Seks dopiero po ślubie??

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
npachel
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 18.06.2006, 19:58

Re: A po to...

Post autor: npachel »

JaGaKi pisze:
npachel pisze:A po to, że przed ślubem to GRZECH!!!
Coś zaczyna pachnieć mi tutaj stosami i nabijaniem na pal :P
Seks przed ślubem - jak najbardziej... potem okaże się, że para wogole sięnie dobrała pod wzgledem upodobań seksualnych... i co? Kościół rozwodów nie daje... To właśnie jeden z minusów instytucji kościelnej.... tak samo jak ANTYKONCEPCJA!! Niedawno czytałem, że Benedykt oddał sprawe najwyższej radzie biskupów żeby rozpatrzyć czy prezerwatywa to ochrona przed AIDS... ludzie.... Kościół jeszcze nie dorósł żeby żyć w XX a co dopiero w XIX wieku... i nie gadać mi tutaj o grzeszeniu przez antykoncepcje... bo ludzie którzy potem użalaja się nad sobą, że mają 12 dzieci i są biedne nieszczęśliwe ale twardo wierzą w Boga są.. uwaga uwaga... NIEROZWAŻNE I GŁUPIE...


Ale koniec Offtopica - bulwers off
Jesli kogoś kochasz to powinieneś go kochać za to kim jest a nie za to że ci się nie podoba stosunek z nim/nią. A po zatym Kościół Katolicki dopuszcza tak zwane unieważnienie małżeństwa polega to na tym, że jeżeli małżonek/małżonka coś zataił przed slubem np. poważną chorobę lub jest jakikowliek inny bardzo ważny powód to ślub może zotać unieważniony, wtedy poprostu tego ślubu w ogóle nie było.
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: A po to...

Post autor: Jessica »

npachel pisze:A po zatym Kościół Katolicki dopuszcza tak zwane unieważnienie małżeństwa
Tak, tylko rozpatrzenie podania o unieważnienie małżeństwa trwa latami i jest uznawany w bardzo niewielu przypadkach.

JaGaKi ma rację. Mnie np. złości to, że ludzie narobią sobie 15 dzieci, a potem zgłaszają się do telewizji po pomoc, bo żyją w biedzie. (I jeszcze po drodze umiera matka przy porodzie piętnastego dziecka). Po co produkują sobie tyle dzieci, jak ich nie stać?

I wg mnie sex przed ślubem to nic złego. Ktoś chce, to proszę bardzo, a jak nie, to nie.
Let's make all dreams come true!
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Martuśka »

Tak sie właśnie dziwnie złożyło, że właśnie przed chwila rozmawiałam o tym z mama bo ona przeczytała moją rozmowę z chłopakiem i sie zaczęło gadanie na ten temat. Powiedziała ze ona nie ma nic przeciwko temu żebym zaczęła współżycie przed ślubem bo ona do ślubu też nie czekała ale żebym robiła to tylko z jednym i żeby ten pierwszy chłopka z którym zacznę współżyć był tez tym ostatnim:P a no i oczywiście ze zabepieczenie tez jest ważne:) a zreszto po co czekac do ślubu? Sex jest dla ludzi i niema terminu kiedy sie go uprawia a kiedy nie, kazdy decyduje o sobie i tyle. Ja czekac nie bede bo mam zasade: carpe diem (oczywiście nie żeby z wszystkimi dookoła ale jak juz bede pewna ze to ten:)) no a ze to grzech to przecież bzdura, to nie jest ciężki grzech i grzeszyć i tak sie grzeszy:)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: =MiLi= »

Seks przed ślubem dla mnie nie jest żadnym grzechem... Myślę, ze to normalne, ze gdy się kogoś kocha chce być się z Nim jak najbliżej... chce się rozwijać związek... seks jest piękny. Dlaczego należałoby go sobie odmawiać przed ślubem? Oczywiście, indywidualna sprawa każdego, nie krytykuje nikogo. Ważne jednak jest to, żeby ten pierwszy raz odbył się z Tą właściwą osobą :) i żeby wszystkie następne razy były z osobą, która naprawdę kochamy. Takie moje zdanie.... i tak jak pisałam, dla mnie seks przed ślubem grzechem nie jest, nie zamierzam się z niego spowiadać. Gdybym miała spowiadać się ze wszystkiego co kościół uznaje za grzech to... :roll: Z resztą jeśli na to patrzeć to nawet seks po ślubie jest grzechem....
3. Małżonkowie (i nie tylko oni) nie mogą się tłumaczyć wybiegiem, jakoby nigdy nie słyszeli, iż stosunek przerywany, petting, stosunek wynaturzony, użycie środka przeciwpoczęciowego, a tym bardziej przeciwciążowego – jest obiektywnie biorąc każdorazowo grzechem ciężkim, a w przypadku środka przeciwciążowego – ponadto zbrodnią.
http://lp33.de/strona-lp33/ind2.htm#dd
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: agatha2 »

Piszesz tak, bo spotkałaś tego jedynego MILI i okazało się że to ten właściwy Martuśka Twoja mama też :D
Dlatego będziecie obstawały przy tym, że seks przed ślubem owszem... ale z jednym jedynym...
I ja tak myślę, bo też mam to szczęście :)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: SkaTe_GirL »

tylko Wam zazdroscic takiego szczescia ; -p
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: =MiLi= »

Nie no, to nie tak. Po prostu twierdze, ze to sprawa bardzo osobista i każdy ma prawo postąpić jak zechce, jak uważa, w wielu przypadkach wpływ ma na to wiara. Ja po prostu nie uważam, żeby seks przed ślubem był czymś złym. Jedno jest życie. Jeżeli jest się z osobą, z którą chce się być i która jest dla nas wszystkim, jeśli jest to dobrze przemyślana decyzja, której nie będzie się później żałowało to dlaczego nie...? Kiedyś miałam takie plany, żeby zostać dziewicą do ślubu, ale jak poznałam Bastka skutecznie mi przeszło ;) ale wiecie... znam Dziewczynę, która ma 27 lat, od 10lat jest w związku z Facetem i nadal jest dziewicą.. tak, że wszystko możliwe ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: agatha2 »

Zgadza się.... jest to sprawa osobista i każdy ma prawo decydowac o niej sam, niezależnie od poglądów innych... Dzisiaj ślub jest i tak bardzo często formalnością. Ludzie zyją razem zanim się pobiorą... a potem związki się rozpadają :) ale to inna sprawa....
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: shyduo »

Jeżli chcesz to zrobić tu i teraz z tym partnerem, którego kochasz, choć do ślubu możeWam i daleko to jestem za. Uważam, że seks przed slubem jest ok, ale jako najwspanialsze wyznanie miłości, a nie zaspokojenie fizycznego popędu
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: =MiLi= »

shyduo pisze: ale jako najwspanialsze wyznanie miłości, a nie zaspokojenie fizycznego popędu
Szydeł pięknie to ująłeś... właśnie o to chodzi :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Paweł »

czy bede spamował, jeżeli napisze ze i ja sie pod tym podpisuje? :>

nobla temu Panu (-;
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: shyduo »

W kategorii.... ?? Fizyka?? :mrgreen:
Gonzo
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 16.03.2007, 20:23
Lokalizacja: Skawina

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Gonzo »

Ja myślę, że jest to sprawa wybitnie indywidualna. Ja sam jako że nie jestem chrześcijaninem nie mam narzuconych ograniczen co do seksu przed małżeństwem. Ale seks jest dla mnie czyms ardzo ważnym i dziewczyna z którą ide do łóżka musi byc kimś wyjątkowym dla mnie. Muszę również zauważyć że jest wiele osób które mają lżejszy stosunek do tych spraw i traktują seks jako rozrywkę, i według mnie nie można ich za to potępiać bo jeśli ktoś chce uprawiać seks często i z różnymi partnerami to tylko jego sprawa. Ważne aby to robił rozważnie tj. uważał na choroby przenoszone drogą płciową i nie płodził niechcianych dzieci.
All crimes should be teasured
if they bring thee pleasure
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Anuś »

przeczytalam chyba caly temat ;p 12 stron ;p i juz na pierwszej znalazlam moj post, ze dziewictwo do slubu - tak, ale nic przeciwko wczesniej ;p

to tak 2 lata temu myslalam.. ;)

a teraz? hmm.. na pewno podziwiam osoby ktore jednak decyduja sie na seks dopiero po slubie.. myle ze to bardzo trudne zarowno do postanowienia jak i zrealizowania.. zwlaszcza gdy spotyka sie osobe ktora sie kocha i z kazdym dniem jest ona nam coraz blizsza...

mysle ze decyzja o rozpoczeciu wspolzycia powinna byc dokladnie przemyslana, i powinna byc decyzja 2 osob...jesli ludzie sie kochaja i chca 'sie kochac' (zdecydowanie lepsze okreslenie niz 'uprawianie seksu'.. ;| uprawiac to mozna ogrodek;p) to nie widze nic zlego w tym czy to przed czy po slubie.. :) wazne jest pamietanie o konsekwencjach, odpowiedzialnosci i nie podchodzeniu do tematu jako do '5 minut przyjemnosci', tylko jako 'kocham cie, chce ci okazac moja milosc, jestes dla mnie najwazniejszy/a...itd'

dzis mialam bardzo powazna rozmowe z chlopakiem na temat seksu.. balam sie ze moze to nastapic przypadkowo, pod wplywem chwili itp.. a tego bym nie chciala :) oboje stwierdzilismy ze nie dzis i nie jutro ;), ale po dokladnym zastanowieniu sie, przemysleniu wszystkiego...zadbaniu o zabezpieczeniu, pamietaniu o ewentualnych konsekwencjach, odpowiedzialnosci... mysle ze to wazne.. latwo powiedziec 'chce sie z toba kochac', ale potem wazna jest tez odpowiedz na pytanie 'co w momencie gdy zajde w ciaze'...

milosc, pewnosc ze sie tego chce, doroslosc w zwiazku i odpowiedzialnosc - i nie widze nic zlego w seksie przedmalzenskim :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: aguśka »

ja już mam to za sobą pomimo, że do ślubu to mi jeszcze trochę brakuje...: :mrgreen: oczywiście nie żałuję swojej decyzji, bo jestem z moim chłopakiem ponad 2 lata i bardzo go kocham. Jest też minus, bo w sytuacji, gdy decydujemy się na sex przed ślubem, noc poślubna traci swój urok, bo jest to już dla nas znane i naturalne....
Jest to decyzja indywidualna :o
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Offik »

aguska: tak off topicowo... twoj chlopak w jakim jest wieku?
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: =MiLi= »

NO niby tak, ale po ślubie to już pierwszy raz jako Małżeństwo a nie para ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: aguśka »

Offik a czem pytasz w jakim wieku jest mój chłopak? :wink: ?
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: =MiLi= »

Pewnie z Offikowej ciekawości ;)

Aguśka Ty masz 13 lat???
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Offik »

mili dobrze napisala... z ciekawosci
ODPOWIEDZ