Nauka zaocznie czy dziennie

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: JaGaKi »

Dokładnie Mili - są kierunki których można się nauczyć bez dyplomu - typu wlasnie pedagogika, historia czy grografia... Ale geologii, większości technicznych jak i medycyny czy weterynarii się nie nauczysz. Ja na ten przykład mam laboratoria (zajęcia które jak się na nich nie bedzie trzeba odrabiać + trzeba robić sprawozdania na każde zajęcia + obowiązkowe kolokwium na każdym) 5 razy w tygodniu, ćwiczenia też 5 razy. wyobraź sobie upchnąć to na weekend? To byłoby niemożliwe psychicznie, żeby to wytrzymać.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
h4d3s
Młody aktywny
Posty: 42
Rejestracja: 29.06.2007, 22:57

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: h4d3s »

Powoli robi się trochę offtopowo :) Wracając do tematu, moja poprzednia wypowiedz nie była do końca dokładna, ponieważ lenistwo nie było jedynym powodem rezygnacji z dziennej szkoły, kolejnym powodem jest chęć pójścia do pracy oraz odciążyć rodziców z moim wydatków :)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: =MiLi= »

Oczywiście zależy to od dziedziny - moze zeby byc dobrym nauczycielem sztuki nie trzeba chodzic na milion zajec i zaliczac miliona egzaminow - wystarczy sie tym interesowac, odwiedzac muzea, sluchac duzo muzyki i tak dalej i tak dalej...
Czyli można być też studentem zaocznym i mieć ogromną wiedzę o sztuce, prawda? sama sobie przeczysz w tym wypadku. Nie trzeba studiować dziennie żeby mieć wiedzę, wystarczy się tym interesować i coś z tym robić, niekoniecznie trzeba studiować dziennie żeby być specjalistą w danej dziedzinie. :lol:
Nie mówię tu np medycynie, bo wiadomo, ze tu trzeba sporo praktyki itd z resztą medycyny (z wyłączeniem kosmetologii itp) itp kierunków nawet nie brałam pod uwagę.

Ja się wypowiadałam o takich kierunkach jak mój np czyli pedagogika, jakaś ekonomia, geografia, historia, socjologia, zarządzanie itp

h4d3s, musisz sam podjąć decyzję co jest dla Ciebie ważniejsze :) Ja się czasem zastanawiam po cholerę mi te studia... :roll: moja Siostra zaocznie robi liceum a zarabia jeszcze raz tyle co ja :/
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: Anuś »

agatha2 pisze:Czasem człowiek bez wykształcenia wyższego ma w sobie o wiele więcej mądrości niż osoba po studiach
MiLi..chyba nie czytasz uwaznie.. Agatha pisala o ludziach z i bez wyksztalcenia.. Do tego samego odniosla sie Marta (mowiac o wiedzy zyciowej i ksiazkowej) i ja... Ani razu w swojej wypowiedzi nie napisalam ze nie mozna byc nauczycielem sztuki po studiach zaocznych.. w ogole nie pisalam o konczeniu studiow tylko o zainteresowaniu tematem.. Wiec nie pisz mi prosze ze sama sobie przecze, bo wiem co pisze ;) To widocznie Ty nie zrozumialas mnie, nie zrozumialas Marty i moze Jagakiego ktory tez pisal o 'zdobyciu dyplomu' (co jak mi sie wydaje mozna zdobyc i na studiach dziennych i na zaocznych i na wieczorowych...).
MiLi pisze: Ja się czasem zastanawiam po cholerę mi te studia... moja Siostra zaocznie robi liceum a zarabia jeszcze raz tyle co ja :/
to moze chociaz dla wlasnej satysfakcji?.. Ja moze jestem naiwna, ale poki co zyje w przekonaniu ze po studiach bede kims wartosciowszym i dyplom jaki dostane otworzy mi kilka sciezek w zyciu...
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: Paweł »

...bo Mili pozjadała chyba wszystki rozumy... skoro twierdzi ze miałem kiepskie doswiadczenia i czytac nie umie ;-)

Ciesze się Mili, że znasz je lepiej ode mnie. Szkoda, że czasem niektótrzy nie są w stanie zaakceptować, że ktoś inny ma zupełnie inne zdanie i zupełnie inne doświadczenia niż inna osoba.

a forum właśnie po to jest, aby się tymi doświadczeniami wymieniać... a nie je narzucać jak najświętszą prawdę...

niżej proszę już bez off-topiców.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: =MiLi= »

/edit by admin: prosiłem bez off-topicow. Dziekuje.
Ostatnio zmieniony 21.11.2008, 15:36 przez =MiLi=, łącznie zmieniany 1 raz.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: Blood On The Ground »

Jestem na dziennych. Z jednej strony jest mi z tym dobrze z drugiej źle. Chciałabym iść do pracy (a weekendowa odpada, bo co tydzień wracam do rodziny i chłopaka) ale jeśli zaczne odbiorą mi stypendium, które bądź co bądź jest pewne.
Z tego, co wiem wykładowcy niechętnie podchodzą do studentów zaocznych (mam też jedną wykładowczynię znajomą). Ja twierdzę, że jeśli ktoś jest zdolny i chce pracować na swoją przyszłość to proszę bardzo. Ale faktycznie nie chciałabym sytuacji, kiedy lekarz studiuje tylko w weekendy bo to chyba trochę za mało ;)
Żyć to znaczy rodzić się powoli
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: robek »

Zaoczna nauka jest ok. Ponieważ oprócz nauki można pracować i zarabiać pieniądze.
Robek
gorthen
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 08.01.2009, 01:18

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: gorthen »

Hej mam pytanie... ponieważ też sie przepisałem do liceum zaocznego i chce wiedzieć ile tam jest lekcji czy tam wykładów w soboty i niedziele??
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: Martuśka »

gorthen tego dowiesz sie na zajęciach, każda szkoła i kierunek ma swój tryb i swoja ilość godzin...
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

Re: Nauka zaocznie czy dziennie

Post autor: devitto »

Blood On The Ground pisze:Ale faktycznie nie chciałabym sytuacji, kiedy lekarz studiuje tylko w weekendy bo to chyba trochę za mało ;)
Nie ma takiej możliwości ;) Studia wieczorowe - tak, są. Ale studiów zaocznych na tym kierunku nie ma, nie dałoby rady tego wszystkiego upchnąć. Więc nic się nie bój ;)
We are the champions!
ODPOWIEDZ