Leworeczni.

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!

Jesteś prawo- czy lewo- ręczna/ręczny ?

w prawo
33
89%
w lewo
4
11%
 
Liczba głosów: 37

Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Leworeczni.

Post autor: Centi66691 »

Ja jestem prawo ręczny ale z lewej pisanie też mi całkiem nieźle idzie ;)
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
tynka:)
Młody rozbrykany
Posty: 452
Rejestracja: 14.10.2004, 19:51
Lokalizacja: z marzeń...

Re: Leworeczni.

Post autor: tynka:) »

Potrafie pisac lewa i prawa:P a taki ci psikus:P
"Wszystko to marnośc i pogoń za wiatrem..."
Kohelet
Krisek
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 25.10.2007, 09:32

Re: Leworeczni.

Post autor: Krisek »

Jestem oburęczny. Plastycznie uzdolniony. Jest mi obojętne, którą ręką co robię. Oczywście o paru sprawach decydują narzędzia (np. nożyczki). Myszkę mam po lewej stronie, ale nie zmieniam jej układu, jak to sugerują leworęcznym.

Ciekawostka: prawą zawsze piszę, lewą zawsze rysuję - nie pasuje mi odwrotnie, chociaż umiem...
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Leworeczni.

Post autor: JaGaKi »

Najbardziej efektownie pisze obiema rękami - na klawiaturze;d
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Leworeczni.

Post autor: Justyśka »

ja jestem tylko i wyłącznie praworęczna:) znaczy się na klawiaturze wyjątkowo piszę obiema, ale tak to lewą nawet łyżki nie umiem utrzymać:)
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Leworeczni.

Post autor: JaGaKi »

a widelec?:P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Leworeczni.

Post autor: Martuśka »

praworęczna jestem ale lewa ręka też dosyć sprawna, gdy robie coś prawa ręką i w tym samym czasie lewą to czynności lewą ręką wykonuje bez problemu :) pisanie na klawiaturze to tez nie problem :P a z tymi nożyczkami... czemu niby nie są dostosowane dla leworęcznych? moje nożyczki jak sie ich nie złapie zawsze wyglądają tak samo i w lewej ręce też mi sie je dobrze trzyma.... trochę tego nie rozumiem...
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Leworeczni.

Post autor: GoSiAcZeK »

Ja jestem praworęczna, ale lewa ręka też jest dość sprawna ;) fakt, że pisanie w zeszycie zbytnio mi nią nie wychodzi, ale paznokcie pomaluję ;p

i tak na marginesie są specjalne nożyczki dla leworęcznych i inne rzeczy przypuszczam też. mój młodszy brat jest leworęczny i ma nawet biurko zrobione tak, że wygodnie mu pisać. http://www.dlaleworecznych.pl/ tam jest dużo takich rzeczy ;)
13.02.2005 r.

A. ;**
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Leworeczni.

Post autor: JaGaKi »

Ciekaw jestem cyzm się różnią kredki dla leworęcznych od tych dla prawo...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Leworeczni.

Post autor: Justyśka »

JaGaKi pisze:a widelec?:P
heh też mam problem;)
GoSiAcZeK pisze:pisanie w zeszycie zbytnio mi nią nie wychodzi, ale paznokcie pomaluję ;p
a właśnie ja z tym mam największy problem:/
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Leworeczni.

Post autor: Martuśka »

ostrzynki dla leworęcznych - trochę przesadzone... w grupie mam sporo leworęcznych osób specjalnych piór bądź długopisów nie mają... linijki tez mnie zaskoczyły na tej stronce...

Justyśka wiesz można sobie wyrobić tak rękę ze z łatwością pomalujesz paznokcie lewą ręka... ja mam tak wyrobioną (lewą) rękę ze francuski maluje bez tych pasków i wygląda świetnie :)
Krisek
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 25.10.2007, 09:32

Re: Leworeczni.

Post autor: Krisek »

Rece po prostu trzeba cwiczyc we wszystkich czynnosciach. Na poczatku bywa to trudne, niewygodne. Oczywiscie faktyczna trudnoscia jest uzywanie przedmiotow ewidentnie przystosowanych do budowy dloni, jak nozyczki. Dlatego do obcinania paznokci uzywam cazkow, bo inaczej bym sie pokaleczyl.
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Leworeczni.

Post autor: Justyśka »

Martuśka pisze: Justyśka wiesz można sobie wyrobić tak rękę ze z łatwością pomalujesz paznokcie lewą ręka... ja mam tak wyrobioną (lewą) rękę ze francuski maluje bez tych pasków i wygląda świetnie :)
no na pewno można...już i tak zrobiłam postępy...umiem sobie zrobić dość prosto cieniutki pasek na paznokciu lakierem lewą ręką :D:D Ale o pisaniu, czy rysowaniu lewą ręką nie ma mowy:/ A co do tych kredek czy linijek dla leworęcznych... w życiu nie widziałam takich przyrządów:) to już chyba lekka przesada, o nożyczkach słyszałam, bo to chyba faktycznie jest różnica w budowie, ale np tak samo nie rozumiem noży dla leworęcznych...
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Leworeczni.

Post autor: Martuśka »

Jeśli o rysowanie chodzi to potrafię rysować lewą ręką gdy jednocześnie rysuje prawą:) a pisać uczę sie na wykładach - z nudów:P i potrafię pisać ale robie to baaaardzo wolniutko:P
ostatnio trzymałam długopis dla mańkutów i różnicy nie widziałam, bezsens skoro nie ma żadnej różnicy, a co do nożyczek to dziwie sie dlatego ze u mnie w domu większość nożyczek jest takich, że bez różnicy jak sie je trzyma, jest zawsze tak samo... troche to pic na wodę wszystko... naciągają ludzi bo to na pewno są droższe rzeczy niż dla praworęcznych
anek
Młody aktywny
Posty: 31
Rejestracja: 28.11.2008, 13:36
Lokalizacja: lublin

Re: Leworeczni.

Post autor: anek »

IzzY pisze: lekki off:
Splećcie swoje dłonie, tak jak do modlitwy i napiszcie, który kciuk macie na wierzchu - lewy czy prawy. Badania dowiodły, że 90% ludzi ma lewy kciuk na wierzchu a jakieś 10% prawy. Ja jestem w mniejszości 8)
witam w mniejszości. xd
Jestem praworęczna. Kiedyś próbowałam pisać lewą ale zupełnie mi to nie wychodziło. ;)
Ja słyszałam, że leworęczni są bardziej inteligentni, uzdolnieni itp. ciekawe ile w tym prawdy ^^
Ankuu1024
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 28.11.2008, 22:26

Re: Leworeczni.

Post autor: Ankuu1024 »

Ja jestem prawo ręczna i mam lewy kciuk na wierzchu. ;) A jeśli chodzi o pisanie lewą ręką to póki co najlepiej wychodzi mi to na klawiaturze :P Ale uczę się nieraz z nudów pisać lewą ręką, lub nią rysować i powiem, że nawet, nawet- piszę lepiej lewą, niż kilka moich kolegów w klasie prawą ;)
A jeszcze sobie przypomniałam, że jakieś 2 lata temu, tak na przerwie pisałam coś na tablicy, a po chwili zorientowałam się, że piszę lewą ręką i nie widziałam różnicy miedzy pismem prawą ręką. A gdy ponownie chciałam pisać lewą, to mi tak nie szło, jak poprzednim razem.

O jakiś długopisach, nożyczkach czy linijkach specjalnych dla leworęcznych nigdy nie słyszałam, ani ich nie widziałam.. Ręka, jak ręka, niczym sie przecież nie różni.

Aha.. Dla mnie osoby leworęczne to normalka. W klasie miałam chyba 4 więc się przyzwyczaiłam i nie spotkałam się z tym, by np. w 1 klasie podstawówki ktoś się ich pytał, dlaczego tak piszą, a nie inaczej. Ja sama kiedyś też sie zastanawiałam, no ale tak po prostu jest. ;)
ODPOWIEDZ