Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
gosiulka15
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 04.12.2007, 17:50

Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: gosiulka15 »

Ktos tak ma jestem zamknięta przed otoczeniem, dogaduje sie tylko z tymi ktorych dobrze z nam czyli rodzina. Nikt mnie za bardzo nie lubi , mam niska samoocene o sobie. Uwazam tez ze nie jestem zbyt ladna tzn widze po zdjeciach poz zawsze walae karpia i wszyscy sie smieja ciezko mi jest , poniewaz nie wiem co mam dalej poczac myslalam ze w liceum bedzie lepiej a tu nic:( zapisalam sie tez na chor bo myslalam ze wspolne hobby cos pomoze ae i tak jestem tak wyobcowana. Nie wiem jak nabrac pewnosci sibie poczuc sie ladniejsza wartosciowsza wydaje mi sie ze nic mi sie w zyciu nie uda nie osiagne zadnego celu i jestem malo warta zawsze wiem ze nie akceptuja mnie jestem 5 kolem.[/list]
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: Linka »

Nie martw się! Zamiast biadolic powinnaś jeszcze więcej kombinować. Fajnie, że zapisałaś się do chóru. Wiesz, to nie jest tak hop, że zapisałaś się i od razu będziesz miała tam super koleżanki. Żeby się zaprzyjaźnić z nimi, sama musisz podchodzić i zagadadywać, czasami nawet troszkę na siłę, bo przecież ty tam jesteś nowa. Większe grupy często tak mają, że na początku średnio przyjmują nowych, a potem jest ok.
Mówisz, że jesteś brzydka... nie wierzę, że jesteś taką paskudą, że wszyscy uciekają ;) Z każdej urody można wyciągnąć coś pięknego. Popatrz w lustro, przyjżyj się i powiedz np "ale ja mam ładne oczy", jeśli są ładne to podkreśl je żeby wszyscy zauażyli ich piękno- to na pewno podniesie Twoją samoocenę. Możesz skoczyć na zakupy, kupić fajną kieckę, która będzie podkreślała to co masz fajne w figurze, albo wybierz się do fryzjera. Takie zabiegi naprawdę poprawiają nastrój i zwiększają odwagę wobec innych.
Powodzenia :)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: Martuśka »

Linka ma racje, musisz najpierw przestac narzekać i widziec zawsze tylko same wady... Przeciez każdy ma zalety - zarówno w charakterze jak i w wygladzie... drobne zmiany jak fryzura czy lekki makiijaż lub nowa bluzka może zdziałać na prawdę dużo... Musisz troche zaryzykować i cos zmienić... A co do nieśmiałości to musisz sie otworzyc na ludzi... albo wybierz kogoś kto też jest "po za innymi" jak ty i moze znajdziecie wspólny język :) A chór to dobre początki:) musisz jednak poczekac az ludzie cie troche lepiej poznają i wtedy moze sie cos zmieni :)
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: robek »

Witam.
Nie tylko Ty jestes niesmiała. Każdy z nas może być niesmiały. W końcu są sytuacje, ktore nas przerastają czy przerazają. Choćby poznanie kogoś nowego przy pokonanie jakieś przeszkody, przekroczenie jakiejś bariery, zmiana. To wszystko wymaga wielkiej odwagi, jak również zmiany pewnego myslenia o sobie i świecie , czy innych ludzich, a także wielkiej pracy nad sobą. Nie jest to łatwe. Ale warto to zrobić, by zmienić swoje życie i stać się bardziej śmiałym człowiekiem. Odsyłam Ciebie do artykułu Oswoić swoją nieśmiałość (Rozterki ciała i duszy, 13.12). Tam możesz znależć jakieś przydatne wskazówki. Powodzenia.

[ Dodano: 05.05.2008, 15:04 ]
Piękno to nie tylko sprawa urody, ale przede wszystkim cech charakteru, systemu wartości, osobowości, czy chocby przymiotów ducha,serca i ciała. Bowiem niekiedy możemy spotkać osoby z pozoru piękne czy atrakcyjne fizycznie, ale puste w srodku. Takie, które nie szanują siebie i bawią się swoim życiem. Według mnie piękno to stan ducha. Pięknym jest ten, kto szanuje, kocha siebie i innych, kto dba o siebie. Nie tylko o to jak wygląda, ale o to jakim jest człowiekiem, jakimi żyje wartościami itp.
Robek
makaroniarz
Młody aktywny
Posty: 55
Rejestracja: 04.05.2008, 17:22

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: makaroniarz »

moim zdaniem na nieśmiałość najlepsza jest śmiałość :) wiem to po sobie. przez pare lat nigdy by mi do głowy nie przyszło odezwać się do obcego faceta. poobserwowałam koleżanki i teraz jest mi dużo prościej. czasami załącza mi się blokada ale to kwestia czasu i tego czy ty tego chcesz. pisałaś że jesteś brzydka? napisz pm to podam kilka wskazówek. w końcu zapracowałam sobie na bycie szkolną stylistką :D
gosiulka15
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 04.12.2007, 17:50

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: gosiulka15 »

do makaroniarz:). Jestem brzydka z profilu i normalnie też tzn mam duzy nos , male ocy i zapdaniete powieki na doadatek mam rozowa skore tzn szorstka. Zawsze wychodzę okropnie na zdjeciach denerwuje sie bardzo jak ktos mi je robi, ponadto jestem dosc gruba 66 kilo wzrost 165 . i bardzo wstydliwa zamnkieta w sobie , strachliwa szybko sie tresuje;( to mi utrudnbia zycie w wielu sytuacjach np. szkola relacje n rowiesnikami oraz wplywa na moje oceny oczywisci w ten negatywny sposób. jeszcze do wyglądy kestem barfzo porosnieta ceimnym wloasiem tzn na twarzy to nie ale rece mam czarne i brzuch tez:P
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: czarownica333 »

ja tam może stylistką nie jestem, ale mogę Ci, Gosiu, jedno poradzić :) uśmiech, uśmiech, uśmiech! Uśmiechaj się szeroko, cały czas i do każdego! Wtedy ludzie odbierają Cię jako fajną, pogodną osobę i im dużo łatwiej przychodzi się do Ciebie odezwać. Nie zwracają wtedy uwagi na drobne mankamenty urody, ale na to, że bije od Ciebie pozytywna energia i warto się z Tobą zadawać :) piękno jest w środku człowieka, a przez uśmiech właśnie najbardziej wyłazi na wierzch :) :)

i tak jak już pisały dziewczyny, jakiś zakup, wizyta u kosmetyczki, fryzjera - to naprawdę dużo pomaga :)
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: SkaTe_GirL »

gosiulka15 nikt z Nas nie jest idealny.
Kazdy zawsze by sobie cos zmienil...
ale tak jak juz dziewczyny napisaly to tylko wyglad - troszke pracy i sie poprawi,. a i tak najwazniejsze jest podejscie do zycia (;
Masz sie usmiechac bo to jest droga do sukcesu.
Pozatym... zaakceptuj siebie, wierze w to, ze jestes ladna dziewczyna ; -) a kiedy Ty siebie zaakceptujesz, zrobia to tez inni : -)
A jak sie komus nie bedziesz podobala powiedz po prostu "To sie nie patrz.!"
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
rafal129
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 07.07.2008, 13:50

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: rafal129 »

Zmiana wyglądu to bardzo dobry pomysł.
Postaraj się być w tym oryginalna, żeby wyróżniać się z tłumu... może coś w deseń chiny/japonia. Wielu osobą się podoba.
Skoro sama się sobie nie podobasz to możliwe, że masz problemy z sylwetką. Zacznij działać żeby to zmienić, ale na razie unikaj obcisłych rzeczy.... bardzo fajnie wyglądają lekkie luźne bluzki z nieco szerszymi rękawami:)

Może masz problemy z prowadzeniem rozmowy???
To może zabrzmieć głupio, ale ćwicz rozmawiać. W dużych marketach z hostessami... musza być miłe, to ich praca. Brzmi niezbyt, ale daje bardzo dużo.

Miej swój charakter. Nie zgadzaj się na wszystko byle tylko wtopić się w grupę. Musisz mieć na niektóre tematy swoje zdanie i nie zmieniać ich jeśli ktoś uważa inaczej. Część osób na pewno doceni to, że masz silną osobowość. Część, która cię odrzuci z tego powodu nie jest warta twojego zachodu.

I pamiętaj, że musisz jasno wiedzieć co chcesz zrobić, jakie marzenie spełnić.
Chcę zaprzyjaźnić się z mariolą, to z mariolą.... twoje cele muszą być jaso określone.

Zajrzyj na tą stronę, na pewno znajdziesz tam coś wartościowego dla siebie:
http://www.strefa9.pl

* spam wycięty
Ostatnio zmieniony 07.07.2008, 20:38 przez rafal129, łącznie zmieniany 1 raz.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: JaGaKi »

Najbardziej spodobało mi się, żebyś się wyróżniała. Nie stosuj się do tego. Masz być sobą. Udawanie jakiejś innej postaci jest idiotyzmem, ponieważ będzie to nienaturalne.
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Jestem nieśmiała i brak mi pewnosci siebie!

Post autor: Justyśka »

Jagaki ma racje... takie wyróżnianie się za wszelką cenę, wymuszone jest okropne. Po co masz nagle sobie zrobić, nie wiem, afro na głowie, ubierać się w jaskrawe ciuchy jeżeli tego nie lubisz? Zmiana wyglądu? - Ok, ale na taki jaki się będzie także Tobie podobał, a nie tylko innym.
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
ODPOWIEDZ