Antykoncepcja

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
jordann
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 16.12.2004, 23:57
Lokalizacja: ostrzeszow

Antykoncepcja

Post autor: jordann »

Jesli chodzi o waszym zdanie najlepszy srodek pod wzgledem uzywania oraz zabezpieczenia.
"Chodz ze mna by nadac sens zycia krokom"
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

...

Post autor: devitto »

Najlepszy i najbardziej efektowny? - Abstynencja :wink:
A tak serio - dla mężczyzn nie ma nic lepszego jak prezerwatywa - dla kobiet, nie wiem...
We are the champions!
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Antykoncepcja

Post autor: Peggy »

no chyba tabletki, ale to nic nie da jezeli sie nie ma stalego partnera. Seks z gumka to jak wachanie kwiatka przez maske p-gaz.
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Antykoncepcja

Post autor: Wang »

Devitto.. nie zgodze się z Tobą jeśli chodzi o prezerwatywy. Tym bardziej jeśli jest się w stałym związku i zna się naprawde dobrze drugą osobe. Wtedy najlepsze są jednak tabletki bo niektóre dają nawet 98% ochrone. A prezerwatywa? Jak trafisz na wrednego sklepikarza, który chce powiększyść ludność na świecie to już masz kilka procent ochrony :P Igła w gumke i po sprawie ;-)
Veni Vidi Vici
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Antykoncepcja

Post autor: JaQb »

Wysterylizowanie :mrgreen: w Polsce zabronione w Niemczech ok. 2500zł Zabieg w 50% odwracalny.
jeżeli masz 2 albo 3 dzieci to można skorzystać :lol:
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Antykoncepcja

Post autor: Linka »

Tabletki sa dobre ale sie od nich tyje :P A co do kondomow to na poczatku chlopacy maja problemy z odpowiednim zalozeniem ich.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Antykoncepcja

Post autor: Peggy »

po tych drozszych tabletkach sie nie tyje
jordann
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 16.12.2004, 23:57
Lokalizacja: ostrzeszow

Re: Antykoncepcja

Post autor: jordann »

Linka pisze: A co do kondomow to na poczatku chlopacy maja problemy z odpowiednim zalozeniem ich.
no odczego was mamy drogie panie ?? :)
"Chodz ze mna by nadac sens zycia krokom"
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Antykoncepcja

Post autor: JaQb »

po tych drozszych tabletkach sie nie tyje
ale rosną wąsy i włosy w niepotrzebych dla kobiet miejscach, po długotrwałym braniu tabl;etek kurcza się piersi, i sa problemy aby zajść w ciąże. :wink:
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Antykoncepcja

Post autor: Peggy »

z tą ciążą to masz racje, ale z resztą sie nie zgodze. moja kuzynka bierze tablety juz ok 10 lat i w ogole sie nie zmienila. ma za to cere jak niemowlak. jest tylko jeden minus - z powodu braku dziecka ani widu ani słychu o ślubie :(
(poczytaj o niskohormonalnej antykoncepcji doustnej)
Wang
Capo di Tutti Capi
Posty: 1488
Rejestracja: 01.06.2003, 21:47
Lokalizacja: Chicago

Re: Antykoncepcja

Post autor: Wang »

Peggy pisze:po tych drozszych tabletkach sie nie tyje
tak jest...

sam jakiś czas temu byłem ze znajomą po takie tabletki... bierze je raz w tygodniu, oczywiście są one na recepte. Nie tyje, nie ma żadnych problemów... nie ma skutków ubocznych. A bierze je od dłuższego czasu...
no odczego was mamy drogie panie ??
:twisted: yeah
Veni Vidi Vici
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Antykoncepcja

Post autor: JaQb »

No dobra przeczytałem, faktycznie jeżeli tabletka jest droższa tomoże być godna uwagi, ale ...
Także doustna hormonalna pigułka antykoncepcyjna jest warta polecenia, choć u kobiet starszych częściej występują choroby, które mogą uniemożliwić korzystanie z tej metody zapobiegania ciąży. Są to przede wszystkim choroby naczyniowe i schorzenia wątroby.
:mrgreen:
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
jordann
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 16.12.2004, 23:57
Lokalizacja: ostrzeszow

Re: Antykoncepcja

Post autor: jordann »

JaQb pisze:
Także doustna hormonalna pigułka antykoncepcyjna jest warta polecenia, choć u kobiet starszych częściej występują choroby, które mogą uniemożliwić korzystanie z tej metody zapobiegania ciąży. Są to przede wszystkim choroby naczyniowe i schorzenia wątroby.
:mrgreen:
starsze 50 - 60 ? no one chyba sie juz o antykoncepcja nie musza martwic :) hehehe :emm: :emm: :emm: :emm:
"Chodz ze mna by nadac sens zycia krokom"
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Antykoncepcja

Post autor: Mirriam »

Obecnie produkowane są polskie odpowiedniki zagranicznych tabletek antykoncepcyjnych. Są one tanie - ok. 20 zł za opakowanie miesięczne i mają takie same działanie jak ich np. angielskie odpowiedniki. Tabletki antykoncepcyjne po których się tyło, rosły wąsy, nie można było zajść w ciążę lub rodziło się upośledzone dzieci itp. to już dawno przeszłość. Mowa tutaj o pierwszych tabletkach, w których liczba hormonów męskich była zbyt duża i powodowała zmiany w ciele kobiety. Obecnie tabletki antykoncepcyjne mają najnizszy wskaźnik w skali Pearla ( bodajże ok. 0,1 - 0,8, co oznacza od 1 do 8 zajść w ciążę na 1000 kobiet stosujących tą metodę antykoncepcji). jak dla mnie jest to najlepsza metoda dla kobiet.

Co do mężczyzn, tu dużego wyboru nie ma - zostaje prezerwatywa.
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
jordann
Młody aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 16.12.2004, 23:57
Lokalizacja: ostrzeszow

Re: Antykoncepcja

Post autor: jordann »

oho :) no ale cos mi sie wirzyc w te tabletki nie chce.... a co z metodami naturalnymi ?
"Chodz ze mna by nadac sens zycia krokom"
JaQb
Szalony pismak
Posty: 539
Rejestracja: 30.09.2004, 15:35
Lokalizacja: SAn OK

Re: Antykoncepcja

Post autor: JaQb »

a co z metodami naturalnymi ?
Zapomnij :tak:
przez wszystkie dni aż do skończenia świata..
jest przy Tobie Chrystus..
Nie bój się ..
Peggy
Szalony pismak
Posty: 804
Rejestracja: 21.03.2004, 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Antykoncepcja

Post autor: Peggy »

Przez starsze oni chyba rozumieja te, ktore ukonczyly 35 rok zycia.
Misia
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 24.01.2005, 21:55
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Antykoncepcja?? nigdy

Post autor: Misia »

Jeśli chodzi o mnie jestem temu przeciwna uważam jeśli sex ma być dla przyjemności owszem ale tylko po ślubie. Jeśli ma się to stać to po co się zabespieczać jak wpadniesz to jest tylko twój wybór. Masz tego świadomość.
:)
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Antykoncepcja

Post autor: shyduo »

Oj Misia. Szlachetne zasady, ale myślę, że zbyt wiele osób nie zgodzi się z tobą. Faktycznie, najbezpieczniejszą metodą jest szklanka wody...............zamiast :P Poza tym gumka jest skuteczna
Zdziesław
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 19.01.2005, 19:51
Lokalizacja: Kalafior

Re: Antykoncepcja

Post autor: Zdziesław »

ODPOWIEDZ