boje sie go

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
martynka15
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 30.07.2007, 21:46
Lokalizacja: opole

boje sie go

Post autor: martynka15 »

mam 15 lat.Niedawno zauwazyłam w autobusie którym codziennie dojeżdżam do szkoły że jakiś starszy facet sie na mnie patrzy i usmiecha.W pierwszy dzien nic sobie z tego nie robiłam ale od następnego dnia wysiadał ze mną na przystanku,doganial mnie i zaczynal rozmawiac.ja specjalnie ucinalam ta rozmowe i nie zgodzilam sie by gdzies mnie odprowadzał.Codziennie jest tak samo a ja mam już go dość i bardzo sie go boje i chce zeby dał mi spokuj.Co powinnam zrobić??
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: boje sie go

Post autor: Martuśka »

Najlepiej pokaż sie z jakimiś znajomymi, nawet koleżankami a najlepiej kolegami... powiedz tez rodzicom i jeśli mogą to niech odwożą Cię samochodem albo jedz z nimi autobusem... wiesz to na prawdę niebezpieczne i nie możesz tego tak zostawić... nie pokazuj sie już lepiej sama w tym autobusie albo jedz inna linią...
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: boje sie go

Post autor: shyduo »

Po pierwsze i podstawowe powinnaś pogadać z rodzicami na ten temat i to już! Bo jeżeli to ktoś, kto ma niezbyt miłe zamiary to trzeba interweniować już teraz. Sądzę po prostu, że w tym przypadku jest to trochę za duże ryzyko, aby sprawę bagatelizować.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: boje sie go

Post autor: aguśka »

na pewno musisz powiedzieć rodzcom, dobrzeby było gdyby np. mama czy tata jechali z tobą tym autobusem, ale żeby nie wyglądało to tak że sie znacie (bo jak zauważy że sie znacie to na pewno nie podejdzie do Ciebie) wtedy poznaliby reakcje tego natręta i jego zachowanie, i wtedy odpowiednio zainterweniowali. Nie możesz tego tak zostawić!!!!
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
ODPOWIEDZ