projekt - now I lay me down to sleep

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
ODPOWIEDZ
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: Martuśka »

Spotkałam się z tym projektem na pewnej stronie (nie tej z której mam link:P), oto link, który przybliży o co chodzi:
http://papilot.pl/article/3657/Szokujac ... zieci.html
Projekt NOW I LAY ME DOWN TO SLEEP to szokujące zjawisko zainicjowane przez rodziców zmarłych wkrótce po porodzie dzieci

Polecam przeczytać cały tekst.
Czasem rodzice robią jeszcze odlew stópek dziecka bądź ucinają kosmyk włosów na pamiątkę.
Jak ocenicie takie projekt, negatywnie czy pozytywnie?
I czy sami będąc rodzicami zmarłego noworodka zdecydowalibyście sie na taka sesję bądź odlew stópek?
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: Linka »

Link jest źle skopiowany, a szkoda, bo temat zapowiada się ciekawie.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: Martuśka »

No nie mogę z edytować mojego posta (co jest niesamowicie dziwne) dlatego wstawiam tu poprawny linki:)
http://papilot.pl/article/3657/Szokujac ... zieci.html
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: aguśka »

Nie. Nigdy w życiu nie zgodziłabym się na taka sesję... co dziwne nie potrafię dokładnie uzasadnić swojej odpowiedzi... Myślę, że to w niczym nie pomaga, przynajmniej mi by nie pomogło...
i rzeczywiście jestem trochę zszokowana tym projektem... wcześniej o tym nie słyszałam... :roll:
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: Linka »

Ciekawy temat, podobnie jak Aguśka nie chciałabym takich zdjęć (mam nadzieję, że nigdy nie bedę miała okazji ich robić). Sam pomysł mi się nie podoba i w sumie też nie potrafię powiedzieć dlaczego.
Dziecko można zapamiętać w inny sposób, niż przez taką sesję. Wiem, że rodzice mogą bardzo cierpieć po życie dziecka, ale takie coś jest dla mnie nienormalne.

Swoja drogą, w dawnych czasach popularna była fotografia pośmiertna- ustawiano martwe osoby (często za pamocą jakichś drutów, czy stojaków), przebrane w codzienne stroje, aby rodzina miała po nich pamątkę. Zazwyczaj były to jedyne zdjęcia tych osób. Coś w sylu motywu z filmu "Inni". A zainteresowanym "próbkami" takich zdjęć polecam wpisanie w google "Post-mortem".
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: Martuśka »

Sama też nie chciałabym takich zdjęć. W ogóle nie byłabym w stanie w takiej chwili myśleć o zawołaniu fotografa...
Nie lubię oglądać zdjęć, nie lubię wspominać... a żeby jeszcze mieć takie zdjęcia, z najgorszej chwili w życiu - na pewno nie...
Nie rozumiem też jak ma to pomóc rodzicom w pokonaniu bólu po stracie dziecka. W końcu to tylko przypomina co przeżyli.

Choć z drugiej strony chcą pewnie mieć pamiątkę - tak jak mają zdjęcia innych dzieci, tak chcą zdjęcia i tego...
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: SkaTe_GirL »

Bezapelacyjnie nie...

Myślę, że takie zdjęcia pogrążyły by tylko moją depresję, a nie miały mocy uleczającej... ; -/
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
amix
Szalony pismak
Posty: 597
Rejestracja: 22.10.2004, 18:10
Lokalizacja: Poznań

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: amix »

Jak dla mnie taka sesja była by czymś okropnym...takie zdjęcia na pewno by mi nie pomogły w uporaniu się ze stratą dziecka...każde spojrzenie na nie było by jak rozdrapywanie ran...
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupéry
marcin skrabanek
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 16.12.2010, 00:26
Płeć: mężczyzna

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: marcin skrabanek »

Wróciłem z Ameryki po kilku nastu latach i muszę powiedzieć że ten pomysł jest bardzo dobry.Jestem Fotografem i jako pierwszy w Polsce mam zamiar pomóc rodzinom którym dziecko jest umierające. Depresja przejdzie a zdjęcia pozostaną.
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: rogata »

jak zaczęłam czytać, to wydawało mi się to obrzydliwe, ale to nie jest najgorsze - to jest profesjonalna sesja.
a to:
http://www.papilot.pl/ludzie/2007/Matka ... -plod.html
Brak słów
Life is piece of shit, when you look at it!
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: aguśka »

jednym słowem: masakra...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: projekt - now I lay me down to sleep

Post autor: Kamilka »

o ile jeszcze zdjęcia z pierwszego linku były ładne, to te z drugiego są przerażające.
CHORE! jeszcze te dzieci trzymające ten płód... brak słów.
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
ODPOWIEDZ