Miłość a wiek

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Miłość a wiek

Post autor: rogata »

Nie wim, czy taki temat już był, ale... Jak sądzicie, jaka powinna być maksymalna różnica wiekowa między partnerami? wiem, że to trudne pytanie. często z politowaniem patrzymy na pary starszy facet - młoda dziewczyna. ale jeżeli rzeczywiście łączy ich coś więcej niż seks? czy to możliwe? jak sądzicie?
Life is piece of shit, when you look at it!
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Miłość a wiek

Post autor: Linka »

To wszystko zależy od wieku w jakim są dane osoby. Jeśli zwiążą się ze sobą np. kobieta po 40 i facet po 60, to ta różnica nie jest bardzo widoczna. Takie osoby przeżyły już kawałek życia, są dojrzałe i mogą się całkiem dobrze rozumieć.

Z kolei związek nastolatki z facetem po 30 jest dla mnie czymś zupełnie nie do zaakceptowania. Tu różnica wieku i życiowych doświadczeń jest ogromna. Nawet jeśli takiemu mężczyźnie chodzi o coś więcej niż seks,to zakładanie rodziny i wspólne mieszkanie według mnie nie jest czymś odpowiednim dla nastolatki.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miłość a wiek

Post autor: Paweł »

Linka bardzo dobrze to ujęła.

Z biegiem czasu granica wieku się zaciera, ludzie mają wiele wiecej wspolnego, podobne oczekiwania itp.

To tak jak w podstawówce byc w 2 klasie i mieć kolegę gimnazjum, albo na odwrót... i później na studiach być na 2 roku i miec kolege w liceum 8) Troche dziwne porównanie, ale tutaj ta różnica też się już bardziej zaciera.

Mam tez znajomego, ktory obecnie ma narzeczoną młodszą od siebie o 6 lat, są razem osiem... teraz jest git, dogadują się, żyją razem i są szczęśliwi. Ale gdy zaczeli być ze sobą ona miała 16, on 22. To dla mnie już zdecydowanie za duża różnica.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Miłość a wiek

Post autor: aguśka »

maksymalna różnica... dobre pytanie, ale każda jedna osoba na forum poda inną stosowną według siebie liczbę. Często wraz z wiekiem ludziom zmienia się ta "granica" wieku drugiej potencjalnej połówki. Nieraz słyszy się słowa typu "jak się kocha to różnica nie ma znaczenia" i inne tego typu stwierdzenia czy hasła... tylko ciekawa jestem ile taka miłość wytrzyma... a różnica wieku to nie tylko liczba lat, ale różnica doświadczeń, przeżyć, wartości...

Dla mnie osobiście w tej chwili maksymalna różnica to 6-8 lat i tylko w jedną stronę, nie wyobrażam sobie partnera młodszego od siebie...(choć dla innych jest normalne:))
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Miłość a wiek

Post autor: Martuśka »

Maksymalna różnica między dziewczyną (starszą) a chłopakiem (młodszym) to 2-3 lata. Szczególnie początku związków w wieku 15-16 lat najbardziej odczują tą różnicą.
Maksymalna różnica w odwrotnym przypadku to jakieś 10 lat.

Oczywiście nie wiek jest wyznacznikiem dojrzałości osób ale niekiedy to właśnie wiek wyznacza pewne pragnienia czy możliwości (np. jak dzieci i małżeństwo czy praca). Kiedy chłopak miałby 16 lat a dziewczyna 22 lata to ciężko byłoby jej czekać co najmniej 5 lata na jakieś sensowne deklaracje (gdyby oczywiście chciała małżeństwa i dzieci). Tu wiek wyznacza gotowość na dzieci czy małżeństwo bo 16-latek rodziny nie utrzyma mimo, że nawet mógłby jej chcieć bo ma szkołę a najlepiej jakby jednak studia miał. Oczywiście w wieku blisko 30-stki taka różnica jest praktycznie niezauważalna. Ale trzeba przetrwać te 10lat.
W odwrotnej sytuacji jest trochę inaczej. W sumie to oczywiste, że jak facet pracuje i chce rodziny to może ją zakładać, dziewczyna nawet może się jeszcze wtedy uczyć. Bo chyba rzadko zdarza się, że kobieta pracuje, facet jest młodszy i jeszcze nie pracuje i decydują się na założenie rodziny. Jednak facet ma tą swoją "godność" i nie pozwala na takie coś...
fallana
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 17.12.2010, 10:52
Płeć: kobieta

Re: Miłość a wiek

Post autor: fallana »

uwazam, ze roznica wieku nie gra roli. Jezeli ludzie sie dogaduja i kochaja to wszystko zawsze na dobrej drodze. Chociaz z analitycznego punktu widzenia to jak sie jest mlodym tzn 14/15 lat to roznica jeszcze jest odczuwalna. Ale jak ma sie juz np 20 i wyzej to roznica 2 , 3 czy 5 lat nie gra juz takiej roli.
mloda21
Młody aktywny
Posty: 12
Rejestracja: 17.02.2011, 13:25
Płeć: kobieta

Re: Miłość a wiek

Post autor: mloda21 »

Nie ma "maksymalnej" odleglosci wieku... Jezeli kogos kochasz, to nie za wiek, tylko za tego, kim jest. Mam przyjaciolke ktora ma chlopaka prawie 10 lat starszego i jakos nie widac tej roznicy. Kochaj sie, ona sie od niego uczy, on od niej i jest wielki git. Fajnie sobie zyja.
Miedzy mojimi rodzicami tez jest roznica siedmiu lat. I kochaja sie 25 lat... :D
ABCBielizny
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 07.03.2011, 15:10
Płeć: mężczyzna

Re: Miłość a wiek

Post autor: ABCBielizny »

Pamiętajmy że różnica wiekowa jest widoczna dopeiro za jakieś kilkanaście lat,wcześniej cieżko się domyślić czy starszy jest facet czy dziewczyna. Myślę że tutaj nie ma zasady i różnica wieku nie odgrywa dużej roli. Ważne jest to aby się rozumieć i po prostu kochać,móc na sobie polegać i zaufać tej drugiej osobie.
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Miłość a wiek

Post autor: rogata »

ABCBielizny pisze:Pamiętajmy że różnica wiekowa jest widoczna dopeiro za jakieś kilkanaście lat,wcześniej cieżko się domyślić czy starszy jest facet czy dziewczyna.
no jak laska ma 20, o facet 30, to widać kto jest starczy na pierwszy rzut oka
Life is piece of shit, when you look at it!
ABCBielizny
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 07.03.2011, 15:10
Płeć: mężczyzna

Re: Miłość a wiek

Post autor: ABCBielizny »

Z reguły tak jest,ale chodzi mi o lata późniejsze i mniejszą różnicę wiekową. My polacy mamy tendencję dopowierzchownej oceny,a nie wszystko jest takei płytkie jak się wydaje. Czasem ma to głębokie korzenie. Ale generalnie rzecz biorąc wiek w miłości nie jest dużą przeszkodą.
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: Miłość a wiek

Post autor: rogata »

Ja tak sobie myślę, że jeśli istnieje taka prawdziwa miłość, to rzeczywiście wiek nie stanowi tu żadnej bariery. problem w tym, że każda z osób może mieć nieco inne potrzeby i w przypadku dużej różnicy wieku wyraźnie widać, że jedna z osób chce przejść na kolejny etap w związku, jeśli mogę to tak nazwać, natomiast druga z osób może chcieć pozostać w innym etapie. Tak jest również w przypadku par, które nie mają dużej wiekowej różnicy, ale w tych parach zazwyczaj tempo jest bardziej wyrównane
Life is piece of shit, when you look at it!
ABCBielizny
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 07.03.2011, 15:10
Płeć: mężczyzna

Re: Miłość a wiek

Post autor: ABCBielizny »

Chodzi Ci o tempo życia,tak? Faktycznie u partnerów w tym samym wieku jest ono bardziej wyrównane,ale jeśli jest większa różnica wiekowa to również może być poniekąd bardzo pasjonujące. Tak czy inaczej jestem zdania,że takie związki mają dużą szansę przetrwania.
Oposek
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 01.01.2013, 18:33
Płeć: mężczyzna

Re: Miłość a wiek

Post autor: Oposek »

Uważam że im większa różnica wieku tym trudniej przetrwać takim związkom. Z wiekiem coraz trudniej tolerujemy pewne prezyzwyczajenia czy róznie zainteresowań...
karola86
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 20.06.2013, 17:20
Płeć: kobieta

Re: Miłość a wiek

Post autor: karola86 »

W przypadku ludzi młodych różnica wieku nie ma znaczenia jednak ta różnica jest widoczna kiedy nadchodzi starość jedna osoba jest już niedołężna a druga w sile wieku, ciężko jest zostawić kogoś w potrzebie tym bardziej że ślubowało mu się wierność i że się go nie opuści.
vaniya
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 31.07.2013, 07:55
Płeć: mężczyzna

Re: Miłość a wiek

Post autor: vaniya »

very nice post like this forum
Dordi
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 06.08.2013, 13:01
Płeć: kobieta

Re: Miłość a wiek

Post autor: Dordi »

nice post
calcyk
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 27.07.2013, 18:12
Płeć: mężczyzna

Re: Miłość a wiek

Post autor: calcyk »

Miłość nie zna różnicy wieku, jednak zawsze to młodsze powinno wcześniej pomyśleć, bo jak co to ono potem najczęściej zostaje samo!
Tinki
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 26.09.2013, 22:44
Płeć: mężczyzna

Re: Miłość a wiek

Post autor: Tinki »

kocha sie bez wzgledu na wiek
LAI1982
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 09.09.2013, 17:17
Płeć: mężczyzna

Re: Miłość a wiek

Post autor: LAI1982 »

Ja uważam że różnica wieku nie gra roli. Sama jestem w związku w którym mój mąż jest ode mnie o 2 lata młodszy.
Petekrk99
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 14.11.2013, 15:30
Płeć: kobieta

Re: Miłość a wiek

Post autor: Petekrk99 »

Wiek w pewnym momencie nie gra żadnej roli...
ODPOWIEDZ