Dni płodne. Kiedy?

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
Karola94
Młody aktywny
Posty: 10
Rejestracja: 20.07.2007, 15:55

Dni płodne. Kiedy?

Post autor: Karola94 »

czesc pytanie tyczy sie dziewczyn chyba ze ktorys chlopak bedzie znal odpowiedz to dziex. Jak miej wiecej obliczyc kiedy wypadaja dni plodne? z gory dziex:)
Ostatnio zmieniony 20.07.2007, 22:57 przez Karola94, łącznie zmieniany 1 raz.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Dni płodne. Kiedy?

Post autor: shyduo »

eeehhhh

http://agnieszka.com.pl/antykoncepcja_c ... czkowy.htm

A swoją drogą, zalecam stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji poza kalendarzykiem......

(ta uwaga tak tylko na wszelki wypadek)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Dni płodne. Kiedy?

Post autor: Martuśka »

nie obliczam nigdy, po prostu znam swój organizm na tyle ze wiem mniej więcej że akurat mam dni płodne, ale nie potrafie dokładnie powiedzieć kiedy one są znaczy w które dni. Kobieta w czasie dni płodnych ma największą ochotę na sex - po tym można też poznać. wszystko zależy od długości twojego cyklu, nie ma tych samych dni dla wszystkich kobieta. z tego co pamiętam to jeśli cykl trwa np. 28 dni to dni płodne są od 14 dnia. wiem ze przed okresem jakieś dwa może trzy dni sa na pewno nie płodne. Ale najlepiej nie ufać tej metodzie bo szanse ze trafisz na niepłodne dni są małe, wszystko może sie przesunąć przez stres, chorobę czy zmiane klimatu. ta metoda najmniej zabezpiecza przed ciążą.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Dni płodne. Kiedy?

Post autor: aguśka »

Dni płodnę(inaczej owulacja lub jajeczkowanie) są mniej więcej na 14 dni przed spodziewaną miesiączką tak naprawde dni płodne trwają ok 48 godzin ale jednak trudno jest określić je dokładnie(nie znam takiego dokładnego i sprawdzonego sposobu-chyba nawet nie ma takiego) niektórzy poprostu to wiedzą ze to akurat dzisiaj...(np. boli lekko brzuch) Jesteś jeszcze bardzo młoda i twój cykl jest pewnie jeszcze nie regularny, więc będzie Ci trudno określić dni płodne....Ważne jest też że ok 3-5 dni przed owulacją, nie należy współrzyć bez zabezpieczenia ponieważ plemniki potrafią przeżyć w ciele kobiety nawet 3 dni, niektórzy naukowcy sądzą że 5 dni i więcej...Możesz w kalendarzu prowadzić rejestr kiedy masz okres, i co się z Tobą i Twoim ciałem dzieje podczas całego cyklu(czy np. masz w środku cyklu taki ból jak podczas okrsu i inne) być może to Ci ułatwi po późniejszej interpretacji
:wink:
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Dni płodne. Kiedy?

Post autor: melOn »

shyduo pisze:
A swoją drogą, zalecam stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji poza kalendarzykiem......

(ta uwaga tak tylko na wszelki wypadek)
zgadzam się, zresztą, w Twoim wieku cykle nie są regularne ;)
ODPOWIEDZ