Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
olka03
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 19.02.2010, 16:01
Płeć: kobieta

Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: olka03 »

Hej, mam 17 lat, jestem ze swoim chlopakiem już prawie dwa lata i chcemy rozpocząc współżycie. Wcześniej jednak chcemy się odpowiednio zabezbieczyc dlatego wybieram się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, jednak nie wiem czy mi je przepisze ze względu na to, że jestem niepelnoletnia? Prosze o odpowiedzi osób, które mają jakąś wiedze w tym temacie, z góry dzięki ;)
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: Martuśka »

Trzeba mieć ukończone 18 lat by samemu dostać takie tabletki. W innym wypadku uzyskasz je tylko za zgodą prawnego opiekuna/rodzica.
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: Kamilka »

to będzie ściema, ale skoro środki antykoncepcyjne są tak ciężko dostępne, to proponuję pójść do ginekologa (z mamą) i powiedz, że bardzo źle znosisz okres - bóle brzucha, mdłości itp.. powinien od razu przypisac Ci tabletki na wyregulowanie okresu i zmniejszenie uciążliwości :P
może to nie jest najodpowiedniejsze wyjście, ale lepsze to niż niechciana ciąża...

później oczywiście będziesz musiała zrobić różne badania, żeby sprawdzić czy Ci nie szkodzą...
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
anulka221
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 25.02.2011, 17:56
Płeć: kobieta

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: anulka221 »

Najlepiej pójść do ginekologa i on przepisze CI odpowiednie tabletki:)
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: rogata »

teraz to już masz 18 :D a jak tam chłopak? :D
Life is piece of shit, when you look at it!
ABCBielizny
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 07.03.2011, 15:10
Płeć: mężczyzna

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: ABCBielizny »

zastanów się jeszcze nad prezerwatywą,to także dobra forma zabezpieczenia,a tabletki mogą jedynie rozregulowac Twój organizm. Szczególnie że jesteś w wieku dojrzewania,więc nie wiem czy jest to wskazane. Najlepiej po prostu zapytać się lekarza.
unitedp
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 06.07.2011, 18:35
Płeć: kobieta

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: unitedp »

pierwszy raz slysze, ze trzeba miec 18 lat, zeby dostac od ginekologa recepte na tabletki...
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: rogata »

przed 18 to trzeba zgode rodziców mieć
Life is piece of shit, when you look at it!
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: Phantom »

Nie trzeba mieć zgody, tylko lekarz jest zobowiązany poinformować rodziców. Ale i tak nikt tego nie robi. Co najwyżej jakiś może odmówić, ale odmówić może i 20-latce, bo będzie miał taki kaprys. Nie ten, to inny.
Karola_Gl
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 21.05.2012, 15:37
Płeć: mężczyzna

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: Karola_Gl »

To chyba głównie zależy od lekarza, myślę że jeśli trafisz na fajnego to powinien Ci przepisać tabletki. Nie słyszałam o tym, że trzeba być pełnoletnim żeby je dostać ... Wiem że moje koleżanki stosowały hormony jeszcze przed 18-stką.
Oposek
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 01.01.2013, 18:33
Płeć: mężczyzna

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: Oposek »

Mysle ze to zalezy od lekarza i od przedstawioniea prze Ciebie powodu checi ich stosowania...
marsh12
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 07.01.2013, 08:36
Płeć: kobieta

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: marsh12 »

Widocznie facet jest nieśmiały i nie wie jak Cię zagadać. Może zapytaj go wprost o co chodzi, że te jego dziwne zachowanie kiedy jesteście sami nie daje Ci spokoju i chciałabyś wiedzieć co i jak :wink: Może go tym spłoszysz, ale może dzięki temu sytuacja się wyjaśni. ????
hi
TODDXXX83
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 10.09.2013, 06:33
Płeć: kobieta

Re: Tabletki antykoncepcyjne od 18 lat?

Post autor: TODDXXX83 »

Porozmawiaj o tym z mamą. Ona pójdzie z tobą i lekarz ci je przepisze.
ODPOWIEDZ