'Między nami kobietami'

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
myzsa13
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 24.04.2007, 14:15

'Między nami kobietami'

Post autor: myzsa13 »

Mam pytanie bo kuzynka mi opowiadała że w 6 klasie przyjechała do nich babka z alweysa
u was też była??Do każdych szkół przyjeżdża????Jak tak to kiedy mniej więcej była??? :wink:
Ostatnio zmieniony 07.05.2007, 23:09 przez myzsa13, łącznie zmieniany 1 raz.
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: SkaTe_GirL »

Nikt taki nie przyjezdzal do mojej szkoly...
bo po co?
Reklamowac?
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: Blood On The Ground »

A u Nas o dziwo była oO Nie pamiętam, albo 6 klasa albo zaraz początek gimnazjum. Oczywiście wizyta była jedną wielką reklamą. Wyprosili wszystkich chłopców xD A na końcu rozdała "paczki"
Żyć to znaczy rodzić się powoli
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: =MiLi= »

No u mnie tez coś takiego było :) nie pamiętam w której klasie, ale była babeczka :) wyprosili chłopców, zostały same dziewczyny i Pani nam opowiadała jak to jest w okresie dojrzewania i co się z nami dzieje itd :) a na koniec tak jak już powiedziała Blood dostałyśmy paczuszki :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: melOn »

a ja wogóle nie widzę sensu takich przyjazdów [jeśli one wogóle są bo pierwszy raz o nich słyszę] myślę, że jesteśmy już na takim poziomie, że szkoła, rodzina, telewizja, internet są w stanie na wszystkie nasze pytania odpowiedzieć, a jak nic nam w/w nie pomaga, to na dzień dzisiejszy nikt nie wstydzi się iść do lekarza.

zresztą czego jakieś baby z always'a mają uczyć... jak korzystać z podpaski? czysty żart ;]
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: Paweł »

stare jak świat.

za moich czasów też coś takiego było.
nie pamiętam dokładnie, ale na pewno była to podstawówka. Wyprosili nas... awr... :twisted:
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: =MiLi= »

Melon jest potrzebne coś takiego uwierz, miałam koleżanki, które w ogóle nie rozmawiały o tym z Mamą co się dzieje, Mamy nie opowiadały im co się będzie działo w okresie dojrzewania, a w szkole przekazywane są suche informacje, nazywane procesy i nic więcej. Dlatego dobrze jeśli przyjdzie ktoś i na spokojnie wytłumaczy wszystkim dziewczynom co się będzie działo, nie przekazując jedynie suchych informacji tylko przytaczając przykłady z życia :)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: melOn »

ale jaka jest różnica w przeczytaniu a usłyszeniu tego samego przez kogoś? bo ja jej nie widzę. pozatym wydaje mi się, że jak człowiek jest czegoś ciekawy to dąży do odpowiedzi na dane pytanie, dlatego też w większości szkół wprowadzane jest wychowanie seksualne ;)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: =MiLi= »

Mimo wszystko jest różnica, bo zawsze możesz na bieżąco zadawać pytania. Podaje konkretne przykłady itd. Poza tym zwróć uwagę, ze nie wszyscy mają dostęp do internetu itp
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: melOn »

ale do lekarza każdy powinnien chodzić. ;) i myślę, że dziewczynie, która nie dba o swoje zdrowie, nie obserwuje swojego organizmu to nawet takie pogadanki szkolno - reklamacyjne nic nie dadzą ;)
zresztą teraz w tych czasach to nie jest takie tabu, taki sam temat jak inne ;)
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: shyduo »

Nie mówimy o tym jak powinno być tylko jak jest. A prawda jest taka, że wychowanie seksualne w większości prowadzi ta sama osoba co religię i wiem to z autopsji, ze to nie jest najlepszy pomysł...
Jessica
Młody rozbrykany
Posty: 404
Rejestracja: 03.10.2006, 15:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: Jessica »

U nas była z always'a w 6 klasie i z ob w 2 gim.
Wychowanie seksualne, czy też jak to u nas w szkole nazywali 'przygotowanie do życia w rodzinie' prowadziła p.psycholog, a trwało to chyba pół roku, bo zbyt dużo klas było.
Let's make all dreams come true!
martynka_15
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 30.07.2007, 21:49
Lokalizacja: opole

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: martynka_15 »

U mnie też była jak byłam w pierwszej klasie gimnazjum ale wzięła nas do biblioteki:shock:
KOCHAM CIĘ JUŻ NA ZAWSZE KOCHANIE I NIGDY NIE PRZESTANĘ:*:*:*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: agatha2 »

U mnie 5-6 klasa podstawówki. Reklama reklamą ale dodali ciekawe książeczki i poradniki dla rodziców.
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: Martuśka »

u mnie podobnie jak u agathy2 tez 5-6 klasa podstawówki. a wychowanie do życia w rodzinie w podstawówce miałam z nauczycielką muzyki i zarazem dyrektorką szkoły (fajnie prowadziła zajęcie) w gimnazjum miałam z taka fajną młodą facetką ( w sumie to chyba w sekretariacie pracowała czy coś takiego, na pewno coś z autobusami było) a w liceum z panią która uczyła tylko tego przedmiotu w szkole:) w liceum byłam tylko raz i to przypadkowo bo ogólnie nie chodziłam bo dojeżdżałam i nie pasowało mi zostawać na tych lekcjach. nie wiem czy przydały mi sie te lekcje, na pewno w jakiś sposób uświadomiły mi zagrożenia i niebezpieczeństwa związane ze współżyciem seksualnym. A ta pani z always to w sumie nie potrzebnie była...
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: Linka »

Eee tam podpaski to nic ;) Mnie kiedyś na ulicy babka zaczepiła i dała jakies ksiażeczki o dojrzewaniu, antykoncepcji i świadomym maciezynstwie- bardzo fajne, zwłaszcza ta o dojrzewaniu w której było dużo takich typowych pytań i odpowiedzi. Całosc była reklamą jakichs tabletek antykoncepcyjnych, ale mysle ze mieli fajny pomysł.
Ostatnio zmieniony 30.11.2008, 00:32 przez Linka, łącznie zmieniany 1 raz.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
zlote_slonce
Młody aktywny
Posty: 85
Rejestracja: 01.11.2006, 20:17
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: zlote_slonce »

no była
w 5 czy w 6 podstawowce..
dala nam pobki podpasek i tyle no.
pogadala jeszcze trocha i poszla .

o no i w 2 gimnazjum tez byla.
tez dala probki podpasek.. ale tamponow tym razem tez.
znow pogadala i poszla.
Nie bać się, nie dać się i zwwyciężyć.
Ankuu1024
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 28.11.2008, 22:26

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: Ankuu1024 »

U mnie też była. Już nie pamiętam czy w 5 czy w 6 klasie, ale była. I też chłopców wyprosiła i całą lekcję nam mówiła co jest, gdy się ma okres, o podpaskach itp. ;)
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: Justyśka »

no u nas też była jakoś tak pod koniec podstawówki, dała nam paczuszkę z jakąś książeczką o dojrzewaniu i alwaysach, chyba 4 podpaski, pogadała, zademonstrowała nam jak działają podpaski i tyle;) no ale dla nas wtedy to było tylko śmieszne, ale może faktycznie kilku rzeczys ię dowiedziałam:)
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
makaroniarz
Młody aktywny
Posty: 55
Rejestracja: 04.05.2008, 17:22

Re: 'Między nami kobietami'

Post autor: makaroniarz »

ja pamiętam jak dawałyśmy to kolegom z klasy a oni sobie przyklejali do bluzy i latali po szkole :D
ODPOWIEDZ