Prezerwatywy w szkole

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Prezerwatywy w szkole

Post autor: GoSiAcZeK »

Przeglądałam ostatnio jakieś forum i natknęłam się na dyskusję na temat ustawienia w szkolnych toaletach automatów z prezerwatywami. Co o tym sądzicie? Dobry pomysł, czy raczej porażka? Podobno w szkołach np. we Francji tak właśnie jest... Ja uważam, że to nienajlepszy pomysł. Przypuszczam, że te prezerwatywy byłyby używane do innych rzeczy nich seks i byłoby z tym trochę kłopotów, po drugie młodzież np. gimnazjalna poczułaby się w pełni dorosła i następnym krokiem byłoby chyba poustawianie specjalnych kabin na szybkie numerki ;/ Chociaż z drugiej strony lepiej chyba, żeby taki automat był w toalecie niż jakaś dziewczyna miałaby iść do łóżka z facetem bez zabezpieczenia, bo akurat nie było okazji kupić, albo co gorsza poszłaby myśląc, że za pierwszym razem ciąża jej nie grozi... Jak uważacie?
13.02.2005 r.

A. ;**
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Prezerwatywy w szkole

Post autor: Martuśka »

O.o tylko żeby Pan G. o tym nie usłyszał bo on jest skłonny to wprowadzić. O ile dobrze pamiętam to jak kupiliśmy chłopcom prezerwatywy na dzień chłopaka to robili sobie balony z nich :oops2: z reszto to po pierwszym dniu byłoby puste. I faktycznie poczuliby ze mają pozwolenie na seks :zdziwko: w ogóle sobie tego nie wyobrażam jak by to miało działać. Nauczyciele by powiedzieli: jak chcecie uprawiać seks to tu macie gumki i sie zabezpieczcie :oops2: a może byłoby tak ze wcale by do tego automatu nie zbliżali bo by sie wstydzili ( w co szczerze wątpi)... nie jestem za tym pomysłem :/ jak ktoś chce uprawiać seks to sam musi zadbać o zabezpieczenie a szkoła może uczyć tego na wdż-ecie i tyle.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Prezerwatywy w szkole

Post autor: Linka »

Pomysł z takim automatami może i dobry... ale żeby w szkole? Rozumiem, że szkoła ma uczyc młodych ludzi, by byli odpowiedzialni, zabezpieczali się, bo seks bez zabezpieczenia grozi ciążą i chorobami. Ale pierwsze co mi sie skojażyło z takim automatem w szkole to- kupcie sobie w szkole gumę, a potem idźcie sie zabawic w łazience. Taki automat można postawic na mieście, w sklepie czy gdzieś na uboczu, co mogłoby rozwiązac problem wstydu przy zakupie prezerwatyw. A jakby to wyglądało w szkole? Stoi sobie taki automat na korytarzu, podchodzi do niego uczeń (powiedzmy nawet, że dorosły), kupuje gumki, a za nim stoi jakaś nauczycielka. Jeśli byłaby nietolerancyjna (w nie wątpie, że jest w Polesce takich wiele) miałaby nieprzyjemności.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Elwira
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 22.06.2005, 11:16
Lokalizacja: ....

Re: Prezerwatywy w szkole

Post autor: Elwira »

W pełni sie zgadzam :tak: Ja pamietam jak kiedyś w gimnazjum żarty sobie chłopaki robili spuszczajac z góry napełnione wodą prezerwatywy, bądź pozawieszane na klamkach od klasy...
Takie automaty w szkole tylko wiecej kłopotów by przysporzyły, a i tak jest ich nie mało wiec po co koplikować jeszcze życie...
Jedyni, którzy powinni grzeszyć, to ludzie, którzy grzeszą z uśmiechem!
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Prezerwatywy w szkole

Post autor: *MysterY* »

wg. mnie nie przejdzie cos takiego z prostej przyczyny; po co kupowac w szkole prezerwatywy? czy w szkole uprawia sie seks czy sie uczy? Jezeli ktos chce sobie kupic prezerwatywy to niech myka do apteki, kiosku, hipermarketu, a nie szukac po szkole. :wink:
Pzdr!
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
zlote_slonce
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 01.11.2006, 20:17
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Prezerwatywy w szkole

Post autor: zlote_slonce »

owszem. pomysl z takimi automatami moze wydawac sie dobry ale nie w gimnazjum.
mlodziez gimnazjalna moze prezerwatyw uzywac do innych celow jakim nie jest zabezpieczenie przed ciąża.
takie automaty warto byloby ustawic w liceach, technikachlub zawodowkach.
Nie bać się, nie dać się i zwwyciężyć.
BOING747
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 25.07.2007, 22:18

Re: Prezerwatywy w szkole

Post autor: BOING747 »

Pomysł średni, ale lepiej żeby stały w szkole niż w wkościele :mrblue:
Martuśka: aLEŻ MARNOTRASTWO, ĄŻ ŻAL SŁUCHAĆ :cry:
Aha-Gosiaczek na jakim to forum znalazłaś??? Bo ja też coś takiego znalazłem, ale ja na nastolatek.pl, a Ty???
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Prezerwatywy w szkole

Post autor: robek »

Według mnie to zły pomysł. Prezerwatywy niech będą w aptakach i sklepach. Szkoła nie jest właściwym miejscm do tego. W końcu tam powinniśmy się tylko uczyć, zdobywać wiedzę. A nie skupiać się na innych rzeczach z nią nie związanych.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Prezerwatywy w szkole

Post autor: Piqs - X »

W Irlandii automaty takie sa w kazdym publicznym kiblu :) A w piatek w ramach agitacji prezerwatywy a Nowym Swiecie w Warszawie rozdawal jeden z kandydatow do sejmu :p
ODPOWIEDZ