Morderca Duszy

Narkotyki, alkohol i inne używki. Tutaj możesz dowiedzieć się o nich prawie wszystkiego, a także porozmawiać na ich temat.
ODPOWIEDZ
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Morderca Duszy

Post autor: PLAGIATT »

Ponad dwa miliony polskich studentów i licealistów zażywa narkotyki przed egzaminami.
Kiedy przyćpałem, nabierałem animuszu, poprawiała mi się pamięć, szybciej kojarzyłem. Egzaminy zdawałem bez trudu. Potem, żeby osiągnąć taki sam efekt, musiałem brać coraz więcej. To już zwróciło uwagę moich rodziców i posłali mnie na odwyk.
Takich historii jest niestety coraz więcej. Teraz, podczas egzaminów końcowych, matur, czy egzaminów na studia, dla wielu z nas, przemęczonych nawałem obowiązków, zabieganych, przestraszonych wymaganiami rodziców, dopalacze wydają się być jedynym ratunkiem. Ten ratunek jest w rzeczywistości piekłem, które zaczyna się już w momencie, kiedy sięgniemy po speed po raz pierwszy.

To nie jest czcze gadanie. Amfetamina uzależnia w takim tempie, że nawet się nie obejrzysz, a będziesz musiał wziąć jeszcze raz, a potem raz jeszcze i tak w kółko... Uzależnieni dochodzą do 12 g na dobę. Dawka śmiertelna dla niebiorącego wynosi 1 g. Pojawiajacy się przymus brania to stan, nad którym trudno zapanować, a którego nie rozumieją osoby uzależnione. Odczuwają one ogromne napięcie i determinację, aby teraz i natychmiast zażyć narkotyk - bez względu na okoliczności i konsekwencje. Nie liczą się wcześniejsze obietnice i racjonalne przesłanki. Takie osoby, choć wcześniej były najłagodniejszymi istotami na Ziemi, miewają ataki agresji, mogą postępować niezgodnie z prawem, a nawet skrzywdzić swoich bliskich. Kiedy się zaczyna brać narkotyki, może to być zawsze droga, na końcu której będzie się o swoim własnym bracie myślało w kategoriach rynku zbytu... - mówi Ania, która trzy dni temu poszła na odwyk. Zapytana o to, jak poznać, że ktoś wziął amfetaminę, odpowiada;
Amfa powoduje drażliwość, nerwowość, rozszerzone źrenice w nikłym stopniu reagujące na światło. Potem pojawiają się kłopoty za snem, wahania nastroju od euforii do depresji. Pod wpływem amfetaminy czujemy się nadmiernie pewni siebie. Jesteśmy nieuzasadnienie przestraszeni i przy dłuższym braniu strasznie chudniemy.

To nie wszystko. Za parogodzinne pobudzenie organizm płaci wysoka cenę; częste bóle głowy, wyczerpanie fizyczne, psychiczne i anemia. O ile narkotyk na jakiś czas usuwa objawy zmęczenia, to w chwili zaniku jego działania wyczerpanie powraca ze wzmożoną siłą. Duże i częste dawki mogą wywołać delirium i halucynacje.
Działanie amfetaminy można porównać do szybkiej jazdy nowym, nie dotartym samochodem. Po pewnym czasie silnik zmuszony do pracy na zbyt szybkich obrotach zaciera się i maszyna jest niezdolna do jazdy. Auto jednak jest w o tyle lepszej sytuacji, że silnik można wymienić. Uszkodzonych komórek w mózgu i sercu - nie.
Amfetamina jest środkiem silnie działającym na psychikę. Podobno jedna osoba na sto nosi w sobie zalążek choroby psychicznej. Amfa sprawia, że ten zalążek kiełkuje.
PLAGIATT
Człowiek czynu
Posty: 1368
Rejestracja: 27.09.2002, 20:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Morderca Duszy

Post autor: PLAGIATT »

no widzicie co to świństwo robi z wami :P
Luki
Młody rozbrykany
Posty: 356
Rejestracja: 29.09.2002, 15:52

Re: Morderca Duszy

Post autor: Luki »

jak to z 'wami' ??? ja po anfe nie sięgałem i nie mam zamiaru sięgac jak narazie.
wiedz , ze ... albo juz nic ;]]]]
Phantom
Prawie autorytet
Posty: 2298
Rejestracja: 28.03.2003, 16:38

Re: Morderca Duszy

Post autor: Phantom »

Ja też nie :)
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Morderca Duszy

Post autor: Piqs - X »

ale shit .. :/ .. jestem za wprowadzeniem testów na zawwartośc anfy przed maturami !
Origano
Młody aktywny
Posty: 8
Rejestracja: 20.05.2003, 13:46
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Morderca Duszy

Post autor: Origano »

Plagiatt nie do konca sie z toba zgodze. probowalem amfy, regularnie co tydzien przez ostatnie wakacje, teraz juz nie biore. to prawda ze amfa jest bardzo uzalezniajaca. chudnie sie od niej odrazu (a nie po dluzszym braniu jak powiedziales, tylko ze to sa male ilosci za pierwszym razem, dopiero po dluzszym braniu sa bardziej zauwazalne) , powodem tego jest iz organizm sie odwadnia, i nie chce sie w ogóle jest przez caly czas dzialania jesc. dziala to zalezy od osoby, u mnie za pierwszym razem dzialalo 11 godzin. a pozniej zjazdy. na zjazdach nie mialem bulow glowy, ale to pewnie zalezy od tego ze kazdy ma inny organizm. wyczerpanie fizyczne.... to zalezy co robiles na amfiei o ktorej godzinie ja wzioles. jak wzioles wieczorem to na pewno bedziesz zmeczony jak zaczna sie zjazdy (szczegolnie jak byles na dyskotece, bo wtedy tanczy sie bez opamietania) ,a jak np. zamierzasz sie uczyc na fecie to raczej nie bedziesz zmeczony fizycznie tylko psychicznie. czyli zjazdy zaleza od tego co sie robilo pod wplywem.....

o tej chorobie psychicznej to nie slyszalem...

mozgowi moze nie szkodzi, ale sercu tak, z tego powodu ze jestes pobudzomym i serce bije szybciej, dla osob o slabym sercu to jest moze byc smiertelne.

podsumowanie:
AMFA to jedno wielkie gowno

sorki pisalem troche z skokami myslowymi.... ale nie chce mi sie tego poprawiac
patrzę w przeszłość...
widzę teraźniejszość...
marze o przyszłośći
grz3siek
Młody aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 28.09.2002, 19:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Morderca Duszy

Post autor: grz3siek »

Dla mnie wszystkie twarde narkotyki to dno :/
Indianka
Młody rozbrykany
Posty: 220
Rejestracja: 06.09.2003, 23:14
Lokalizacja: stary Ciechanówek :D

Re: Morderca Duszy

Post autor: Indianka »

Dla mnie wszystkie twarde narkotyki to dno :/
A miekkie to dla Ciebie co?
K.
Don't Worry Be Happy
kto mnie nauczy grac na gitarze?
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Morderca Duszy

Post autor: Mirriam »

grz3siek pisze:Dla mnie wszystkie twarde narkotyki to dno :/
Zgadzam się z tobą.
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Morderca Duszy

Post autor: mmloda »

grzesiek ja rowniez sie z toba zgadzam bo tam jakies normlane to est nic takiego :tak:
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
M_a_R_o
Młody rozbrykany
Posty: 351
Rejestracja: 22.07.2003, 23:04
Lokalizacja: Gromadka

Re: Morderca Duszy

Post autor: M_a_R_o »

Amfa sux.... i po co to komu ? ja tam tego nigdy nie wezme...
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Morderca Duszy

Post autor: macey »

Co wy gadacie.. przeciez amfa jest spokz :D
to jest raj na ziemi.... czujesz odloooooooooot...
czzzzzzaaaaaaaadddd...
a przy nauce.. luuuuuzik.. mozesz olac wszystko w szkole.. tylko licza sie impry chlansko..
ludize kozystajcie z zyciaaaa :D:D
:lol:
amfa hera mmmmmmm....mMMMMmmmm zyc nie umierac ..
:fuck: :jeee:
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Morderca Duszy

Post autor: Mirriam »

macey pisze:Co wy gadacie.. przeciez amfa jest spokz :D
to jest raj na ziemi.... czujesz odloooooooooot...
czzzzzzaaaaaaaadddd...
a przy nauce.. luuuuuzik.. mozesz olac wszystko w szkole.. tylko licza sie impry chlansko..
ludize kozystajcie z zyciaaaa :D:D
:lol:
amfa hera mmmmmmm....mMMMMmmmm zyc nie umierac ..
:fuck: :jeee:
O, widze ze kolega ma jakies doswadczenie w tej dziedzinie... :hihi: Moze sie podzielisz z nami swoimi doswiadczeniami?? :wink:
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Morderca Duszy

Post autor: macey »

bierzcie to i zyjcie jak bogowie!! :D
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Morderca Duszy

Post autor: Mirriam »

macey pisze:bierzcie to i zyjcie jak bogowie!! :D
Taaaa.....a poźniej odwyk..... 8)
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Morderca Duszy

Post autor: SkaTe_GirL »

Mirriam pisze:
macey pisze:bierzcie to i zyjcie jak bogowie!! :D
Taaaa.....a poźniej odwyk..... 8)
odwyk i zyjcie jak smiertelnicy ; -]
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
macey
Prawie autorytet
Posty: 2087
Rejestracja: 09.09.2002, 20:50
Lokalizacja: poznania

Re: Morderca Duszy

Post autor: macey »

niach - niach :D
mmloda
Szalony pismak
Posty: 537
Rejestracja: 15.07.2003, 13:32
Lokalizacja: z ekwadoru

Re: Morderca Duszy

Post autor: mmloda »

o niee co do amfy to nie sprobuje nigdy cos letszego owszem ale nieamfe!!
KoChAm MoJe SłOnEcZkO
Mirriam
Truskafka
Posty: 1532
Rejestracja: 01.08.2003, 02:20
Lokalizacja: Nie z tej ziemi... ;)

Re: Morderca Duszy

Post autor: Mirriam »

Podzielam twoje zdanie mmloda. Pamietam jednak o hasle ''nigdy nie mow nigdy'', bo wiem ze zawsze moze mi cos glupiego do glowy strzelic (ale mam nadzieje ze niedojdzie do tego).
"Moje szczęście ma brązowe oczy :D" :tak:
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Morderca Duszy

Post autor: SkaTe_GirL »

mmloda pisze:o niee co do amfy to nie sprobuje nigdy cos letszego owszem ale nieamfe!!
hmmMM ale jak ktos ma chec to i tak sprobuje amfy a nie czegos innego. . .
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
ODPOWIEDZ