kto jest za legalizacją marihuany?

Narkotyki, alkohol i inne używki. Tutaj możesz dowiedzieć się o nich prawie wszystkiego, a także porozmawiać na ich temat.
h3lix
Młody aktywny
Posty: 77
Rejestracja: 05.05.2005, 21:46
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: h3lix »

Mirriam pisze:
h3lix pisze: Jeśli marihuana ma być nielegalna bo "uzależnia" to dlaczego alkohol i papierosy są legalne?
Bo teoretycznie są przeznaczone dla osób inteligentnych, odpowiedzialnych, które nie będą tego nadużywać.
Właśnie, teoretycznie. A ile widać alkoholizmu naokoło? Wystarczy przejść się po dworcu albo po uboższych dzielnicach i zobaczyć, że tych "inteligentnych i odpowiedzialnych" wcale nie jest tak dużo.
Mirriam pisze:
h3lix pisze: Od alkoholu wielu ludzi staję się bardziej agresywnymi, nie raz byłem świadkiem jak pijani kolesie się lali, a po marysieńce ludzie są wg. mnie bardziej przyjaźni i otwarci.
Akurat przyczyny obu tych zachowań są identyczne - i alkohol i mj działają na centralny ośrodek nerwowy, którego skutkiem są np. agresja lub dobroć. Używki te sprawiają, że człowiek odbiera otoczenie zupełnie inaczej - po alkoholu wszystko wydaje się być zagrożeniem, które należy wyeliminować poprzez użycie siły, a po mj kazdy człowiek jest piękny, miły, dobry, jest przyjacielem. Oba te obrazy są fikcją, wywołaną przez nadmiar chemii w naszym organiźmie.
Zgadzam się, ale jednak po nadmiarze zielonego nie ma się ochoty obicia buzi każdemu napotkanemu typkowi. Oczywiście zachowanie takie po alkoholu też zależy od danej osoby i nie każdy jest awanturny, ale jednak niestety większość. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem bójki po marysi i mimo wszystko myślę, że jest mniej szkodliwa.
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: pearl »

a ja ci zadam jedno pytanie: po co legalizowac kolejne zlo?
nawet jezeli (niby) jest mniej szkodliwe niz alkohol no to sorry ale nie zaliczysz tego do rzeczy dobrych....
wiec po co?
zeby ci bylo latwiej to zdobyc?
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: Fergie »

Ja jestem przeciwko... Przepisze kawałek artykułu z popcornu, zeby swoja decyzje wam udowodnić...

,,Marihuana uzależnia bardziej psyhicznie nżiż fizycznie, ale jednak. Kiedy rzucasz trawę, nie czujesz 'głodu'. Pojawia się rozdrażnienie, ból głowy, utrata chęci do życia, zaburzone odczówanie przyjemności - muzyka nie doprowadza do ekstazy, jedzenie nie smakuje tak jak wcześniej... WHO podaje, że od trawy uzależnia się 55% używających jej regularnie....''

No i tyle chyba wystarczy, jak ktoś nie jest pewien to moge przepisac też pozostałe 2 strony...
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
lethys
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 25.06.2005, 17:11
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: lethys »

ja jestem na nie . I co z tego jak zlegalizują ? już kiedyś miałem taki temat w szkole. W jakimś kraju jest zlegalizowana marycha i co 2 osoba pod blokiem ją jara i co ma po kilku latach ? ****życie****
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: ::PiotreK:: »

Fergie pisze:. WHO podaje, że od trawy uzależnia się 55% używających jej regularnie....''

.
ja myśle ze od trawy uzależniony jest kazdy palac albo żaden



a wypowiedzi lethysa zupełnie niemam siły skomentować
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: JaGaKi »

Lethys ma jednak racje... po dłuższym paleniu trawy człowiek się zmienia... nie pierdzielić mi ze nie... Bo obserwuje to na kumplach... potem też ciągnie do innych specyfikow... no i ech... po co? NIe mówicie mi że legalizacja akcyzy, państwo się wzbogaci bo to g prawda:>
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: Potępiony »

Prawde mówiąc to nie mam zdania na ten temat. Zastanawiałem się naprawdę bardzo długo i sam nie wiem czy jestem za czy przeciw legalizacji. Sam nie pale trawki i nigdy nie paliłem i może dlatego nie mam zdania na ten temat.
Konieczność jest najlepszym doradcą.
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: ::PiotreK:: »

na pewno człowiek sie zmienia i to bardzo i na pewno nie na lepsze zresztą sam wiem po sobie

ale bez przesady z ta życie przecież on zupełnie niewie co pisze
KaSiEnKa=]
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 17.09.2005, 16:55
Lokalizacja: Katowice

Re: kto jest za legalizacją marihuany?

Post autor: KaSiEnKa=] »

JA jestem przeciw bo si epatrze ze strony dilerów którzy na tym ucierpia... a pozatym trzeba to przyznac gdyby ganje zlegalizowano to ludzie by to nadużywali. A z reszta teraz jak ktos chce to to ma i bez problemu. Ja sobiście nie jarałam nigdyarysi, kiedys próbuje narazie.. nie che :) :D :lol:
TeN kTo SzUkA mIłOśCi NiGdY jEj NiE zNaJdZiE... MIłość zawsze sama nas znajdzie w odpowiednim czasie =]
ODPOWIEDZ