Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Narkotyki, alkohol i inne używki. Tutaj możesz dowiedzieć się o nich prawie wszystkiego, a także porozmawiać na ich temat.
ODPOWIEDZ
mitrasik
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 21.12.2011, 11:19
Płeć: mężczyzna

Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Post autor: mitrasik »

Jak myślicie jakie są najczęstsze powody, dla których młode osoby wpadają w nałogi. Czy są to problemy rodzinne, problemy z nauką, "ból istnienia", problemy miłosne, rozstania, chęć zaimponowania? Może coś innego? Myślicie, że ludzkości uda się kiedykolwiek uwolnić od nałogów?
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Post autor: aguśka »

Uważam, że każda młoda osoba, która popada w nałóg ma swój własny indywidualny powód, albo nie ma go wcale.
Osobiście myślę, że chęć zaimponowania innym, często starszym kolegom jest z jednym z częstszych powodów. Poza tym potrzeba akceptacji, uznania czy "przynależności" do grupy znajomych powoduje że młodzież sięga po używki. Wiadomo jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one.
Kolejnym powodem na pewno jest szpan, bądź jak kto woli pokazanie innym jaki to ja dorosły jestem, bo pije, pale etc.
Albo zwyczajnie. Pod hasłem "wszystkiego trzeba spróbować". Potem okazuje się, że fajnie więc jest i drugi raz i kolejny.
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
mitrasik
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 21.12.2011, 11:19
Płeć: mężczyzna

Re: Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Post autor: mitrasik »

Niektórzy również chyba w imię pokazania swojej wolności zniewalają się nałogiem. Poza tym martwi mnie to, że wielu ludzi nie chce myśleć przyszłościowo. Tylko uważają, iż żyją chwilą. Pamiętam, że kilka razy przewijały się wśród moich znajomych tematy "wspaniałych" środków na naukę, na całe szczęście mieli oni o tym negatywne zdanie i temat dotyczył raczej powodów dlaczego młodzi ludzie się w to łapią...
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Post autor: aguśka »

mitrasik pisze:Niektórzy również chyba w imię pokazania swojej wolności zniewalają się nałogiem.
Według mnie to nałóg ogranicza tą wolność, a nie odwrotnie.
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
rod709
Młody aktywny
Posty: 3
Rejestracja: 20.02.2013, 18:53
Płeć: mężczyzna

Re: Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Post autor: rod709 »

słaba psychika jest tego przyczyną i głupota nic więcej wszystko można robić z umiarem bo wszystko jest dla ludzi i przez ludzi wymyślone
Cyklop
Młody aktywny
Posty: 25
Rejestracja: 05.10.2012, 12:44
Płeć: mężczyzna

Re: Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Post autor: Cyklop »

Odpowiednia kombinacja:
- głupoty
- ciekawości
- towarzystwa
- problemów

i przepis na uzależnionego gotowy. Szczęście mają Ci, którzy mają w otoczeniu kogoś kto zauważy początki "zabawy" z używkami i nimi odpowiednio potrząśnie.
Felicja
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 22.03.2013, 11:16
Płeć: kobieta

Re: Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Post autor: Felicja »

Powodem sięgnięcia po używki jest głownie problem wynikający z naszej natury-kompleksy i poczucie niskiej wartości. Jedno jest pewne nie ma nic gorszego od nałogów, bo zwykle z nimi przegrywamy.
Maropl
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 22.11.2012, 18:24
Płeć: mężczyzna

Re: Co powoduje, że ludzie wpadają w wyniszczające nałogi?

Post autor: Maropl »

kompleksy, brak wiary w siebie, ciężka sytuacja materialna lub odwrotnie - nadmiary kasy i zbyt dużo wolnego czasu.
ODPOWIEDZ