Ukończone 18 lat?

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Ukończone 18 lat?

Post autor: ZooM »

Tak się zastanawiać zacząłem czytając mój poprzedni temat który założyłem o Dorosłości, czy jak skończyliście 18lat to coś zmieniło się w waszym życiu? Albo czy znacie jakieś ciekawe historie związane właśnie z takimi zmianami u ludzi? Napiszę o sobie później, bo teraz do szkoły trzeba wychodzić :)
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: Jessica »

Ja ci mogę napisać za 3 lata :D
Let's make all dreams come true!
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: melOn »

u mnie nic się nie zmieniło.
dalej jestem uzależniona od rodziców = niesamodzielna więc nie mogę się brać za osobę w pełni 'dorosłą'
może zmieniło się tylko to, że mam dowód i nie ma jakiś większych problemów z kupowaniem % i rodzice innym okiem na to patrzą (;
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: ZooM »

No właśnie.. tak z tego co wybadałem to widzę, że każdy na złamanie karku pędzi ku tej osiemnasteczce ('ah jak to będzie super wtedy') :) Sam to w sumie przechodziłem chyba tylko na tle tego że wiedziałem, że wtedy bez problemu będę mógł pojechać za granicę i znaleźć tam pracę, co zresztą zaraz wykorzystałem :) Dodatkową atrakcją jest prawo jazdy na które chyba najbardziej czekałem, no i do tego doszło mi troszkę takich przemyśleń, co mi wolno jakos 'dorosłemu' człowiekowi, albo jakie konsekwencję mogę ponieść za coś, czego mi nie wolno.. Poza tym chyba nic.. tak mi się wydaje, chociaż ta pełnoletność otwiera pewne niedostępne do tej pory horyzonty, głównie natury formalno-społecznej.
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: czarownica333 »

Mnie jeszcze do 18 zostało pół roku. I tak w sumie to się zastanawiam, co mi to zmieni... W domu na pewno niewiele, to nie jest tak, że nagle będę mogła przestać się liczyć z rodzicami, robić na co żywnie mam ochotę. Zresztą wcale mnie taka wizja nie ciągnie.
Co jest dla mnie ważne, to to, że będę mogła zrobić prawko, i oprócz tego będę mogła brać pełną prawną odpowiedzialność za "moje" dzieci i, chcąc ich wziąć np na jakąś wycieczkę, nie będę musiała szukać pomocy u innej pełnoletniej osoby (czasem to jest problem, nie wszyscy chcą lub mogą np 2 dni poświęcić dla nas).
A tak naprawdę przez papierek, zwany dowodem osobistym, nikt z nas nie stanie się odpowiedzialny.
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
ZooM
Młody rozbrykany
Posty: 282
Rejestracja: 25.07.2006, 17:35
Lokalizacja: Bydgoszcz Village

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: ZooM »

"Twoje" dzieci? :hihi: gdyby nie ten cudzysłów to bym bardzo dobrze zrozumiał treść :)
Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani...

Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż kochanym za to kim się nie jest.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: shyduo »

melOn pisze:u mnie nic się nie zmieniło.
dalej jestem uzależniona od rodziców = niesamodzielna więc nie mogę się brać za osobę w pełni 'dorosłą'
może zmieniło się tylko to, że mam dowód i nie ma jakiś większych problemów z kupowaniem % i rodzice innym okiem na to patrzą (;

Dokładnie. Tylko jeszcze dochodzi w prawdzie pozytyw pod tytułem prawko, ale jest też wada i to olbrzymia, bo sam się muszę borykać z urzędem skarbowym itd. (oczywiście z pomoca rodziców) z powodu spadku po dziadkach. Ehhhh :/
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: czarownica333 »

ZooM pisze:"Twoje" dzieci? :hihi: gdyby nie ten cudzysłów to bym bardzo dobrze zrozumiał treść :)
No wiesz... ich prawie 30 jest :d musiałabym się nieźle starać :P

tak w ramach wyjaśnienia: moje dzieci to po prostu moja gromada zuchowa, którą prowadzę :D
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: robek »

Całe nasze zycie chyba ciagle sie zmienia. I to nie tylko na skutek metryki, ale przede wszystkim nowych doswiadczen, ksztaltowania sie naszego ja, naszej roli w zyciu,tego kim chcemy byc. Czasem obserwuje ludzi mlodszych i widze, ze sa oni nieraz bardziej dojrzalsi od niektórych dorosłych. Mądze wybieraja, sa odpowiedzialni, wiedzą czego chca, jak ma wygladac ich zycie.
Jan23
Młody aktywny
Posty: 13
Rejestracja: 17.11.2006, 11:10

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: Jan23 »

Zmiana cyferki w dokumentach nie oznacza automatycznej zmiany naszej mentalności:)
Cameleon
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 16.02.2007, 01:38

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: Cameleon »

Zmiany ?
Jakies wieksze ? Nie. :nie:

Jedyne co mnie cieszylo zawsze i nie moglam sie doczekac - prawo jazdy. :mrblue:
'' Chcesz wiedzieć, co naprawdę myśli kobieta, to patrz na nią uważnie, ale nie słuchaj tego, co mówi. ''
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: IzzY »

Hmmm. Dostałam blaszkę, z której śmiało moge zrzynać pesel ;)
I chociaż moja 18 to już przeszłość mieszkająca za 2 lasami to wydaje mi się jakby była wczoraj. I jak sobie tak o tym myśle to nie chce być dorosła... czasami wolę być dużym dzieckiem bo wydaje mi sie wtedy, że świat jest piękniejszy. :)
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: SkaTe_GirL »

Jedno wielkie nic.
a jak sie nie ma tych 18stu lat to sie mysli, ze to jest "magiczna granica"
g**** prawda
zmienia sie tylko tyle, ze juz sami odpowiadamy za siebie w razie jakiejs afery
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Cameleon
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 16.02.2007, 01:38

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: Cameleon »

Lepiej bylo przed 18stka..
Takie zakazane owoce najlepiej smakuja ;)
'' Chcesz wiedzieć, co naprawdę myśli kobieta, to patrz na nią uważnie, ale nie słuchaj tego, co mówi. ''
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: Jessica »

Cameleon pisze:Takie zakazane owoce najlepiej smakuja ;)
A żebyś wiedział... :D
Ale wtedy trenuje się odpowiedzialność. Trzeba znać umiar, czyż nie?
Let's make all dreams come true!
PoProstuMadzior
Młody aktywny
Posty: 11
Rejestracja: 13.01.2007, 21:52

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: PoProstuMadzior »

u mnie sie kurna nic nie zmienilo :] a do 18stki czekalam tez ze wzgledu na prawko :D ale przez zasranych egzaminatorow nadal nie mam :(:P
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: Blood On The Ground »

za 2 miesiące powiem wam na pewno : ) a cóż.. Tylko legalne przebywanie w pubach. No może rodzice w końcu zaczynają trochę inaczej patrzeć. Na dzień dzisiejszy na pewno jadę na Castle Party ^^' Prawo jazdy już zaczęłam, więc na razie jest super. Ale odpowiedzialności i obowiązków coraz więcej..


Castle Party? Zawsze chciałam a nigdy nie byłam ;P kto zagra? ;>

=MiLi=
Ostatnio zmieniony 18.02.2007, 17:36 przez Blood On The Ground, łącznie zmieniany 1 raz.
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Pajo
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 02.10.2005, 21:09
Lokalizacja: Morąg

Zmienilo

Post autor: Pajo »

Ukończyłem 18 lat. To dużo się zmieniło w moim życiu.. Mianowicie mogłem zdawać prawko.. oczywiście zdałem :] Wakcaje se zarobiłem na samochód.. I se go kupiłem .... Fakt że nie taki jak bym chciał gdyż za małą sumą dysponowałem, ale i tak mam fajny samochód :D
Hyundai pony rok 95 pełna elektryka :) Teraz aktualnie idzie mi 20 :( Jak to mówią moje koleżanki do mnie.. stara dupa zemnie :P
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Zmienilo

Post autor: SkaTe_GirL »

Pajo pisze: Teraz aktualnie idzie mi 20 :( Jak to mówią moje koleżanki do mnie.. stara dupa zemnie :P
Mi tez idzie 20stka. I dotknelo mnie to bo ja sie za stara dupe nie uwazam ;p;p;p
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Pajo
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 02.10.2005, 21:09
Lokalizacja: Morąg

Re: Ukończone 18 lat?

Post autor: Pajo »

No ja też nie... Ale tak uważają moje koleżanki :D
ODPOWIEDZ