Antykoncepcja

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Antykoncepcja

Post autor: =MiLi= »

A jak to się ma do antykoncepcji...? :zdziwko:
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Antykoncepcja

Post autor: Paweł »

Może tak, ze antykoncepcja (czyt. prezerwatywy) chronią także przed różnymi chorobami?

A będąc tylko z jednym partnerem chyba mu ufamy...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Antykoncepcja

Post autor: =MiLi= »

Ale antykoncepcja sama w sobie nie ma chronić przed chorobami wenerycznymi a przed ciążą.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Antykoncepcja

Post autor: shyduo »

robek pisał pewnie o chorobach ;)
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Antykoncepcja

Post autor: Kamilka »

=MiLi= pisze:A jak to się ma do antykoncepcji...? :zdziwko:
taka luźna interpretacja: seks z jedną osobą może się skończyć ciązą ale załóżmy, że pożadaną :D natomiast z wieloma może doprowadzić do ciąży niechcianej, więc zeby temu zapobiec trzeba być wiernym... da daaaam ;D

a tak serio to rzeczywiście chyba chodziło o ochronę przed chorobami :wink:
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Antykoncepcja

Post autor: Blood On The Ground »

Zakładając, że ta osoba powie nam o swojej chorobie. Nie zawsze jest w stanie to zrobić. i bum, tak powstał chocapic. CO wy się tak tej Mili ostatnio czepiacie? :zdziwko:
Żyć to znaczy rodzić się powoli
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Antykoncepcja

Post autor: =MiLi= »

Nie no jasne, wszystko prawda tylko to jest temat o antykoncepcji, o róznych sposobach zapobiegania ciąży... o chorobach wenerycznych możemy załoyć osobny temat :)

Blood :*
Ostatnio zmieniony 04.07.2007, 11:59 przez =MiLi=, łącznie zmieniany 1 raz.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Antykoncepcja

Post autor: Kamilka »

przepraszam z góry, że nie na temat:
my tylko odpowiadamy na pytania i nie zauważyłam żeby ktoś tu sie czepiał MiLi.. serio :wink:
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Antykoncepcja

Post autor: agatha2 »

Od razu napiszę,że moim zdaniem transdermalna forma antykoncepcji jest lepsza od doustnej.
Linka pisze:Czytałam, ze plasterki trzeba zmieniać cześciej niż jest wskazane na opakowaniu, bo nawet odgięty rożek może zmniejszyć ich działanie. To prawda?
Plastry zmienia się co tydzień. 3 plastry, 3 tygodnie. nie ma powodu zmieniać częściej.
MiLi pisze:wiem tyle, że szybko się brudzą i nieestetycznie to wygląda
Zależy gdzie się przyklei.
Leczenie tabletkami polega na podawaniu hormonów. Plastry działają tak samo.

Wypisujecie tylko korzyści z przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.
Oto ryzyko:
ostre bóle (brzucha, klatki piersiowej,głowy, kończyn dolnych)
kaszel
duszności
częściowa utrata widzenia, zamglony wzrok
problemy z mową
depresja
żółtaczka
guzki piersi (konieczna samokontrola)
żółtaczka
nadwrażliwość piersi
przyrost masy ciała
plamienie międzymiesiączkowe
wzrost ciśnienia krwi
ściemnienie skóry twarzy
pogorszenie trądziku
wypadanie włosów
udary
ataki serca
mikrozakrzepy krwi w płucach i nogach
choroba pęcherzyka żółciowego
guzki wątroby
możliwość zaistnienia ciąży mnogiej zaraz po odstawieniu tabletek (chociaż to dość stary pogląd)

Pigułki niby regulują cykle i zmniejszają bolesność miesiączek ale po odstawieniu wszystko może być po staremu.

Moim zdaniem lekarze zbyt pochopnie przepisują środki hormonalne. Nie przeprowadzają odpowiedniego wywiadu. Jest wiele przeciwwskazań do przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej (transdermalnej zresztą też)

Jeżeli bierzecie tabletki powinniście je znać. Zarówno przeciwwskazania jak i możliwość powikłań i ryzyko. Lekarz was poinformował?

Pytam, bo sama będąc u różnych ginekologów wielokrotnie zadawałam to pytanie. Jak jeden z nich (jedna :) ) odpowiedziała mi ludzie biorą i jakoś żyją nabrałam wody w usta.
Nie można przedstawiać antykoncepcji hormonalnej w samych superlatywach, chociaż faktycznie jest ona metodą bardzo skuteczną (0,1-0,8)
Lekarze są różni... wciąż szukam kompetentnego ginekologa :)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Antykoncepcja

Post autor: shyduo »

Zgadzam się z Agatą, ze niestety te obawy grożą i trzeba się z tym liczyć. Dlatego kazda kobieta powinna przetestować najpierw na sobie czy tabletki te lub inne jej pasują, a jeżeli nie to natychmiast odstawić, a nie brać dalej myśląc "spoko, organizm się przystosuje", bo mam przypadek koleżanki, której na dobre to nie wyszło...
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Antykoncepcja

Post autor: =MiLi= »

Nie no jasne, była mowa o tym, ze tabletki mają tez skutki uboczne. Jak każde leki i każda metoda. Nie ma metody idealnej.
Ja biorę tabletki już od dobrych kilku lat i nie miałam nigdy nieprzyjemnych zdarzeń. Być może wszystko przede mną... oby nie ;) Myśle, ze to wszystko zależy od organizmu. Ja mam swoją jedną Panią ginekolog, która zna moją historię pamięta jakie leki brałam, na co się leczyłam i jak reagowałam itd.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Antykoncepcja

Post autor: agatha2 »

Pisano, że są ale nikt ich nie wymieniał. Chciałam dodać jeszcze, żeby nie było wątpliwości, że generalnie antykoncepcja hormonalna jest bezpieczna, jeśli uwzględni się przeciwskazania w ogóle.
Wiedza na temat antykoncepcji jest zadziwiająco mała wśród młodzieży. Większość bazuje na poradach kolegów i koleżanek, czasem lekarzy, zamiast sięgnąć po wiarygodne źródła naukowe. Zdziwiłam się przeglądając różne publikacje jak wiele osób w Polsce stosuje stosunek przerywany jako metodę antykoncepcji (który nią przecież nie jest) Jak wiele nie zabezpiecza się w ogóle...
Zresztą w tym temacie nie były przedyskutowane wszystkie formy antykoncepcji.
A jeśli chodzi o prezerwatywę to nie tylko kasa stanowi problem. Podobnie jak w przypadku środków plemnikobójczych... jest mały problem u kobitek :mrgreen:
Ostatecznie zależy jak często uprawia sie seks, ile się ma lat, jaką ma sie kondycję i czy chce się w przyszłości mieć dzieci... czy ma się stałego partnera etc.
Prezerwatywa wiadomo jest dla osób, które miewają przygodne znajomości kończące się wiadomo jak... a tabletki przy związkach stałych. Prezerwatywa rzadko, tabletki często itd...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Antykoncepcja

Post autor: =MiLi= »

Bo zazwyczaj jest tak, że Dziewczyna chce i obojętne Jej jak działa byleby tylko nie zaszła w ciążę. Zero troski o własne zdrowie. Ja zawsze długo dyskutuję z moją ginekolog o leczeniu, o tabletkach, na wizycie wcześniej Ona mówi mi co myśli i co proponuje a ja wtedy staram się zastanowić, zapoznać z lekiem itd... zresztą każdy organizm reaguje inaczej. Jeden organzim będzie męczył się ze skutkami ubocznymi a drugi niczego nie odczuje. Ja przy jednych tylko tabletkach miałam skutki uboczne, które zauważyłam.
stosunek przerywany jako metodę antykoncepcji (który nią przecież nie jest)
Myślę, ze to jest wpływ tych wszystkich popierających naturalne planowanie rodziny. Takich głupot uczą na naukach przedmalżeńskich.
Ostatecznie zależy jak często uprawia sie seks, ile się ma lat, jaką ma sie kondycję i czy chce się w przyszłości mieć dzieci... czy ma się stałego partnera etc.
Dokłądnie, to wszystko ginekolog bierze pod uwagę podczas rozmowy na temat antykoncepcji i ustalenu metody.
Prezerwatywa wiadomo jest dla osób, które miewają przygodne znajomości kończące się wiadomo jak... a tabletki przy związkach stałych.
Generalnie można tak powiedzieć w dużym uproszczeniu. Tzn tak byłoby może najjaśniej. Ale znam osoby w stałych wieloletnich związkach, które cały czas jadą na gumkach, bo boją się tabletek i innych metod anykoncepcji.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Antykoncepcja

Post autor: agatha2 »

Boją się bo niestety nie są dostatecznie uświadomione.
Ale czy ja jestem?
Też długo bałam sie tabletek. Wydawało mi sie że prezerwatywy są całkowicie obojętne dla kobiety ale okazało się inaczej.


Wieloletnie stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko wystapienia u kobiet raka szyjki macicy, raka sutka etc.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Antykoncepcja

Post autor: Kamilka »

czy macie jakieś doświadczenie z plastrami antykoncepcyjnymi? słyszałam, że mogą się odklejać i są troche niehigieniczne (brudzą się)... no i jak działają na organizm w porównaniu z tabletkami? wiadomo, że na każdą kobietę mogą działać inaczej ale czy odczułyście jakieś skutki uboczne (bóle głowy, mdłości, mniejsza ochota na seks) ?
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Antykoncepcja

Post autor: *MysterY* »

Kamilka pisze:(bóle głowy, mdłości, mniejsza ochota na seks) ?
To jest właśnie antykoncepcja w plastrach :mrgreen: zmniejszenie ochoty na seks ;) Koniec offtopa ;)
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Antykoncepcja

Post autor: =MiLi= »

Guzik prawda ;)
Wszystko zależy od organizmu! Nie używałam nigdy plastrów, więc nie wiem jak to jest, ale to też pewnie sprawa indywidualna. Tabletki czy plastry (w ogóle hormonalne leki) dobiera się indywidualnie, bo jedne pigułki mogą być dla wielu cudowne a dla jednej osoby np nieodpowiadające. Każdy organizm inaczej zareaguje i niestety trzeba sprawdzać metodą prób i błędów.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Studos
Młody aktywny
Posty: 21
Rejestracja: 08.09.2012, 19:03
Płeć: mężczyzna

Re: Antykoncepcja

Post autor: Studos »

różyczkaa pisze:moim zdaniem tabletki, też mogą zawieźć, ale rzadziej niż np. gumki. Inne metody są już dla mnie za bardzo inwazyjne i niebezpieczne.
Tabletki mogą zawieŹć, z gumkami można odlecieć:
http://www.youtube.com/watch?v=mhdE53aX-2Q
Dobra, nie czepiam się już, nie mogłem się powstrzymać ;)

Ale gumka właściwie użyta (patrz filmik) i dobrej marki (dla mnie tylko durex) wcale nie zawodzi częściej i nie jest na pewno tak niezdrowa jak tabletki.
Czasem
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 05.10.2012, 19:22
Płeć: mężczyzna

Re: Antykoncepcja

Post autor: Czasem »

Jeżeli chodzi o dziewczyny, to antykoncepcję powinno się dopierać w konsultacji z ginekologiem. Facet, sprawa prosta, abstynencja albo gumki 8)
Kozowski
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 20.01.2013, 16:00
Płeć: mężczyzna

Re: Antykoncepcja

Post autor: Kozowski »

Własnie faceci maja sprawe oczywista;O)
ODPOWIEDZ