Przyjazń czy miłość?

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Przyjazń czy miłość?

Post autor: robek »

Chciałem sie Was zapytać co jest dla was ważniejsze przyjażń czy miłość i dla czego?
juniaa
Młody aktywny
Posty: 27
Rejestracja: 09.09.2007, 11:13
Lokalizacja: wawa

Juniaa

Post autor: juniaa »

WIesz dla mnie waniejsza jest milosc.. bo gdy kogos kochasz ( z wzajemnościa ) jestes bardziej szczesliwy niz bys kogoś ,,lubił" ..a pozatym ze swoim partnerem mozes sie przytulic .. pocałować i wiesz ze nie jesteś sam.. :* pozdro
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: *MysterY* »

nie da się określić tego idealnie ale wydaje mi się że miłość. Nie dlatego bo można pocałować itp... nie chodzi o to... a chodzi o to że jak kogoś kochasz to polegasz na nim, a ta druga połówka polega na tobie (czyli jak w przyjaźni). Robi się coś dla kogoś, głównie robi się dla swojej ukochanej osoby. Wydaje mi się że przyjaźń jest równie ważna jak miłość.
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: =MiLi= »

A ja nie rozumiem dlaczego miałabym wybierać. Nie mam zamiaru nigdy wybierać między przyjaźnią a miłością... oba uczucia są bardzo ważne :) Przecież przyjaźń naszą trzeba zdobyć zazwyczaj przyjaciele są z nami od wielu lat i zawsze... Miłość jest bardzo podobna do przyjaźni, różni te uczucia pierwiastek erotyczny i coś czego nie da się określić... ciężko byłoby mi wybrać między przyjaźnią a miłością (pewnie wybrałabym miłość... jednak). Mam nadzieję, ze nie będę musiała takich decyzji podejmować.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: Offik »

Zdecydowanie milosci od przyjazni oddzielic nie mozna, czyli jesli sie kochacie to i jestescie dla siebie przyjaciolmi:)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: Linka »

Przyjaźń...? Kiedyś mylnie użyłam tego określenia i się bardzo zawiodłam. Od tej pory nie mówie o nikim przyjaciółka/przyjaciel. Po prostu mam koleżanki i kolegów.
A koleżeństwo może współistnieć razem z miłością i w niczym sobie nie przeszkadzają. To, że mam chłopaka nie oznacza że zrezygnuję z koleżanek i kumpli.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: ylka »

Uważam podobnie do Mili.

Nie rozumiem po co w ogóle stopniować tak dwie różne wartości. Przyjaźń to przyjaźń, miłość to miłość. Obie relacje są ważne. To tak, jakbym musiała wybierać między swoją lewą a prawą ręką - a przecież obie są niezbędne do życia ; )

Bez przyjaciół (bardzo długo bałam się używać tego słowa - na całe szczęście, do niedawna) nie wyobrażam sobie życia, ale nie z każdym z nich potrafię stworzyć relację bardziej intymną, kiedy mogę się naprawdę otworzyć - dlatego jest partner. To z pewnością przyjaciel, ale i coś więcej jednocześnie. Taki przyjaciel z dodatkami : )

Zresztą partner jest jeden, a przecież trudno jest wiecznie żyć w zamknięciu tylko na jednego człowieka... To nawet niezdrowe ; )
smile like a melon slice : )
sanderka
Młody aktywny
Posty: 11
Rejestracja: 28.05.2008, 17:19
Lokalizacja: ZE SLĄSKA

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: sanderka »

ylka pisze:Uważam podobnie do Mili.

Nie rozumiem po co w ogóle stopniować tak dwie różne wartości. Przyjaźń to przyjaźń, miłość to miłość. Obie relacje są ważne. To tak, jakbym musiała wybierać między swoją lewą a prawą ręką - a przecież obie są niezbędne do życia ; )

size]

zgadzam sie
Sanderka
outsider
Młody aktywny
Posty: 35
Rejestracja: 25.05.2008, 09:50

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: outsider »

robek pisze:Chciałem sie Was zapytać co jest dla was ważniejsze przyjażń czy miłość i dla czego?
Dla mnie najważniejszą wartością w życiu jest prawdziwa szczera miłość na zabój.. do życie..
Niestety trudno dziś taka odnaleźć.. Nie ten czas i nie to miejsce..
,,przyjaźń łączy umysły. Miłość serca" Ja wole mimo wszystko miec polączone serce a nie umysł ;]
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: Martuśka »

Ważniejsza dla mnie jest przyjaźń ale z dziewczyną bo nie uznaje mesko-damskiej przyjaźni (no chyba, że w związku). Mam trzy przyjaciólki, które są niezastąpione, nie wyobrażam sobie zycia bez nich:) A miłość to hmmmm... nie ma dla mnie teraz znaczenia i dobrze mi z tym:)
Justyśka
Szalony pismak
Posty: 506
Rejestracja: 21.10.2007, 13:30
Płeć: kobieta
Lokalizacja: LiSóW

Re: Przyjazń czy miłość?

Post autor: Justyśka »

Dla mnie również ważniejsza jest przyjaźń, bo wg mnie nie ma prawdziwej miłości, tam gdzie nie ma prawdziwej przyjaźni. więc moim zdaniem, tak czy siak, żeby była miłość, musi najpierw być przyjaźń. Mimo wszystko stawiam przyjaźń na wyższej półce i to bez względu czy osób tej samej płci, czy różnych.
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Saint-Exupery
........................:::::::::::::::::::::.............................
"Nie przejmuj się zbytnio tym, co ludzie powiedzą. Rob, co ci się w życiu podoba, jeśli tylko będziesz mogla potem w lustrze spojrzeć sobie w twarz." L.M Montgomery
ODPOWIEDZ