problem.

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
ja15
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 11.05.2009, 19:37

problem.

Post autor: ja15 »

hej. mam niecale 15 lat. raz na jakis czas zdarza mi sie masturbowac. (mniej wiecej 2-5 razy w miesiacu) czytalam podobne watki lecz takiego nie znalazlam. od okolo 2 lat miesiaczkuje regularnie no roznica moze waha sie miedzy dniem. i w tym miesiacu okres mi sie spoznia co prawda to dopiero 4 dzien no ale troche sie boje:( czy moze miec na to wplyw masturbacja? nie ukrywajac wzielam sie za cos w czym nie jestem super doswiadczona. w ogole slyszalam rozne opinie ale czy przez masturbacje automatycznie przerywa sie blona dziewicza? jezeli tak to sie boje bo jezeli nie pojawi sie miesiaczka to chyba bede zmuszona isc do lekarza i co ja mu powiem ... :( czekam na wasze opinie z gory dziekuje;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: problem.

Post autor: Martuśka »

Masturbacja nie ma wpływu na okres. Opóźnienie okresu może być spowodowane stresem, choroba, podróżą, zmianą klimatu, a może trafił ci sie "pusty okres" gdzie po prostu wypada on z normalnego cyklu i tego okresu nie dostaniesz bo nie było owulacji. No i oczywiście ciąża jest powodem dla którego okresu nie ma. Jeśli nie współżyłaś to nie opcji abyś była w ciąży.
Jeśli okres był tak bardzo regularny a teraz spóźnia sie więcej niż zwykle to poczekaj jeszcze 3-4 dni a jak okres sie nie pojawi to idź do giekologa i powiedz, że nie masz okresu i nie wiesz co sie dzieje. I lekarzowi nie musisz mówić, że sie masturbujesz tylko idziesz do niego z problemem jakim jest spóźniający sie okres. Zbada cię i powie co moze byc przyczyna, ewentualnie zapisze ci tabletki na to by okres powrócił.
Co do przerwania błony podczas masturbacji... zależy czego do tego używasz... palcem jej nie przebijesz, jedynie lekko możesz uszkodzić...
ja15
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 11.05.2009, 19:37

Re: problem.

Post autor: ja15 »

dzieki. no tak a jak pojde do tego ginekologa i wyjdzie ze ta blona zostala przerwa tym bardziej ze podczas miesiaczki czasem uzywam tamponow czyli jest prawdopodobienstwo ze jej nie mam i jak bedzie mi prawic kazania na ten temat i wyjdzie ze wspolzylam jeszcze to co ja mam mu powiedziec... :( nie bylam jeszcze u ginekologa i nie wiem jak to jest.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: problem.

Post autor: Martuśka »

Po pierwsze: współżyłaś w ogóle kiedykolwiek? ginekolog zawsze o to pyta, jeśli tak to powiesz, że tak i to mu nie jest potrzebne by prawić ci kazania ale po ty by wiedział w jaki sposób przeprowadzić badania. Jeśli nie współżyłaś to mówisz mu to... nie ma opcji żeby od tamponów czy palca przebiła ci sie błona, zaintersuj sie troche anatomia swojego ciała bo potem niepotrzebnie panikujesz i sie stresujesz a mozna tego uniknąć.
Od tamponów raczej błona sie nie uszkadza bo jest to błona bardzo elastyczna i tampon przebić jej nie powinien (na dodatek błona nie jest idealnie gładką powierzchnia, ma wiele dziurek), z reszto chyba tak głęboko nawet nie dosięga.
A co do wizyty u ginekologa... na pewno w necie znajdziesz opisy wizyt. Zawsze gdy idziesz pierwszy raz do ginekologa dobrze jest wziąć kalendarzyk albo pamiętać datę ostatniego okresu i co ile dni występuje. Lekarz pyta też o to czy rodziłaś dzieci a potem czy w ogóle współżyłaś (albo najpierw o wpółżycie i pytanie o ciąży sie nie pojawia jesli odpowiesz przecząco). Jeśli jesteś dziewicą co oznacza, że nigdy nie współżyłaś ( tampony, masturbacja nie mogły uszkodzić błony w takim stopniu), to badanie będzie robionę przez odbyt, czasem robi normalnie ale to tylko za twoja zgodą. Po wstępnych pytaniach albo na samym początku pyta Cie dlaczego przyszłaś, jaki masz problem.
Nie usłyszysz jakich kazań na żaden temat. Nie masz sie co bać.
ja15
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 11.05.2009, 19:37

Re: problem.

Post autor: ja15 »

no nigdy nie wspolzylam. wiem ze moze panikuje. czytalam wiele na ten temat. tylko ze na kazdej stronie pisze prawie cos innego a w szkole na lekcji wdzwr pani nam mowila ze automatycznie blona sie wtedy przerywa i ze wlasnie u ginekologa czesto moze on prawic kazania ze np. jestem taka mloda a sie masturbuje. i wlasnie bylaja chwile zwatpienia jak to naprawde jest.
Dziekuje Ci bardzo za pomoc;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: problem.

Post autor: Martuśka »

Jeśli trafisz na fajnego ginekologa to nie ma obaw, że będzie prawił ci kazania. Nie ma do tego prawa bo rozwój fizyczny jak i psychiczny przebiega u każdego inaczej. Z reszto nie masturbuj sie dwa dni przed wizytą to nie będzie widocznych śladów po penertacji (jakieś przypadkowe zadrapania etc. ). Z reszto nie sądzę by pytał cie o masturbacje.
I na prawdę nie musisz sie tym przejmować bo kazań nikt prawic ci nie będzie. Problemem może być za to spóźniający sie okres i to na tym lekarz sie skupi.
Jeśli pomogłam to cieszy mnie to:)
kasiaka
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 06.01.2011, 18:29
Płeć: kobieta

Re: problem.

Post autor: kasiaka »

Najpierw podpytaj koleżanek który ginekolog w mieście jest u Ciebie najlepszy idź właśnie do tego.
Czasami takie informacje można znaleźć w internecie.

Błonę można naderwać tamponem albo palcem ale trzeba użyć do tego trochę siły.
Ginekolog nie będzie się pytał czy się masturbujesz, zapyta tylko o sex żeby wiedział jak ma przeprowadzić badanie.

Moja koleżanka otarła pochwę podczas zabawy wibratorem i poszła do ginekologa. Ma na tyle fajną panią ginekolog, że po badaniu dostała jeszcze specjalny żel pooślizgowy żeby nie miała więcej otarć.
ABCBielizny
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 07.03.2011, 15:10
Płeć: mężczyzna

Re: problem.

Post autor: ABCBielizny »

W zasadzie to często zdarza się przerwać błonę podczas masturbacji,sama spotkałam się z kilkoma przypadkami.Poza tym wydaje mi się,że niezbędna będzie tutaj konsultacja z ginekologiem,tak jak radzą Poprzedniczki. A sama masturbacja to naturalny proces rozładowania napięcia seksualnego jakie towarzyszy nam na codzień.
kasandra11
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 17.12.2011, 00:26
Płeć: kobieta

Re: problem.

Post autor: kasandra11 »

koniecznie do lekarza.
Liza2
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 14.06.2013, 09:18
Płeć: kobieta

Re: problem.

Post autor: Liza2 »

I na prawdę nie musisz sie tym przejmować bo kazań nikt prawic ci nie będzie. Problemem może być za to spóźniający sie okres i to na tym lekarz sie skupi.
Prodigs
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 26.06.2013, 23:59
Płeć: mężczyzna

Re: problem.

Post autor: Prodigs »

do lekarza natychmiast
Luckitrans
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 22.06.2013, 11:41
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem.

Post autor: Luckitrans »

Moim zdaniem jeśli nie współżyłaś to na pewno spóźniony okres nie jest spowodowany ciążą... A podczas masturbacji można rzeczywiście przebić błonę dziewiczą ale to też nie ma wpływu na miesiączkę. Poczekaj jeszcze kilka dni... jak nie dostaniesz okresu to wtedy pójdziesz... Ale myślę, że nie ma się czym przejmować bo nic złego się nie dzieje. Ja mam 21 lat i zawsze mi się spóźnia :)
szafir
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 21.06.2013, 17:27
Płeć: mężczyzna

Re: problem.

Post autor: szafir »

W młodym wieku okres jest dość nieregularny i nie ma w tym nic złego. Jeśli nie uprawiałaś seksu - śpij spokojnie.

Ale nawiązując do porpzedniczki - Tobie okres się nie spóźnia, po prostu masz w innym terminie :b
Prodigs
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 26.06.2013, 23:59
Płeć: mężczyzna

Re: problem.

Post autor: Prodigs »

ja miałam cały czas regularny
Rimo
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 05.07.2013, 12:20
Płeć: kobieta

Re: problem.

Post autor: Rimo »

ja podobnie
Jacoo
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 19.07.2013, 11:19
Płeć: kobieta

Re: problem.

Post autor: Jacoo »

siemka forki
ODPOWIEDZ