Zasady

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Zasady

Post autor: Martuśka »

JaGaki po części masz racje ale nie padło tu pytanie czym sa dla każdego z nas te zasady oprócz tego ze sie nimi kierujemy w życiu. Moje zasady nie są zpisane i nie umiem ich tu wszystkich wypisac ale w konkretnej sytuacji często pomagają mi wybrać rozwiązanie. Zasady nie sa nigdzie zapisane a te wszystkie przysłowia, cytaty czy aforyzmy są pomocą w sformułowaniu tego czym kieruje sie w życiu.

A dokładnie tak sie o zasadach wyrażę:
"Własne zasady. Każdy powinien takie mieć i trzymać się ich, ale czasem trzeba je nagiąć. Nigdy w sposób bezwzględny nie przestrzegam swoich zasad, bo stałabym się despotyczna i cyniczna. Ale właśnie te zasady pozwalają mi często wierzyć w coś, zrozumieć jakąś sprawę albo wybaczyć komuś a często są też one podpowiedzią, gdy mam problem. Zasad mam kilka, ale odnoszą się do każdej dziedziny życia, bo chce mieć pewność, że zawsze mam więcej niż dwa wyjścia z sytuacji. "

zacytowałam samą siebie he he

a zeby nie było ze zrobiłam off'a...
*"Między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość - tak, lecz nie przyjaźń."
paktofonikaz
Młody aktywny
Posty: 64
Rejestracja: 27.08.2007, 09:13

Re: Zasady

Post autor: paktofonikaz »

tak moze troszke nie do tematu ale czy sadzicie ze dobroc, zasady, wartosci? sie w ceni.... ?
anek
Młody aktywny
Posty: 31
Rejestracja: 28.11.2008, 13:36
Lokalizacja: lublin

Re: Zasady

Post autor: anek »

Nie mam jako takich zasad.
Ale staram się żyć tak żeby nikomu się nie uprzykrzać, i mieć satysfakcje z tego co robie dla siebie i dla innych. ;)
ODPOWIEDZ