Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
Only Sarah
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 07.01.2009, 22:08

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Only Sarah »

Ciekawe, na wychowaniu do życia w rodzinie uczyliśmy się, że manstrubacja (bezpieczna) nie niesie za sobą skutków ubocznych, wręcz przeciwnie - relaksuje :mrblue:
powidziała eż, że czasem trzeba rozładować napięcie seksualne nawet kilka razy dziennie, to przejdzie z wiekiem.
Slayer91
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 22.01.2009, 15:34

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Slayer91 »

Skutki uboczne masturbacji... U chłopaków to oczywiste:
- "Penis odkrzywia się nieco w lewą stronę" jak powiedziała Jabłczyńska w "Nigdy w Życiu" :P
Ale osobiście jestem zdania, że masturbacja jest nieodłączna u nas młodych :P Dojrzewanie łączy się z tym, że wzrasta popęd seksualny, a - sorry - uważam, że lepiej, żeby chłopak "czochrał bobra" niż gwałcił na ulicach :/

Co do dziewczyn to wam to raczej nie szkodzi - moja dobra przyjaciółka powiedziała mi przy jakiejś okazji, że się masturbuje i do tej pory nic jej nie jest. Podobno tylko lepiej unikać masturbacji ( tak jak seksu ) kiedy ma się okres (tyczy się dziewczyn jakby kto pytał :D ) bo można uszkodzić coś tam itd. ale nie wiem bo dziewczyną nie jestem więc... :P
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: devitto »

Jeśli chodzi o masturbację, to ewentualne zagrożenia, które się z nią wiążą (choć nie muszą):

- infekcja dróg moczowo-płciowych
- uzależnienie od masturbacji i ewentualne późniejsze komplikacje
- zmniejszenie doznać podczas właściwego stosunku
We are the champions!
Maniowski
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 29.12.2012, 23:50
Płeć: mężczyzna

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Maniowski »

ja tam nie widze jakichś skutków ubocznych masturbacji. No moze uzależnienie, ale w końcu jak ktoś tylko to robi na rozładowanie emocji to uzależnienie nie grozi:)
filipk
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 18.02.2013, 11:24
Płeć: mężczyzna

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: filipk »

Nie może zaszkodzić fizycznie oczywiście (raczej), natomiast sprawy psychiczne to już zależą od każdego człowieka indywidualnie. Nie radzę przesadzać i znaleźć złoty środek :D
francuz
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 18.02.2013, 15:11
Płeć: mężczyzna

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: francuz »

Słyszałem, że można się od tego uzależnić. Później możesz nie mieć takich doznań z partnerką i będziesz musiał nadal to robić, a to już chyba niefajne. Ale sam osobiście nie wiem wypowiadał się na ten temat seksuolog Lech Starowicz
bocian
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 20.02.2013, 15:54
Płeć: mężczyzna

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: bocian »

W wieku dojrzewania masturbacja jest calkowicie normlna i nie ma co się przejmować. Później przechodzi ochota na takie częste zabawy :D
Doris
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 22.02.2013, 22:45
Płeć: kobieta

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Doris »

Na początku to jest normalne, z czasem można w popaść w uzależnienie lub też w to, że nie bd można osiągnąć satysfakcji ze stosunku, poprzez zmiany.
Maropl
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 22.11.2012, 18:24
Płeć: mężczyzna

Re: Masturbacja - w jaki sposób może zaszkodzic?

Post autor: Maropl »

no ale można sobie potrenować przed stosunkiem ;)
ODPOWIEDZ