ciąża a tabletka 72h

Każdy prędzej czy później Jej pragnie, każdego dosięga Ręka Miłości, dla jednych jest łaskawa, inni błądzą i muszą walczyć. W tym forum piszemy o pułapkach, rozterkach i radościach związanych z wyjątkowym stanem jakim jest jest Miłość.
ODPOWIEDZ
Soniczka
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 20.11.2011, 13:57
Płeć: kobieta

ciąża a tabletka 72h

Post autor: Soniczka »

Hej czy mialyscie kiedys obawe, ze bedziecie w ciazy i zastosowalyscie tabletke 72h po stosunku?? Czy wystapily u was jakies skutki uboczne?? wlasnie mam problem i zastanawiam sie nad pojsciem do lekarza po recepte........
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: =MiLi= »

Nigdy nie brałam takiej tabletki, ale z tego co słyszałam to efekty uboczne są bardzo częste przy zastosowaniu takiej tabletki, czasem zdarza się, że ujawniają się po jakimś czasie. To baaardzo duża dawka hormonów, więc nic dziwnego, że może oddziaływać dość agresywnie w naszym organizmie i wywołać działania niepożądane.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
rogata
Młody aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 24.01.2009, 16:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Chełm

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: rogata »

nigdy nie brałam tej tabletki, ale... martwisz się skutkami ubocznymi, a nie zastanawiało cię to, że skutkiem ubocznym seksu może być zajście w ciążę? Nie chcę cię oceniać, bo nie jestem tobą i nie mam pewności jak sama zachowałabym się na twoim miejscu, ale na przyszłość pamiętaj, że istnieją prezerwatywy. i nie ma się tu co zastanawiać nad skutkami ubocznymi
Life is piece of shit, when you look at it!
Soniczka
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 20.11.2011, 13:57
Płeć: kobieta

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: Soniczka »

a nie pomyslalas, ze wlasnie prezerwatywa mogla peknac i juz po zabezpieczeniu ?? Uwazam, ze przed zastoswoaniem takiej tabletki warto wiedziec co moze byc konsekwencja takiego dzialania. Na szczescie znalazlam portal gdzie poczytalam to i owo w artykulach i nawet wymienilam watpliwosci z ekspertem wpadka.pl
JustynaUnito
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 31.08.2012, 13:33
Płeć: kobieta

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: JustynaUnito »

A może opowiedziałabyś w skrócie czego się dowiedziałaś, chętnie dowiem się czegoś na ten, a pewnie dużo wiesz skoro sporo czytałaś... myślę że także inne forumowiczki chętnie poczytają info na ten temat.
ewa102
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 13.12.2012, 05:43
Płeć: kobieta

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: ewa102 »

Sprawdź ile dokładnie zostało Ci czasu.
2

Zgłoś się do lekarza po receptę na pigułkę do zastosowania PO.
3

Pigułki do zastosowania PO dostępne są w prawie każdej aptece.
4

Następnym razem zastosuj inne metody antykoncepcji przed stosunkiem, a nie po.
activshex
Młody aktywny
Posty: 15
Rejestracja: 14.12.2012, 11:41
Płeć: kobieta

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: activshex »

było cos takiego jak poman :)
Lorienn
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 01.01.2013, 16:08
Płeć: kobieta

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: Lorienn »

Wiesz na jakiej zasadzie dzia la taka tabletka...ja wole inne formy zabezpieczenia....
plis102
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 11.04.2013, 13:45
Płeć: kobieta

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: plis102 »

Tabletki 72h zaliczane są do antykoncepcji awaryjnej, czasami nazywane są również antykoncepcją postkoitalną lub jeszcze inaczej - doraźną. Antykoncepcja „po” to tylko jedna tabletka, której zastosowanie powinno nastąpić jak najszybciej. Po taką metodę sięga się dopiero, gdy inne sposoby antykoncepcji zawiodły. Tabletka 72h działa na podobnych zasadach jak pigułki hormonalne. Mianowicie, po przyjęciu tabletki po owulacji powoduje, że plemniki mają poważny problem z przeniknięciem przez śluz. Tym samym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tym przypadku jest wręcz symboliczne. Skuteczność jest oceniana na 99%, ale wtedy, gdy preparat zostanie zażyty w czasie pierwszej doby od odbycia stosunku. Jednak dla trzeciej doby wynik wynosi już 60%, zatem „prawie” co druga kobieta jest w ciąży. Metoda ta nie powinna być mylona ze wczesnoporonną. Tabletka 72h zapobiega zapłodnieniu i owulacji. Nie dopuszcza ona do zagnieżdżenia się komórki jajowej.

Metoda nie służy do codziennego stosowania. Sięgać należy po nią wyłącznie w sporadycznych przypadkach, kiedy to żadne inne metody nie przyniosły efektu. Najczęściej po antykoncepcję „po” sięgają te pary, w których przypadku zawiodły prezerwatywy. Pamiętać należy o tym, że antykoncepcja „po” w żaden sposób nie chroni partnerów przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
hector55
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 15.04.2013, 01:44
Płeć: mężczyzna

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: hector55 »

Nie ma takiej opcji ;/
Zapraszam do kontaktu
castan99
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 15.04.2013, 15:19
Płeć: mężczyzna

Re: ciąża a tabletka 72h

Post autor: castan99 »

Nie ma dobrych tabletek;/
Ano
ODPOWIEDZ