Seks dopiero po ślubie??

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Piqs - X »

btw Kosciol caliem powznie mysli o "legalizacji" gumek w zwiazku z zagrozeniem AIDS (glownie przez Afryke) dlatego Benek MUSI przebrnac cala ta papierkowa robote [dla porownania : ile trwa proces beatyfikacji i le to czeba zachodu) Akurat za to dla niego +1, bo wybierany byl przeciez jako ultrakonserwa, ktora bedzie wszystko blkowac..a tu prosze jaka niespodzianka ;)

jaki offtop :D

a wracaja do tematu..no qrcze, jak 95% mezczyzn ;]

edit : dopowiem, ze legalnr by bylo tylko z DUZYM ZAGROZENIEM AIDS...i chodzi o legalizacje w sensie doktrynalnym nie jako metode antykoncepcji ale w ramach definicji leku, czy srodka zapobiegawczemu chorobom
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Paweł »

Bardzo ciekawy artykuł nie tylko o "seksie przed ślubem"....

http://wiadomosci.onet.pl/1343000,2677, ... skart.html

polecam! :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: czarownica333 »

A ja dziś usłyszałam z ust piętnastolatki tekst, że jest z chłopakiem (nota bene starszym od niej o 9 lat) już całe 3 miesiące i decyzja, o współżyciu którą podjęli kilka tygodni temu jest całkowicie odpowiedzialna...
I widzicie, do czego doprowadza społeczne przyzwolenie na seks przed ślubem...
Czy tylko ja czuję się wobec takich poglądów jakbym była z zeszłej epoki? :roll: :roll: :roll:
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Linka »

Nie tylko Ty :mrgreen: W jakims innym temacie wiele osob podobnie twierdziło. Chociaz seks przed slubem był raczej do zawsze tylko sie o tym nie mowiło.
Moze troche nie na temat, ale smiesza mnie takie opinie osob starszych, ktore mowia, ze "te młode pokolenie" to takie i owakie, a chyba od zawsze starsze pokolenia mowily to samo o mlodszych. I ci obecnie narzekacjacy sami byli tymi "złymi", tylko ze juz tego nie pamietaja.
Popieram seks przed slubem, ale nie dla 15-latek z 20- kilku latkami. Tylko w normalnych zwiazkach, meidzy osobami, ktore planuja byc razem przez dlugi czas.
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: czarownica333 »

Linka pisze:Chociaz seks przed slubem był raczej do zawsze tylko sie o tym nie mowiło.
Jasne, pierwsze publikacje wręcz zachęcające do seksu przed ślubem pochodzą z XVI wieku :D
Linka pisze: Popieram seks przed slubem, ale nie dla 15-latek z 20- kilku latkami. Tylko w normalnych zwiazkach, meidzy osobami, ktore planuja byc razem przez dlugi czas.
Widzisz...wg mnie istnieje dosyć prosta zależność... Jeśli istnieje przyzwolenie na seks przed ślubem, to sięgają po niego coraz młodsze osoby, w coraz mniej poważnych związkach w myśl zasady: "Ona jest tylko rok/pół roku/parę miesięcy starsza/dłużej ze swoim chłopakiem" i w ten sposób od dojrzałej pary uprawiającej seks schodzimy do patologii jaką jest seks w wieku 15 lat z właściwie przypadkową osobą. I właśnie między innym dlatego ja jestem na nie.
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: ::PiotreK:: »

troche ciekawych zeczy w tym temacie mozna przeczytać w 26 numerze polityki ztego roku.

spoto tam pisze o seksie z nieletnimi
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: JaGaKi »

Wiesz co... ogólnie to jej życie... i wina jej rodziców...

Wypowiadałem się tutaj już dużo w tym temacie... i dalej uważam żę jeżeli para nie pozna się seksualnie przed ślubem... to po ślubie będzie w 70% rozwód... 20 bedą ze sobą dla musa... a 10 % znajdą swoje oczekiwania seksualne po drugiej stronie...

dzieciarnia nie uprawia seksu z powodu przyzwolenia na seks tylko z powodu wcześniej rewolty seksualnej...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Piqs - X »

czarownica totalnie sie z TOba nie zgadzam..zle srodki to osiagniecia zlego celu..mylisz pewne rzeczy, ktore nie maja ze soba nic wspolnego...

historycznie to dziewczyny zaczynały zycie sekualne (a raczej rozpłodowe) juz w wieku 14 lat..no ale byl juz przeciez zonami, wiec mogly ;p
Velis
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 15.07.2006, 19:32

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Velis »

Ja mam zamiar poczekać do ślubu i nikt nie będzie twierdził, że 'tylko tak mówię'. Dziewictwo to dar, który warto dać właściwej osobie!
Założe się, że w związku, w którym kobieta jest dziewicą, a mężczyzna już nie, keidy ten mężczyzna naprawdę ją kocha, będzie czuł się nieswojo, kiedy ona chciała zachować swoje dziewictwo specjalnie dla niego, a on zrobił to, bo koledzy już to zrobili...

Warto czekać. (; Ja będę czekać.
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: melOn »

Velis pisze: Założe się, że w związku, w którym kobieta jest dziewicą, a mężczyzna już nie, keidy ten mężczyzna naprawdę ją kocha, będzie czuł się nieswojo, kiedy ona chciała zachować swoje dziewictwo specjalnie dla niego, a on zrobił to, bo koledzy już to zrobili...
hmmm... szczerze?
skąd wiesz, że on to by zrobił dlatego, że jego koledzy to robili! wpychasz wszystkich kolesi teraz do jednego worka, którego podstawą jest popisówa przed kolegami ;| każdy jest inny i robi to z innych powodów i niekażdy facet pragnie się popisać przed kolegami bo zawsze może dla takiego popisu wymyślić jakąś głupią historię, niż iść z dziewczyną do łóżka.
a czy facetowi nie-prawiczkowi by było głupio, gdyby jego dziewczyna była dziewicą, zależy od podejścia do sprawy sexu przedmałżeńskiego (;
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: czarownica333 »

JaGaKi pisze: dzieciarnia nie uprawia seksu z powodu przyzwolenia na seks tylko z powodu wcześniej rewolty seksualnej...
A jak myślisz, skąd się ta rewolta seksualna bierze? dalej podtrzymuję, że jeżeli wszyscy zachowywailby bezwzględną czystość przedmałżeńską, to nie byłoby problemu seksu wśród dzieciaków.
Velis pisze: Dziewictwo to dar, który warto dać właściwej osobie!

Popieram w 100%!!! :) :) :)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: melOn »

hehh zawsze ciekawi to co nieznane i nie sądzę, by taka bezwględna czystość przedmałżeńska była zachowana (;
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: anuśka :) »

Velis pisze: Dziewictwo to dar, który warto dać właściwej osobie!

Popieram w 100%!!! :) :) :)
A jeżeli wiesz, że ta osoba jest tą właściwą i nie jesteście małżeństwem? I na zawarcie związku małżeńskiego nie ma czasu bądź np. studiujecie i na ślub nie ma środków finansowych?
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: vanessa »

ja myślę, że wstrzymanie się z sexem do ślubu może i jest jakimś 'cudownym doświadczeniem' dla obojga partnerów ;D jednak uważam iż po kilku latach Ci młodzi ludzie zauważą, że jednak troszkę ich w życiu można powiedzieć bezpowrotnie ominęło ; )
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Piqs - X »

Ludzie...niech zapanuje piekny hedonizm,a nie zamordyzm,antyrewolucjonizm i konserwatyzm ze az sie wsyzstkiego odechciewa...na to bedzie czas w wieku 80 lat a nie 20!!!

Sex Drugs & RocknRoll ... szkoda ze ta zasada to dzis tylko pustostan ;(
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Linka »

Chcialam wrocic do tych wzorcow dla mlodych ludzi, tzn tych młodszych nastolatkow, ktore ogladajac telewizje itp mysla ze moga wzystko bo sa taaaaacy dojzali.
Wczoraj z nudow włączyłam polskie mtv i tam niejaki program "Date my mom"- koles spotyka sie z 3 matkami, ktore opowiadaja mu o swoich corkach i na podstawie tych opowiesci wybiera jedna corke, nie wiedzac naprade kim ona jest i jak wyglada. No i wybrał sobie jedna dziewczyne, wg programu widzieli sie moze z 5 minut (ile naprawde to nie wiem ale taki byl przekaz), no i nagle dziewczyna do niego mowi "chodz popływamy nago w moim basenie" i od razu przystapili do mieszania swoich slin.
I co maja myslec sobie takie 13-to czy 14-to latki, ktore widza taka amerykanska bzdure?
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: Blood On The Ground »

Nie mamy w ogóle co porównywać. Amerykańska mentalność jest o niebo inna ; ) ale z tego co widać na ulicy po młodych 'mamusiach', dążymy do tego samego. Z kolei nie ma też co wierzyć ślepo w zasadę po ślubie. Zamiast tego rodzice powinni porządnie wytłumaczyć dziecku jak się zabezpieczyć i jakie są konsekwencje płynące z seksu :oops2:
Żyć to znaczy rodzić się powoli
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: JaGaKi »

No mnie rodzicielka pierwszy raz spytala cyz uprawiałem seks w wieku 14 lat... no to odpowiedziałem że nie...

Ona wie że nie musi o tym ze mną rozmawiać bo wiem dostatecznie dużo.....

A Ojciec... no cóż... jak mam 18 lat to chce mnie zapisać na wychowanie seksualne... :D:D


Zależy wszstko od tego w jakim towarzystwie się kto obraca... ludzie raczej nie maj.ą ochoty wychowywać dziecka w wieku 17 lat...

Tak Piqs-X - REWOLUCJA :cinol: :cinol: :cinol:
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: czarownica333 »

v_a_n_e_s_s_a pisze:ja myślę, że wstrzymanie się z sexem do ślubu może i jest jakimś 'cudownym doświadczeniem' dla obojga partnerów ;D jednak uważam iż po kilku latach Ci młodzi ludzie zauważą, że jednak troszkę ich w życiu można powiedzieć bezpowrotnie ominęło ; )
Mnie się wydaje, że jest dokładnie na odwrót :D jeżeli decydujesz się na seks przed ślubem, to potem kiedy przychodzi ślub, noc poślubna, to okazuje się, źe młodzi małżonkowie nie mają sobie co ofiarować w prezencie śłubnym, bo wszystko, co mogli, już sobie dali. Brakuje poznawania, odkrywania drugiej osoby, co sprawia, że po jakimś czasie w małżeństwo wkrada się rutyna i znudzenie. Zresztą dojdziemy za chwilę do sytuacji, że małżeństwa w ogóle nie będą zawierane, bo po co, przecież wszystko można mieć i beż śłubu.

Piqs - X pisze:na to bedzie czas w wieku 80 lat a nie 20!!!
Na wszystko w życiu jest odpowiednia pora, nie musisz wszystkiego, co daje Ci życie, wziąć w wieku lat 20, bo za kilka lat staniesz się znudzonym cynikiem, który nic się od życia nie spodziewa, bo już wszystko wziął, i faktycznie to życie nie ma mu już nic więcej do zaoferowania. Życiem trzeba się delektować, a nie szybko, szybko pochłaniać je na raz :D
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Seks dopiero po ślubie??

Post autor: melOn »

czarownica333 pisze:Brakuje poznawania, odkrywania drugiej osoby, co sprawia, że po jakimś czasie w małżeństwo wkrada się rutyna i znudzenie.
przecież małżeństwo odkrywa i poznaje siebie nawzajem cały czas. nawet nie chodzi o sferę fizyczną ale psychiczną. a co się stanie jak pod względem fizycznym nie będą do siebie pasować i sex, nie będzie dawał im przyjemności natomiast odepchnie ich od siebie?

czarownica333 pisze:Na wszystko w życiu jest odpowiednia pora, nie musisz wszystkiego, co daje Ci życie, wziąć w wieku lat 20, bo za kilka lat staniesz się znudzonym cynikiem, który nic się od życia nie spodziewa, bo już wszystko wziął, i faktycznie to życie nie ma mu już nic więcej do zaoferowania. Życiem trzeba się delektować, a nie szybko, szybko pochłaniać je na raz :D
1. skąd wiesz ile czasu Ci zostaje na tym świecie by się nim delektować.
2.samym życie monotonnym bez sexu także można się znudzić !
3. życie ma wiele do zaoferowania innego do poznania niże sex.
ODPOWIEDZ