Zaręczyny

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Zaręczyny

Post autor: SkaTe_GirL »

Mamy tutaj na forum takie dwie osoby co sie zareczylyly... oczywiscie nikt nie wie kto wiec nie bede wymieniac imion;PPPP
a tak serio. Sluchajcie zareczyny wsrod osob mlodych... pelnoletnich ale nie przekraczajacych 20stki... jak do tego podchodzice? Nie za szybko? Moze w niektorych przypadkach nalezy czekac do tej "dojrzalosci", ktora u wszystkich objawia sie zupelnie inaczej.
jak reagujecie jak mlodzi sie zareczaja...? zniesmaczenie, a moze mysl "ja tez chce"..
i wlasnie chodzi mu tu o opinie osob trzecich... bo jak wiadomo ludzie zakochani najlepiej kieruja swoim zyciem uczuciowym... a te osoby trzecie lubia sie w****** w ich zycie.
Ostatnio zmieniony 25.02.2007, 21:19 przez SkaTe_GirL, łącznie zmieniany 2 razy.
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zaręczyny

Post autor: Paweł »

zapomnialas o jeszcze jednej osóbce.... 8)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Zaręczyny

Post autor: czarownica333 »

No właśnie, dwie tu takie mamy :D

A ja myślę, że jeżeli dwie osoby naprawdę się kochają i wiedzą, że chcą być ze sobą do końca życia, to jak najbardziej :) wiele jest osób, które w wieku ok 20 lat, które mogą być naprawdę dojrzałe i potrafią podjąć odpowiedzialną decyzję o byciu razem.

Inna sprawa, że są ludzie w wieku lat 50, którzy są na tyle nieodpowiedzialni, że w ogóle nie powinni się zbliżać do osób płci przeciwnej, a co dopiero brać ślub :P

Jednym słowem: wszystko jest kwestią indywidualną i zależy od konkretnych młodych :)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zaręczyny

Post autor: Paweł »

dodam tylko jeszcze, że przecież zaledwie 20 lat temu być zaręczonym w takim wieku to była norma, standard, wręcz wymóg? Dziecko w wieku 20 lat to też był standard....
a przynajmniej coś częściej spotykanego niż dzisiaj, chyba ;-)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Zaręczyny

Post autor: SkaTe_GirL »

Paweł pisze:zapomnialas o jeszcze jednej osóbce.... 8)
a kim jest ta druga osoba?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Zaręczyny

Post autor: *MysterY* »

ale cos widze ze to juz nie 1 nie 2 osoby a nawet 3 :D
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Zaręczyny

Post autor: IzzY »

już się zgubiłam xD
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaręczyny

Post autor: Anuś »

mili, vanessa i kto?;>

moim zdaniem jak ktos jest pewien ze to to to nie ma nic zlego z zareczynach.. ;) wrecz zazdroszcze tej pewnosci.. ;) ja ciagle chyba trafiam ie na te osoby.. ;] ;]
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Zaręczyny

Post autor: SkaTe_GirL »

jak to vanessa? i ja o tym nic nie wiem ?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Zaręczyny

Post autor: shyduo »

tak sie forum czyta :P

Było w temacie o walentynkach :p (ew. w cyferkach około 14.02 :P)
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Zaręczyny

Post autor: SkaTe_GirL »

ej, zauwazcie date kiedy tu wrocilam...
nie czytalam postow ktore powstaly kiedy mnie tu nie bylo... czyli te ostatnie pol roku
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zaręczyny

Post autor: Paweł »

przez ten czas połowa forum mogła zmienić swój stan cywilny ;p

Ale wracajmy do tematu...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Zaręczyny

Post autor: =MiLi= »

Uważam, że to czy chce sie z kimś być nie zależy od wieku tylko właśnie od tej pewności :) Zawsze jak z kimś byłam niby było fajnie, miło, przyjemnie, ale wyczuwało się gdzieś w kościach, że coś nie gra tu czy tam, że do końca nie jest się przy tej osobie wyluzowanym ew nie ufa się jej bezgranicznie... Nie wierzyłam w ogóle, że spotkam kogoś takiego przy kim się to zmieni. Ale jak bardzo się to zmieniło :) Jestem zaręczona z Facetem, którego jestem absolutnie pewna, daję sobie rękę, głowę i co tam chcecie uciąć, że nie zdradzi mnie. To taki typ Faceta (wiesz coś o tym vanessa, prawda? ;) ). Jestem przy Nim absolutnie wyluzowana, znam Go jak własną kieszeń i czuję jakbyśmy znali się od urodzenia... to niesamowite uczucie :) Chcę żeby był najszczęśliwszą osobą na świecie. Spędzamy ze sobą cały wolny czas (tzn cały czas poza pracą, bo w szkole czasem siedzimy razem jak nam się zjazdy nie zbiegają a i nocki też nieraz razem spędzamy) Myślę, że najważniejsza jest właśnie ta pewność. Nigdy nie zaręczyłabym się, gdybym nie było 100% pewna tej drugiej połówki. I wcale nie uważam, że to za wcześnie :) Każdy inaczej myśli, dla każdego na różnych etapach są ważne inne rzeczy :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Zaręczyny

Post autor: vanessa »

ja już od kilku miesięcy czułam w kościach, że się zaręczymy, już od dawna o tym myśleliśmy z różnych powodów. Myślałam, że ustalimy to wspólnie, jakoś zaplanujemy, a tu taka niespodzianka ; ) ale nawet nie pomyślałam o tym, żeby się zawahać, wiem, że Łukasz to chłopak z którym chcę spędzić resztę życia. I zgadzam się, to wszystko zależy od pewności, a my jesteśmy siebie pewni. Teraz jeszcze tylko bardzo chciałabym znaleźć dla nas jakieś wspólne mieszkanie (od przyszłego semestru będziemy nareszcie studiować w jednym mieście) ; )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Zaręczyny

Post autor: SkaTe_GirL »

Paweł pisze:przez ten czas połowa forum mogła zmienić swój stan cywilny ;p
wypchaj sie sianem...


do tematu...
uwzacie, ze slub w wieku lat 20stu ma wieksze szanse przetrwania niz slub w wieku lat 30stu... czy odwrotnie - moze w ogole nie ma szans?czy w/g Was to nie jest zalezne od wieku?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zaręczyny

Post autor: Linka »

Moj chłopak wczoraj stwierdzil, ze jestesmy "prawie jak zareczeni" bo jestesmy ze soba bardzo zrzyci, a do zareczenia brakuje tylko pierscionka, ktory w sumie nie ma wiekszego znaczenia.
Czasami dziwie sie, ze moje kolezanki, po pol roku znajomosci juz planuja slub. To troszke za wczesnie chyba, nie zalezy to jednak od wieku tylko od stazu zwiazku.
Mysle, ze nie ma to duzego znaczenia, czy para bioraca slub ma po 20 lat, czy po 30 bo to zalezy jedynie od ich charakterow.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zaręczyny

Post autor: stefan »

pozwoliłem sobie zmienić nazwę tematu z "zarecznyny" na "zaręczyny" ; )
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Zaręczyny

Post autor: SkaTe_GirL »

a jednak dostrzegl ;p
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Zaręczyny

Post autor: stefan »

SkaTe_GirL pisze:a jednak dostrzegl ;p
zwątpiłaś we mnie chociaż na sekundę? ; )

ok, kończę offtopik.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Zaręczyny

Post autor: =MiLi= »

U nas też tak było :) niby rozmawialiśmy, ale nie mówiliśmy, że to już teraz, była mowa raczej o tym, że kiedyś się zaręczymy, kupimy mieszkanie, weźmiemy ślub... i nagle w taki zwyczajny dzień kiedy siedzieliśmy sami w domciu przy winie i pizzy :D Bastek poszedł po coś i przyniósł pluszowego małego pieska z łapkami na magnesy:) między tymi łapkami miał najpiękniejszy pierścionek :) normalnie takie zaskoczenie.. ale z odpowiedzią się nie wahałam ;)
Nie no wiesz Linka, mam znajomego, który się oświadczył po 2 miesiącach bycia z dziewczyną... niby teraz razem mieszkają itd, ale kto wie jak to będzie... mają po 19 lat tzn On ma, Ona nie wiem czy nie jest młodsza.
Dokładnie, to nie zależy od wieku tylko od charakterów i uczuć :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ODPOWIEDZ