Zaręczyny

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zaręczyny

Post autor: Linka »

Znam pare, ktorzy wzieli slub po 3 miesiacach znajomosci. Fakt, ze to bylo dawno temu, ale teraz maja 4 corki i sa ciagle razem. To moze byc wyjatkiem, jednak dalej sadze, ze aby wziac slub trzeba sie znac troszke dluzej niz te kilka miesiecy.
Zareczyny nie oznaczaja, ze od razu trzeba brac slub, ale chyba trosze zobowiazuja. I nie bede klamac, ze jakbym dostała pierscionek, to tez bym sie nie wahala z odpowiedzia ;P
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Zaręczyny

Post autor: =MiLi= »

Moi Dziadkowie np pobrali się po 2 i pół no prawie 3 miesiącach znajomości, mają dwie córki, 3 wnuczki i są nadal razem :) ale ja też nie podjęłabym tak ważnej decyzji po tak krótkim czasie. Z resztą... po zaręczynach nic się w związku nie zmienia, tak samo się ludzie kochają i zachowują jak wcześniej tyle tylko, że mówi się o ślubie i podejmuje jakieś kroki, zaręczyny zobowiązują i niektórych przekonują, że to rzeczywiście poważny związek.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Niepoprawna
Młody aktywny
Posty: 54
Rejestracja: 19.04.2007, 10:11

Re: Zaręczyny

Post autor: Niepoprawna »

U mnie wśród koleżanek wyszła dziś poważna dyskusja na temat zaręczyn właśnie.
I dziwi mnie, że coponiektóre wręcz chcą przymuszać swoich facetów do tego [związki z kilkumiesięcznym stażem :| ].
Uważam, że zaręczyny mają sens, gdy zaczyna się snuć realne plany odnośnie ślubu - terminy itd. itd. Sama chęć bycia z kimś 'do grobowej deski' to za mało...
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Zaręczyny

Post autor: SkaTe_GirL »

Niepoprawna pisze:I dziwi mnie, że coponiektóre wręcz chcą przymuszać swoich facetów do tego [związki z kilkumiesięcznym stażem :| ]
Przepraszam, a jak wyglada takie przymuszanie?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Niepoprawna
Młody aktywny
Posty: 54
Rejestracja: 19.04.2007, 10:11

Re: Zaręczyny

Post autor: Niepoprawna »

SkaTe_GirL pisze:
Niepoprawna pisze:I dziwi mnie, że coponiektóre wręcz chcą przymuszać swoich facetów do tego [związki z kilkumiesięcznym stażem :| ]
Przepraszam, a jak wyglada takie przymuszanie?
Hasła typu: "udowodnij mi, że mnie kochasz", "jak nie chcesz, to sobie poszukam innego" itd. :neee: :mad: Żałosne, ale prawdziwe...
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Zaręczyny

Post autor: =MiLi= »

Yyy... ja bym taką dziewczynę rzuciła od razu gdybym Facetem była. Chyba Faceci się nie dają w to wkręcić?
Ja w żaden sposób nie przymuszałam (o zgrozo!) mojego Bastka. Nie miałam pojęcia o zaręczynach... fakt, ze rozmawialiśmy o wspólnym mieszkaniu o ślubie w przyszłości o dzieciach itd... ale zielonego pojęcia nie miałam, że mi się oświadczy. Ale oświadczyny były moje wymarzone, czyli takie niespodziewane :) Nie zmieniło się nic poza tym, że przygotowujemy się do ślubu. Tak samo mocno się kochamy i tak samo bardzo chcemy być razem.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
ola.atom
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 04.12.2012, 00:15
Płeć: kobieta

Re: Zaręczyny

Post autor: ola.atom »

ja także miałam wielką niespodziankę :) myślałam że zapomniał o naszej rocznicy i pojechał do kumpli, a on wszystko przygotował i przyjechał po mnie wynajętym samochodem,z ogromnym bukietem róż i zabrał na wielki most i oświadczył się, klękając i wkładając mi pierścionek na palec ;)
activshex
Młody aktywny
Posty: 15
Rejestracja: 14.12.2012, 11:41
Płeć: kobieta

Re: Zaręczyny

Post autor: activshex »

heh zaręczyny kiedy to było :)
karciax56
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 14.12.2012, 14:22
Płeć: kobieta

Re: Zaręczyny

Post autor: karciax56 »

restauracja, romantyczna muzyka i on klękający, to jest dopiero widok :)
Maropl
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 22.11.2012, 18:24
Płeć: mężczyzna

Re: Zaręczyny

Post autor: Maropl »

zaręczyny przed 20 to wg mnie głupota. Wiele może się zmienić. Osoby w wieku 18-19 lat nie są na tyle dojrzałe aby podejmować takie decyzje
keta123
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 09.09.2013, 11:31
Płeć: kobieta

Re: Zaręczyny

Post autor: keta123 »

Ja jestem ze swoim chłopakiem 2 lata. Ale czuję, że to będzie ten. Mam nadzieję, że w ciągu roku mi się oświadczy.
julieta2625
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 09.09.2013, 19:05
Płeć: mężczyzna

Re: Zaręczyny

Post autor: julieta2625 »

Ja jestem z chłopakiem 3 lata, jest ode mnie o 10 lat starszy i wie jak bardzo chcialabym sie zareczyc, nawet chyba za bardzo naciskam, a on ciagle nic...
PerNow91
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 09.10.2013, 12:20
Płeć: mężczyzna

Re: Zaręczyny

Post autor: PerNow91 »

Mysle, ze nie ma sensu sie zareczac jesli nie wiemy kiedy bedziemy brali slub i nie mamy np. pieniedzy na to.
Maryna2859
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 10.09.2013, 06:03
Płeć: mężczyzna

Re: Zaręczyny

Post autor: Maryna2859 »

jakie waszym zdaniem najbardziej romantyczne?
Netgall1462
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 01.10.2013, 16:17
Płeć: mężczyzna

Re: Zaręczyny

Post autor: Netgall1462 »

Uważam,że wiek nie ma znaczenia,ważna jest miłość a nie wiek.
Scottie83
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 01.10.2013, 15:30
Płeć: mężczyzna

Re: Zaręczyny

Post autor: Scottie83 »

Nie ma co naciskać na zaręczyny. Powinny przyjść w odpowiednim momencie. Po co szybkie zaręczyny, potem szybki ślub a na koniec jeszcze szybszy rozwód. A nie daj boże jeszcze jakieś dziecko przed rozwodem. Tylko by cierpiało. Taka decyzję trzeba przemyślec i nie podejmować jej pochopnie.
BestHyman1067
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 08.11.2013, 21:15
Płeć: kobieta

Re: Zaręczyny

Post autor: BestHyman1067 »

Nie wiek a dojrzałość jest ważna przy podjęciu decyzji o zaręczynach.
eugenedevil1239
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 08.11.2013, 20:15
Płeć: kobieta

Re: Zaręczyny

Post autor: eugenedevil1239 »

Wiek tutaj nie ma nic do rzeczy.
gamecard
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 30.01.2014, 09:33
Płeć: kobieta

Re: Zaręczyny

Post autor: gamecard »

Mi się wydaje, że młode osoby, takie które nie mają 20 lat i już się zaręczają za bardzo się spieszą, nie zdając sobie sprawy z odpowiedzialności, jaką jest małżeństwo. Jak dla mnie to za szybko, nie wyobrażam sobie wychodzić za mąż mając 19 czy 20 lat....
piggy
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 17.02.2014, 22:03
Płeć: kobieta

Re: Zaręczyny

Post autor: piggy »

też bym się tak nie pośpieszyła, to zbyt poważna decyzja żeby ją podejmować pochopnie
ODPOWIEDZ