Kompleksy, jak ich uniknąć

Ponoć to najpiękniejszy okres w życiu.... a jednak czasem daje sie we znaki - przerastające problemy; brak zrozumienia; nowe, nieznane sytuacje; ale także radości i powodzenia. Tu możesz napisać o tym wszystkim, co Cię boli, denerwuje, zastanawia i cieszy w Twoim obecnym życiu.
ODPOWIEDZ
agacika
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 23.09.2013, 13:56
Płeć: kobieta

Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: agacika »

Każdy ma kompleksy, z nadwagą , potem ze zmarszczkami. Potrafią paraliżować nasze życie! A nie musi tak być. http://kobiecyporadnik.pl/kat,1026343,t ... temat.html
Wystarczy parę prostych metod, praca nad sobą. Może trzeba i włożyć w to trochę wysiłku i czasu aby nasz mózg przestawił się na prawidłowe postrzeganie świata i siebie, ale jest to warte!
Dla naszej przyszłości już dziś warto walczyć z wewnętrznym krytykiem, który paraliżuje nasze możliwości i sprawia, że czujemy się źle we własnej skórze. Tylko ze sobą będziemy do końca dni, więc musimy o siebie dbać i pielęgnować swoją duszę. Nie kaleczmy jej wydumanymi problemami!
Anusza8
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 08.10.2013, 08:47
Płeć: kobieta

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: Anusza8 »

Każdy ma kompleksy. Można albo je zaakceptować, albo się za nie zabrać. Wbrew pozorom zbyt wysoka waga nie jest taka zła, bo można coś z tym zrobić. Gorzej jeśli jesteś bardzo niska - wówczas jedynym wyjściem jest kosztowna operacja, która i tak nie przyniesie wielkich efektów. A że schudnąć można najlepiej dowodzi mój przykład - ważyłam już 95 kilo przy 170 cm wzrostu, ale wzięłam się za siebie i teraz mam już 72
ProsimirVIP90
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 08.11.2013, 16:15
Płeć: mężczyzna

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: ProsimirVIP90 »

Najlepiej , nie dopuszczać do powstawania kompleksów , budując poczucie własnej wartości.
Ubuntu
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 09.02.2014, 22:38
Płeć: mężczyzna

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: Ubuntu »

Asertywność to podstawa, to po pierwsze. Druga sprawa to budowanie poczucia własnej wartosci - to jest chyba najwazniejsze
kingsajzer
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 16.02.2014, 15:58
Płeć: mężczyzna

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: kingsajzer »

Po prostu o nich nie myśleć, bądź spotykać sie z ludzmi którzy "maja gorsze" kompleksy od nas.. tzn żeby sie nie dolowac jacy sa idealni a my jacy mizerni.
Ja to np znalazlem przyjaciol na zlocie zwiazanym z firma DAF(samochody ciężarowe) i nie mam zadnych kompleksow.. :)
illy
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 17.02.2014, 15:25
Płeć: kobieta

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: illy »

zaakceptować je :) ja mam mnóstwo, ale jakoś z nimi żyję :D no i mam chłopaka który kocha mnie pomimo wad :)
mariakulas123
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 25.02.2014, 15:33
Płeć: kobieta

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: mariakulas123 »

Trzeba być pewnym siebie :)
mirro
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 04.03.2014, 00:36
Płeć: mężczyzna

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: mirro »

nie przejmować się :)
kranuwa
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 13.03.2014, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: kranuwa »

I walczyć o swoje, nie mozna dac sie zepchnac na margines i poddać..
porczy
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 21.07.2014, 09:44
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompleksy, jak ich uniknąć

Post autor: porczy »

Najlepiej je zaakceptować.
ODPOWIEDZ