne minimum, lepiej jednak postawić na więcej – 7, 10, czy 15 GB zapewni duży komfort korzystania z sieci. Wraz z wielkością pakietu wyraźnie rośnie również cena. Kluczem do optymalizacji kosztów jest wybranie takiego pakietu danych, który wystarczy na cały miesiąc, ale bez znacznego zapasu.

Abonament z telefonem czy bez?

Mówiąc o wysokości opłat za abonament komórkowy kluczowa jest także decyzja dotycząca zakupu usługi z telefonem lub bez niego. Oba rozwiązania mogą być korzystne finansowo – wszystko zależy od potrzeb i zaoferowanej przez operatora ceny.

Zakup abonamentu z telefonem może być opłacalny i wygodny, bo dla wielu osób, w tym studentów, łatwiej jest regularnie co miesiąc płacić o 30-40 złotych wyższy rachunek, niż przeznaczyć jednorazowo ponad 1000 złotych na telefon. Zwłaszcza, że operatorzy często oferują różne promocje na urządzenia – wówczas taka forma zakupu może być naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Co zaś tyczy się samego wyboru abonamentu z telefonem, warto zastanowić się, czy na pewno potrzeba kupić topowy model, a tym samym znacznie podnieść rachunek. Może lepiej wybrać smartfon ze średniej półki cenowej, ale z konkretnymi, mocnymi parametrami – na przykład dobrym aparatem czy wysoką wydajnością.

Z drugiej strony warto pamiętać, że wybór abonamentu bez telefonu oznacza niższy rachunek. W przyszłości natomiast będzie można kupić telefon na raty. Coraz większa liczba operatorów udostępnia taką możliwość – bez konieczności podpisywania nowej umowy.

Tani abonament w Orange

Uwzględniając powyższe wskazówki, weźmy pod lupę ofertę na abonament komórkowy Orange – sprawdźmy, czy jest opłacalny.

Najtańszy abonament w Orange to Plan Mobilny 35. W jego ramach abonent otrzymuje:

  • nielimitowane rozmowy w kraju i na terenie UE,
  • SMS/MMS za 20 gr,
  • 3 GB internetu do wykorzystania.

W wyższej opcji abonent otrzymuje bezpłatne SMS-y/MMS-y oraz 7 GB internetu.

Ze studenckiego punktu widzenia najciekawszą opcją jest z całą pewnością Plan Mobilny 55. Przede wszystkim dlatego, że oferuje nielimitowany transfer danych – w tym 15 GB z maksymalną prędkością łącza, po przekroczeniu z limitem szybkości transferu na poziomie 1 Mb/s. Dzięki temu smartfon można okazjonalnie wykorzystywać jako router i łączyć się za jego pośrednictwem z internetem na komputerze czy laptopie. Nawet wspomniana limitowana prędkość pozwoli w miarę komfortowo przeglądać strony internetowe, korzystać z poczty i komunikatorów, czy słuchać muzyki.

Bezprzewodowe słuchawki bluetooth XBLITZ PURE BEAST
Testy sprawnościowe i psychologiczne do policji - jak się dostać do Policji?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 + 9 =

Exit mobile version