'dopalacze'

Narkotyki, alkohol i inne używki. Tutaj możesz dowiedzieć się o nich prawie wszystkiego, a także porozmawiać na ich temat.
ODPOWIEDZ

Co o tym sądzisz?

przecież to nic złego
0
Brak głosów
zamknąć to!
6
75%
nie mam zdania...
2
25%
 
Liczba głosów: 8

Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

'dopalacze'

Post autor: Paweł »

Środki odurzające na sklepowych półkach
Gazeta Wyborcza Łódź, Patrycja Kruczkowska

Pierwszy w Polsce sklep z "dopalaczami" otwiera się w sobotę... Niektóre oferowane w nim specyfiki mogą spowodować arytmię serca lub krótkotrwałą śpiączkę.

Funshopy będą przypominały słynne holenderskie coffee shopy (lokale, gdzie można legalnie kupić i skonsumować miękkie narkotyki).

Używki sprzedawane będą osobom powyżej 18. roku życia. Jak informuje World Wide Supplements Importer, ich targetem jest młodzież "która ze względu na burzliwy okres dojrzewania jak będzie chciała czegoś spróbować, to i tak to zrobi".

Właściciele protestują przed porównywaniem dopalaczy do narkotyków. Swoją propozycję uważają bowiem za pożyteczną alternatywę dla innych niebezpiecznych (czytaj: nielegalnych) substancji. I mimo że na niektórych produktach widnieje napis: "Nieprzeznaczone do spożycia dla ludzi", to chętnych na tego typu specyfiki jest wiele.

Więcej na: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,56 ... lkach.html


-------

a Wy co o tym sądzicie?

dobry pomysł? jesteście za?

jak myślicie, jaki to będzie miało wpływ na "społeczenstwo" ?
Ostatnio zmieniony 02.09.2008, 22:19 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: 'dopalacze'

Post autor: Martuśka »

Coś słyszałam o tym sklepie ale wydawało mi sie ze to za jakiś czas dopiero ma powstać...
Nie wiem czy to dobry pomysł... z jednej strony mnie to jakby nie dotyczy bo mnie nie interesują takie rzeczy ani ludzie którzy sięgają po takie środki a z drugiej strony jednak może być to moim problemem gdy w moim otoczeniu pojawią sie ludzie którzy są częstymi klientami tego sklepu. Chciałoby sie powiedzieć "mam gdzieś co robią inni ze swoim życiem" ale jakoś tak ciężko... szkoda ze ludzie wymyślają trucizny dla samych siebie i zarabiaja na tym sporą kase.
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: 'dopalacze'

Post autor: *MysterY* »

nie będą takowymi klijentami spokojnie... wiesz dlaczego? bo i tak juz by byli jakby chcieli. Ja mieszkam w holandii aktualnie... ciekawe ile razy zapalilem cos takiego... ;)
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: 'dopalacze'

Post autor: Centi66691 »

Ja wczoraj widziałem w faktach i ze niby można się uzależnić ale to od wszystkiego można np od alkoholu czy czekolady... A ja nie wiem czemu one mają służyć ?? Bo ja nic z tego nie kapuje...
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: 'dopalacze'

Post autor: Linka »

Centi- czemu maja służyć? Mają być legalnym "odpowiednikiem" np. amfetaminy. Myślę jednak, że legalnym tylko przez krótki czas, bo szybko zabronią spprzedaży tego typu tabletek i innych substancji.
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: 'dopalacze'

Post autor: Martuśka »

ada_wro - może coś więcej? co to za strona? skąd mamy wiedzieć czy to nie wirus czy reklama czegoś badziewnego? :roll:
logistyk
Młody aktywny
Posty: 2
Rejestracja: 29.10.2008, 00:19

Re: 'dopalacze'

Post autor: logistyk »

heh... myśle, że pomysł całkiem dobry w bardzo liberalnym państwie... nie wiem czy my do takiego należymy i czy to się wogole przyjmie... na pewno zwolenników jest i będzie wielu, ale znajdą sie też zagorzali przeciwnicy... tak powstanie kolejna kłótnie i kolejne podziały... ale ogólnie to jestem za chociaż nie lubie i nie biore..
Callin
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 04.11.2008, 15:58

Re: 'dopalacze'

Post autor: Callin »

Myślę, że ten pomysł niestety nie ma szans na przeżycie w naszym kraju. Ludzie nadal mają bardzo sztywne poglądy i nie potrafią się przekonać do tego rodzaju specyfików. Jeśli uda mi się przebić i utrzymać - to trzymam kciuki. Osobiście preferuję bardziej naturalne dopalacze...
juik
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 10.12.2012, 00:32
Płeć: kobieta

Re: 'dopalacze'

Post autor: juik »

Dopalacze – potoczna nazwa różnego rodzaju produktów zawierających substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii[1][2]. Spożycie ich ma na celu wywołanie w organizmie jak najwierniejszego efektu narkotycznego substancji zdelegalizowanych.

Podobne substancje w krajach anglosaskich są znane pod nazwą designer drugs, zaś w krajach niemieckojęzycznych pod nazwą designerdroge. Występowanie tzw. dopalaczy ma charakter ogólnoświatowy. Istnieją od co najmniej połowy lat 80. XX w., w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i w większości krajów Unii Europejskiej[3].
krabożaba
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 28.12.2012, 13:04
Płeć: kobieta

Re: 'dopalacze'

Post autor: krabożaba »

Jakos nigdy nie miałam i nie mam przekonania do tego typu środków...uwazam ze mozna sie bez nich obejsc...
Maropl
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 22.11.2012, 18:24
Płeć: mężczyzna

Re: 'dopalacze'

Post autor: Maropl »

na pewno dolacze są gorsze od np marii. Dobrze że polski rząd uporał się z tym problemem, ponieważ długotrwałe skutki zażywania dopalaczy mogłoby mieć opłakane skutki dla polskiej służby zdrowia która i tak już ledwo żyje.
cocu77
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 15.01.2013, 01:19
Płeć: mężczyzna

Re: 'dopalacze'

Post autor: cocu77 »

Dobrze ze już ich nie ma :) bo to samo zło było.
Cyklop
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 05.10.2012, 12:44
Płeć: mężczyzna

Re: 'dopalacze'

Post autor: Cyklop »

Dlaczego uważasz, że nie ma? Nie ma tak prosto dostępnych jak sklepy z chlebem, ale są, tylko teraz trzeba trochę bardziej się postarać by w to się zaopatrzyć.
ODPOWIEDZ