KaWa

Narkotyki, alkohol i inne używki. Tutaj możesz dowiedzieć się o nich prawie wszystkiego, a także porozmawiać na ich temat.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: KaWa

Post autor: stefan »

ŚMIERDZI?! nie przeklinaj!

zapach kawy jest najwspanialszym zapachem na świecie!*






*zaraz po perfumach mojej Ukochanej ;)
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: KaWa

Post autor: vanessa »

kiedyś poczujesz że kawa ma cudowny pobudzajacy do życia zapach...
mniami...
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: KaWa

Post autor: Fergie »

Mówcie co chcecie, ale dla mnie to poprostu śmierdzi i tyle...
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: KaWa

Post autor: JaGaKi »

Kawa zbożowa mocna z cukrem... hmmmmmm.... tak niewiele potrzeba do życia:)
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: KaWa

Post autor: *MysterY* »

Fergie 3mam z Toba kawa śmierdzi :mrgreen:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
pearl
Młody rozbrykany
Posty: 244
Rejestracja: 12.01.2005, 16:58
Lokalizacja: ze snów...

Re: KaWa

Post autor: pearl »

v_a_n_e_s_s_a pisze:kiedyś poczujesz że kawa ma cudowny pobudzajacy do życia zapach...
mniami...
racja kawa i jej zapach po nieprzespanej nocy to chyba jednyny ratunek dla mnie ;) pije jedna dziennie koniecznie z mlekiem i cukrem
uwielbiam cappuccino (tak to sie pisze? :P) musi miec duuuuuuuuzo piany :twisted:
"Zmarnowaliśmy świt, a tego nie wybaczy nam żadne niebo" - J Morrison
dgmm
Młody aktywny
Posty: 11
Rejestracja: 18.08.2005, 09:47
Lokalizacja: skądś

Re: KaWa

Post autor: dgmm »

KAWA!!! Uwielbiam ;) Mój jedyny nałóg :P ( nio i może coś jeszcze, ale o tym ciiiichooo ;) )
Myśl, wierz, marz... miej odwagę! Kochaj!
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: KaWa

Post autor: Blood On The Ground »

KAAAAWY!!!! Kawyyyyyy :twisted: znacie ten ból, kiedy podchodzi się do szafki a tam.. Nie ma kawy :shock: Albo.. śmietanki się kończą :cry: Kaaaaaawyyy :twisted: xD
Żyć to znaczy rodzić się powoli
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: KaWa

Post autor: =MiLi= »

Oj znam znam... to zdarzenie potrafi wyryc trwały ślad w psychice człowieka... okropne...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: KaWa

Post autor: Paweł »

to się nazywa uzaleznienie ;p
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: KaWa

Post autor: Linka »

Ja pije z mlekiem kawe i bol jest najwiekszy kiedy nie ma mleka, wtedy trzeba zasuwac do sklepu :)
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: KaWa

Post autor: stefan »

zawsze zabielałem kawę, ale ostatnio jakoś tak się składało że nie miałem śmietanki i zacząłem się przekonywać do czarnej - czarna da się lubić! :)
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: KaWa

Post autor: Blood On The Ground »

Eeeeeee tam.. śmietanki rox :mrgreen: A propo moja inteligencja sięga wyżyn- piszę o śmietanie O_o'
Żyć to znaczy rodzić się powoli
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: KaWa

Post autor: =MiLi= »

No pewnie że czarna da się lubić :) ja piję najczęsciej czarną.. podobno śmietanka zabiją kofeinę... hmm teoria ciekawa aczkolwiek nie wiem czy prawdziwa :P
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Shirya
Młody rozbrykany
Posty: 215
Rejestracja: 25.02.2003, 23:04
Lokalizacja: Kosmos

Re: KaWa

Post autor: Shirya »

Uwielbiam kawę!
Zwracam uwagę na gatunek, czas palenia a także na czas "produkcji". te trzy skladniki są najważniejsze. Ponadto nie kupuję kawy już zmielonej bo jej smak - wybaczcie - jest zminimalizowany. Kawa już zmielona traci bardzo szybko większość olejków w niej zawartych. Już w samym procesie mielenia i pakowania traci 1/5 swej wartości. Kiedy takąpaczuszkę już zmielonej kawy otworzymy i nieumiejętnie będziemy przechowywać zniknie z niej wszystko co najlepsze....

Od wielu lat naukowcy spierają się czy kawa szkodzi czy wspomaga nasze zdrowie, co jakiś czas pojawiają się w mediach wyniki badań popierające którąś z dwóch tez... W sporach tych już nie chodzi o samą kawę lecz dokładnie o kofeinę... To ona ma bowiem wyraźny wpływ na organizm: wspomaga pamięć i koncentrację, wpływa korzystnie na trawienie, a jako, że jest moczopędna, pomaga wypłukiwać z organizmu szkodliwe substancje. Pobudza równomiernie korę mózgową, a co za tym idzie zwiększa sprawność myślenia, znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne, nasila wydzielanie soku żołądkowego, przyśpiesza przemianę materii, zwiększając zapotrzebowanie na tlen. Zmniejsza także napięcie mięśni gładkich. Czyli, jak widać, działa ogólnie korzystnie. Warto jednak pamiętać, że raczej nie powinny pić jej osoby z zaburzeniami psychicznymi i problemami emocjonalnymi, ponieważ kawa może obniżać u nich nastrój. Również ci, którzy mają problemy z żołądkiem i dwunastnicą oraz z wysokim ciśnieniem powinni mocno ograniczyć spożycie tego napoju.
Szkodliwe mogą być także tzw. substancje podrażniające, na które składają się: kwasy garbnikowe, woski występujące na zewnętrznych powierzchniach ziaren oraz związki powstałe podczas procesu parzenia. Nowoczesne kawy zawierają średnio 400 mg tych substancji, ale jeszcze nie tak dawno temu było to 1000 – 4000 mg na każdy kilogram uprażonej kawy.

Mając na uwadze umiar, warto przyjrzeć się również, ile kofeiny znajduje się w spożywanych przez nas napojach. Otóż w filiżance kawy rozpuszczalnej jest jej 95 mg, filiżanka espresso zawiera 57 mg, kawa mrożona – od 5 do 70 mg, czarna kawa od 80 do 120 mg. W puszce coca-coli znajdziemy około 45 mg, w szklance czarnej herbaty – 65 mg, a w przypadku zielonej będzie to 31 mg.

Ogólnie przyjęto, że optymalną normą są 4 filiżanki dziennie, co daje od 100 do 500 mg kofeiny. Większa dawka może spowodować nerwowość, rozdrażnienie i zaburzenia snu, a powyżej 1000 mg kofeiny dziennie może być dla organizmu niebezpieczne. Tym bardziej, że kofeina znajduje się nie tylko w kawie, ale również w coca-coli, napojach typu Red Bull, w herbacie i czekoladzie. Najlepiej też dla naszego zdrowia pić kawę częściej, ale za to w małych ilościach. Najzdrowsza jest ta z ekspresu posiadającego filtr, który oczyszcza napój ze szkodliwych substancji. Nie należy natomiast kawy gotować, ani zalewać wrzątkiem, ponieważ zwiększa ona wówczas poziom cholesterolu we krwi...

Ja kawy nie słodzę, nie dodaję też mleka (chyba, ze jest to mrożona)... Aromat dobrze zaparzonej kawy jest dla mnie jednym z najwspanialszych zapachów na świecie.... To jest cudowny moment, kiedy widzę orzechową cremę na kawie... a rozgrzana filiżanka ogrzewa moje dłonie... Ten zapach.... i sma po zetknięciu us z filiżanką.... tak miło rozpoczęty dzień dodaje otuchy...
Mamy w życiu prawo popełniać wiele błędów oprócz jednego- tego, który niszczy nas samych.....
bobas
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 01.12.2005, 17:16

Re: KaWa

Post autor: bobas »

w kawie jest wiele zalet zwiazanych z szybkim zapamietywaniem i koncentracja...
ale ja poprostu nie cierpie kawy, to prawda ze smierdzi i ze pozniej z buzi nie milo pachnie. Pozatym zeby robia sie zolte...
zastanawiam sie czy potrafilabym sie zmusic do picia kawy- by ulatwic sobie nauke i koncentracje :} :emm:
Megan7
Człowiek czynu
Posty: 1021
Rejestracja: 06.11.2003, 20:31
Lokalizacja: Pabianice!!!!:)

Re: KaWa

Post autor: Megan7 »

ja pije tylko kawe rozpuszczalna i z mlekiem:) rano kawa to obowiazek:)
HWDP-Hermiona Widziała Dupe Pottera :P
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: KaWa

Post autor: vanessa »

bobas pisze:w kawie jest wiele zalet zwiazanych z szybkim zapamietywaniem i koncentracja...
ale ja poprostu nie cierpie kawy, to prawda ze smierdzi i ze pozniej z buzi nie milo pachnie. Pozatym zeby robia sie zolte...
zastanawiam sie czy potrafilabym sie zmusic do picia kawy- by ulatwic sobie nauke i koncentracje :} :emm:
no co Ty mówisz.
NIE jest prawdą że po kawie ma się nieświeży oddech i że zapach kawy śmierdzi.. jeeeeejuu..
pozatym zęby to mogą się robić żółte od niemycia ich a nie od kawy; ]
jak Ci nie smakuje to nie masz po co się zmuszać do picia jej..
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: KaWa

Post autor: Phantom »

Chyba nie chcesz powiedzieć, że kawa pachnie? :cinol:
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: KaWa

Post autor: vanessa »

oczywiście że pachnie !
zapach kawy jest jednym z najwspanialszych jakie istnieją ;p
ale nie. na poważnie to kawa naprawde pachnie bosko
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
ODPOWIEDZ