Który system najlepszy ?

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Który system najlepszy ?

Post autor: Piqs - X »

Zastanawiam sie nad tym :P .. i dojść nie moge :) .. który system najlepszy jest, któremu mój komputer powierzy moge :P .. Rym mi nie wyszedł, szkoda, ale topic jest .. który system operacyjny jest najlepszy ? (z uwzględnieniem Linux'ów i MacOS'ów i tym podobnych) ...
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: bober »

z windowsow XP
z linuksow Red Hat 7.3
z innych uniksow BeOS [nie pamietam numerka ostatniej wersji]
MacOS'a nie widziałem ale pdobno jest swietny

teraz powstaje pytanie czy wybrac xp czy red hata :?
najlepiej oba do porownania :idea: :lol:
ja osobiscie uzywam windowsa me i linuxa mandraka a byl taki czas ze mialem tez 3 system BeOS :mrgreen: ale to tylko do zobaczenia jaki on woogole jest :) i jest spoko ... latwo sie go instaluje - z poziomu windowsa badz linuxa jak kto woli i kto co ma :) za bardzo sie w niego nei zaglebialem ale zdazylem go trcohe poznac i obejrzec kilka filmow w div'x i odsluchac troche mp3 :mrgreen:
a i jeszcze jedno BeOS jest ostatnio darmowy :!: jego producent wydal darmowa wersje dostepna na jego stronie.
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Drako
Młody aktywny
Posty: 62
Rejestracja: 29.09.2002, 17:28

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Drako »

bober pisze:MacOS'a nie widziałem ale pdobno jest swietny
Bober praciwalem na systemie MacOS 9.0 na iMac'ach naprawde zle mi sie bedzie chyba do konca rzycia kojazyl ten system wiec nie polecam.

A jak dlamnie to

Windowsy
Linud Mandrake 8.0 dla poczatkujacych potem cos mocniejszego Debian :D
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: bober »

Drako pisze:Bober praciwalem na systemie MacOS 9.0 na iMac'ach naprawde zle mi sie bedzie chyba do konca rzycia kojazyl ten system wiec nie polecam.
Dlaczego :? :?:
Drako pisze: Linud Mandrake 8.0 dla poczatkujacych potem cos mocniejszego Debian :D
jush lepszy SuSE a najlepszy jak mowilem Red Hat i ostatnio podobno ciekawa jest ta nowa wersja Slackwara
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Kamil »

bober pisze: jush lepszy SuSE a najlepszy jak mowilem Red Hat i ostatnio podobno ciekawa jest ta nowa wersja Slackwara
Ale od Mandrake ma się rozumieć? RH leży przy PLD tak jak i reszta systemów :) Chociaż debian nie taki zły bo ma apt-get :)
SuChyY
Młody aktywny
Posty: 13
Rejestracja: 05.10.2002, 12:33

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: SuChyY »

Instaluj MacOS najlepiej X - jak Ci sie uda to napisz jak moze nobla dostaniesz....


Jak chcesz osbie pograc, posurfowac, posluchac MP3, poogladac DivX i sie przy tym nie nameczyc to instaluj XP, a jak chcesz zdobuwac nowe doswiadczenia i wiedze to instaluj Win XP i jakiegos linuxa, niebede CI zadnego specjalnie polecal bo sie na tym nie znam ale jak jednego poznasz na 100% to z innymi nie bedziesz mial problemow - myle sie ?
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: bober »

SuChyY pisze:niebede CI zadnego specjalnie polecal bo sie na tym nie znam ale jak jednego poznasz na 100% to z innymi nie bedziesz mial problemow - myle sie ?
to zalezy bo linuxow jest od nasrania i takich z interfejsem graficznym jak [prawie] w XP i takih ktore nic poza konsola nie oferuja ...... sa takie co sa dostarczane na plytach DVD i takie ktore wlaza na Flopka .....
a jeszcze te z interfejsami graficznym tez sie roznia od siebie ...
kiedys mialem red hata a teraz z koniecznosci mandraka i musze sie niestety przyznc ze jako jestem poczatkujacym userem linuxa mialem tam maly problem z konfiguracja systemu :o ale to nic z czym nie mozna by sobie bylo poradzic poswiecajac temu 10 minut


BTW: PLD nie probowalem ale jako ze to polska dystrybucja mam co do niej pewne obawy :lol: ale moze sie myle ...... jedno jest pewne kiedys jak mnie cos najdzie to go zedre i sie sam przkonam :mrgreen:
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Kamil »

bober pisze:BTW: PLD nie probowalem ale jako ze to polska dystrybucja mam co do niej pewne obawy :lol: ale moze sie myle ...... jedno jest pewne kiedys jak mnie cos najdzie to go zedre i sie sam przkonam :mrgreen:
Polacy nie gęsi i swoją dystrybucję mają. Nie wiem czy PLD ma środowisko graficzne ponieważ z niego nie korzystam. Wszystko można zrobić w konsoli. Ma coś w stylu debianowskiego apt-get nazwapakietu. Odrazu ściąga i instaluje pakiet, który potrzebujesz. Manuale są po polsku, itp.

Jeżeli produkt robią użytkownicy, którym na tym zależy żeby inni mieli dobry system to będzie on dobry, a jeżeli robi to firma dla kasy to bedzie zły :)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: bober »

moze i polacy to nie gesi bo pld maja i moze mozna wszystko w konsoli zrobic ale ja nie chce uzywac systemu jedynie do pracy :!: 8) to powinno tez byc zrodlo rozrywki i zabawy a nie tylko pisanie polecen :P
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Kamil »

bober pisze:moze i polacy to nie gesi bo pld maja i moze mozna wszystko w konsoli zrobic ale ja nie chce uzywac systemu jedynie do pracy :!: 8) to powinno tez byc zrodlo rozrywki i zabawy a nie tylko pisanie polecen :P
Hmm gry powiadasz? Wystarczy zainstalować sterowniki OpenGL i można spokojnie pograć w TuxRacer i inne nawalanki 3d tak jak np. Quake3. A i jak się dowiedziałem X'y są. Ale to naprawde jest dziadostwo, linux wtedy traci swoją urodę. Rozrywka? mpg123 - coś a'la winamp. Odtworzysz nim radio internetowe, mp3, filmy. Coś jeszcze?
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: bober »

no jak quake dziala to jestem w raju ;P
ale z tego co wiem nie ma wersji quaka na linuxa a jak sie odpala windosowe programy pod linuxem to zdeka kijowo sie sprawuja i to tez nie mozna [chyba] otworzyc takich bardziej wymagajacych :?
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Kamil
Szalony pismak
Posty: 517
Rejestracja: 29.09.2002, 09:34

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Kamil »

Mylisz się (-; bo jest :) Mam link tylko do dema ale jak poszukasz więcej to znajdziesz link do full :D
http://www.fileplanet.com/index.asp?file=35117
Miłego ssania :D
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: bober »

skozystam na pewno ale niestety przed chwila wywalilem mojego mandraka :|
popieprzylo mi sie w kompie i musialem to zrobic :P a teraz nie mam czasu na ponowna instalacje tego pingwinka :lol:
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Piqs - X »

Zainstalowalem sobie XP .. i narazie widzę więcej plusów niż minusów :D .. ide szukaj jego ujm :)
bober
Prawie autorytet
Posty: 2681
Rejestracja: 27.09.2002, 20:43

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: bober »

Piqs - X pisze:Zainstalowalem sobie XP .. i narazie widzę więcej plusów niż minusów :D .. ide szukaj jego ujm :)
z doswiadczenia wiem ze xp jest kilka razy trudniej zje*** niz inne winowsy nawet te z lini NT :P
tak jest zrobiony ze jesli skasujesz chociarz jeden plik systemowy, podczas wylaczania kompa wlaczy ci sie alert zebys wlazyl cd i xp sam zrobi co trzeba zeby wszystko bylo ok :)
tylko ze u mnie wystepowal maly konflik sprzetowy ale to nie wina jego tylko mojego kompa ;)
- Przepraszam.
- Cebula u pani po wilu?
- 30gr
- A to dziękuję.
NP|CRT
Młody aktywny
Posty: 34
Rejestracja: 11.10.2002, 23:13

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: NP|CRT »

Jeżeli chcesz by komputer ci się nie zawieszał i system działał dokładnie tak jak mu to nakażesz, to zainstaluj DOS+Windows 3.11

A jeżeli jednak nie chcesz miec systemu z epoki kamienia łupanego, to polecam Windows 98, ostatecznie 2000, jeżeli nie używasz kompa do gier. To całe XP jest przebajerowane.
Quake III Arena rulez !!!
Michux
Młody aktywny
Posty: 39
Rejestracja: 04.10.2002, 15:07

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Michux »

No XP jest dość zbajerowany... Żeby uruchomić coś poważnego trzeba mieć poważny sprzet... Ale ma też +... Brak niebieskiego ekranu... System padał u mnie zawsze często a od kiedy mam XP nie musze restartować kompa...

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie... Do czego będzie uzywany komp... Są rzeczy które mozna robić pod Unixem a są też taki które rusza tylko pod windą... ja na pewno nie przesiądę się na inny system ponieważ przyzwyczaiłem się już do wielu programow które wykorzystuję rownież w pracy... Podczas inst. polecam rozwiązanie "nowy na stary" - do gier np. 98 a do poważnej roboty XP... Sprawdza sie znakomicie...
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Piqs - X »

Z doświadczenia wiedzialem, że gry na XP raczej szans na chodzenie nie mają :) .. te starsze, ale się nie zraziłem :) .. bo moj czas przy kopie to 2% grania i 98% innych rzeczy :)
PAL MAL
Młody rozbrykany
Posty: 381
Rejestracja: 21.10.2002, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: PAL MAL »

Z tymi grami to nie jest tak bo jeśli ci nie chodzi to przestawiasz sobie zgodność z innym systemem i wtedy powinno chodzić. ja na XP uruchamiałem gry nawet z roku 89 i starsze
YO MY BROTHER!
f
Młody aktywny
Posty: 29
Rejestracja: 15.11.2002, 13:45

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: f »

Piqs - X pisze:Zastanawiam sie nad tym :P .. i dojść nie moge :) .. który system najlepszy jest, któremu mój komputer powierzy moge :P .. Rym mi nie wyszedł, szkoda, ale topic jest .. który system operacyjny jest najlepszy ? (z uwzględnieniem Linux'ów i MacOS'ów i tym podobnych) ...
Z rodziny MS Windows moim zdaniem najlepsze wydanie to XP. Dla początkujących linuxiarzy i nie tylko polecam coś z Mandrake (najlepiej najnowszy 9.0). Dla bardziej zaawansowanych Slackware lub coś z rodziny *BSD.
Pozdrawiam
Kamil 'fovr' Szczygieł
mailto: fovr@rudykot.pl
ODPOWIEDZ