Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Każdego z nas nurtuja pytania i dylematy o których trudno myśleć, a co dopiero głośno rozmawiać. I to jest własnie odpowiednie miejsce na poruszanie trudnych, nurtujących Was tematów, także tabu. Żadnych ograniczeń moralno-etycznych!
kaja
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 21.08.2003, 17:01
Lokalizacja: toruń

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: kaja »

uljencja to nie jest żadna sekta !!!!
ostatnio czytałam artykuł i dziewczyna z tego zbioru wkurzyła się na to, że ludzie mówią, że należy do sekty
a zapytała się czy jeśli człowiek, który mocno wierzy w biblię jest satanistą to jestli my tesh wierzymy w biblię to dlaczego my nie jesteśmy sektą ???
:emm:
spoko :D
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: mmloda »

ludzie jesli jest sie jehowym to w wieku 18 lat mozna wmienic wiarejesli sie tego chce bo kolega mi mowil o tym i czy to prawda?? A rodzina jak na to zaraguje??
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
iiskierkka
Młody aktywny
Posty: 15
Rejestracja: 18.07.2003, 12:54
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: iiskierkka »

hmmm. mlodda no pewnie ze mozna jestes pelnoletnia to mozesz decydowac o sobie ale musisz miec chrzest. Chyba tak mowiono w szkole
buhehe
a.
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 22.08.2003, 14:26
Lokalizacja: slask

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: a. »

oni Biblię nadinterpretują...

Nie znam osoby, która by odeszła ze zboru Świadków i mogła wieść normalne życie - oni jej potem żyć nie dają. Codzienne wizyty, w końcu groźby.

pzdr 4 uljencja
wojteQ
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 17.07.2006, 20:20

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: wojteQ »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wybuchlem gromkim smiechem. :D :D :D :D

pierwsza sprawa temat jest o Świadkach Jehowy nie o "jechowych" czy "jechowitach",preosze to uszanowac bo na ktaolikow nie mowie katoliczary czy katoluchy....

druga sprawa to wkurzaja mnie teksty 15 latkow ktorzy nasluchaja sie od ksiedza albo od pani dzrzazgiz rozmow toku czego to ŚJ nie robia.ostatnia wypowiedz rozbawila mnie :mrgreen: :mrgreen: "Nieznam nikogo lkto odzszedl od tej "sekty" i ma normalne zycie" :D :D myslisz ze Świadkowie nie maja co do roboty tylko nachodzic i namawiac tych ktorzy postanowili odejs ????ogarnij sie czlowieku....a i chrzest mozna przyjac kiedy czlowiek uwaza ze jest gotowy byc Świadkiem,niema ograniczen wiekowych,i nikt nie chrzci dzieci ktore nie maja roku,i wybiera sie im relige z gory.

pozdrawiam
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: Linka »

Nie musisz sie tak emocjonowac, te posty byly pisane 3 lata temu, a osoby, ktore je stworzyły, w wiekszosci od dlugiego czasu nie korzystaja z tego forum.
Ostatnio zmieniony 18.07.2006, 21:20 przez Linka, łącznie zmieniany 1 raz.
wojteQ
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 17.07.2006, 20:20

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: wojteQ »

spoko spoko jakos tak przegladalem tematy i sie natknalem 8)
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: JaGaKi »

Ja napisze tylko że gdyby nie św Piotr to Chrześcijaństwo byłoby dalej sektą jeżeli by nie umarło życie naturalną...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
rav
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 07.08.2006, 03:54
Lokalizacja: kraina deszczowców

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: rav »

kaja pisze:NIe wiem czemu ludzie tak myślą :(
To nie jest żadna sekta !!!
poprostu maja swoje zdanie o Bogu
Ale przecież w wieku 18 lat mają chrzest taki u nich na Świadków Jehowy ale nie muszą go przyjmować mogą zdecydować czy dalej bedą Świadkami Jehowy czy nie
Decydują o tym w wieku 18 lat
Przecież mogą przejść na inną wiarę wtedy
Mogą nawet zostać katolikami
mam qmpli tej wiary i są na serio wporzo i nie trzymam siem z zadną sektą !!!!
Moze i nie jest, ale po co laza i zaczepiaja ludzi w celu "nawrocenia" ich? Gdyby nie pchali sie z butami w poglady i wiare innych to byliby traktowani normalnie - sami sa sobie winni.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: =MiLi= »

Znam kilka Świadków Jehowy, porządni ludzie.... to religia jak religia. Wiele w niej mi się nie podoba ale sa też rzeczy, które naprawde sa dobre, np ten chrzest wtedy gdy jesteś swiadomy tego co robisz i sam podejmujesz decyzję, nie jest ona narzcona z góry. Ale np sprawa z przetaczaniem krwii jest wg mnie głupotą...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
nela9633
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 15.01.2011, 23:12
Płeć: kobieta

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: nela9633 »

Świadkowie Jehowy to nie sekta... od pierwszej klasy podstawówki wychowuję się w rodzinie Świadków Jehowy... :o.
I to nie jest prawda że od 18 roku życia mogą dopiero zostać ochrzczeni.. ochrzczony może być nawet 7 letni chłopczyk lub dziewczynka... jeżeli ktoś chce coś wiedzieć to proszę pytać.. :D
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: Kamilka »

Również znam jedną rodzinę - Świadków Jehowy. Bardzo dobrzy ludzie.

Ostatnio rozmawiałam z jednym kolegą, który bardzo pogłębiał wiedzę na ten temat. Z tego co mówił wniosek był taki, że to jest to po prostu bardzo dobry biznes dla założyciela. nawet już nie pamiętam szczegółów tej rozmowy, po prostu to mi utkwiło w głowie.
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Dlaczego ludzie myślą że Świadkowie Jehowy to sekta ??

Post autor: rogata »

Znam dużo świadków Jehowy, mam zajebistą koleżankę, ale znam też osoby, które potrafiły śmiać mi się w twarz i wymawiać, że modle się "do bałwanów". Mam duże zastrzeżenia do podstaw wiary jechowych i nigdy w życiu nie zaakceptowałabym wszystkich ich prawd, ale prawda jest taka, że wszyscy wierzymy w jednego Boga. Można po prostu w różny sposób oddawać mu hołd. Problem w tym, że nie każdy sposób jest dobry...
Kamilka pisze:to jest to po prostu bardzo dobry biznes dla założyciela
Czytałam o tym założycielu Świadków Jehowy. Ponoć facet inteligentny, wykształcony i w ogóle zdolny, ale któregoś dnia stwierdził, że fajnie by było mieć własną religię i postanowił sobie stworzyć odłam chrześcijaństwa
Life is piece of shit, when you look at it!
ODPOWIEDZ