Który system najlepszy ?

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Plik »

nie czytalem wszytskiego bo za duuuzo.
ale of korz najlepszym i najbezpieczniejszym systemem jest rzecz jasna linuks [ogolnie-chodzi o systemy z rodzinu Uniksow].
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

of korz najlepszym i najbezpieczniejszym systemem jest rzecz jasna linuks
taaa taa taa linux jest cacy, winda jest be. gdzie tak piszą?

najlepszy jest taki system który potrafisz zainstalować i skonfigurować.

jak dla mnie jest to windows xp lub 2003 (na którego planuję przesiadkę za jakieś pół roku, czyli pewnie dopiero w wakacje - wcześniej czasu nie będzie).
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: *MysterY* »

Mi tam XP pasuje nie podoba mi się że wcina dużo ram-u mi to co prawda jush nie grozi, słyszałem za to że linux jest lepsiejszy do Hackowania Hakiery :mrgreen:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Fergie »

ja wole XP bo ma najlepszą grafike a linuxa nigdy nie miałam :) Podobno w nim wiekszosc gier nie chodzi
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
mhl
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 10.01.2005, 22:16
Lokalizacja: Chełm

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: mhl »

hehehehe, większość gier? :lol: :lol: :lol:

Linuksy to nie sa systemy pisane pod gry! Służą głównie jako sysytemy nadzorujące prace serwerowni ze względu na bezpieczeństwo i niezawodność. Na linuksa się nawet programów nie instaluje w Windowsowy spsób czego więksozść nawet nie wie.

Do domowego użytku polecam WinXP, ale tylko ze względu na swoją kompatybilność z większością programów, no i gier oczywiście.
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Plik »

stefan pisze:
of korz najlepszym i najbezpieczniejszym systemem jest rzecz jasna linuks
taaa taa taa linux jest cacy, winda jest be. gdzie tak piszą?

najlepszy jest taki system który potrafisz zainstalować i skonfigurować.

jak dla mnie jest to windows xp lub 2003 (na którego planuję przesiadkę za jakieś pół roku, czyli pewnie dopiero w wakacje - wcześniej czasu nie będzie).
jezeli kupiles komputer po to aby tylko grac w gry to oczywiscie ze windows ci w pelni wystarczy
1. linuksy nie znaja takiego czegos jak wirusy, trojany
2. przy 'instalacji' oprogramowania musisz troche pomyslec a nie klikac next [aby tylko do przodu] , na dobra sprawe nawet nie wiesz co instalujesz na windowsie.
3. nie trzeba co tydzien uaktualniac systemu tak jak to jest w windowsie [heh kochane service paki ;]]
4. masz oprogramowanie ogolnie dostepne nie tak jakby chociaz produkty Gaetsa ;]
5. mozesz dowolnie edytowac zrdolo programu [dostosowujac do swoich potrzeb]
6. Linux nie zawiesza sie w przeciwienstwie do Windowsa [mi Win zawiesil sie nawet podczas instalacji lol]
i jeszcze wiele innych zalet ;]
btw:
ja wole XP bo ma najlepszą grafike a linuxa nigdy nie miałam Podobno w nim wiekszosc gier nie chodzi
heh no to czemu mowisz ze xpe ma NAJlepsza grafike jak nie widziales uniksa? mi sie zdaje ze linux [unix] ma lepsza grafike [wiecej mozliwosci]
pozdrawiam.
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: shyduo »

Taaa, unix to ma pieeeeeekna grafike. nie ma to jak dwa kolory. Jeden tła i jeden textu. :D
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

jezeli kupiles komputer po to aby tylko grac w gry to oczywiscie ze windows ci w pelni wystarczy
1. linuksy nie znaja takiego czegos jak wirusy, trojany
2. przy 'instalacji' oprogramowania musisz troche pomyslec a nie klikac next [aby tylko do przodu] , na dobra sprawe nawet nie wiesz co instalujesz na windowsie.
3. nie trzeba co tydzien uaktualniac systemu tak jak to jest w windowsie [heh kochane service paki ;]]
4. masz oprogramowanie ogolnie dostepne nie tak jakby chociaz produkty Gaetsa ;]
5. mozesz dowolnie edytowac zrdolo programu [dostosowujac do swoich potrzeb]
6. Linux nie zawiesza sie w przeciwienstwie do Windowsa [mi Win zawiesil sie nawet podczas instalacji lol]
i jeszcze wiele innych zalet ;]
> nie kupiłem komputera do gier, nie gram w nie od ładnych kilku lat więc nie tędy droga
1. taa taa taa i w ogóle linux jest nie do zhakowania, stawiasz linuksa i rządzisz na osiedlu
2. system operacyjny nie jest odpowiedzialny za głupotę użytkowników
3. najlepiej w ogóle nie uaktualniać linuksa, bo po co? w winxp mam windowsupdate i jakoś specjalnie się nie męczę
4. mam tak dostępne oprogramowanie że hej! szczególnie pakiet macromedii i photoshopa, które wykorzystuję w pracy (i nie pisz mi teraz o gimpie - gimpa można porównywać z photoshopem, ale porównanie to wypadnie na korzyść Adobe)
5. chyba za bardzo utożsamiasz open source z linuxem - a pod windę nie powstają programy open source? poza tym - życzę powodzenia z "edytowaniem" większej aplikacji
6. postaw mandrake 10.0 i pokaż mi, że ten system się nie zawiesza. zobaczę to uwierzę.
> inne systemy też mają wiele zalet

jak chcesz podjąć polemikę, miej chociażby mętne pojęcie o tym, o czym mówisz. przeczytałeś w "bravo sport" że linux jest kól i teraz wszędzie to zdanie propagujesz.
mhl
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 10.01.2005, 22:16
Lokalizacja: Chełm

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: mhl »

shyduo pisze:Taaa, unix to ma pieeeeeekna grafike. nie ma to jak dwa kolory. Jeden tła i jeden textu. :D
czy w ogóle widziałeś Mandrake? jest prawie tak ładny jak Apple.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: shyduo »

Błąd numer jeden: To nie mandrake jest ładny, tylko nakładka czyli KDE, albo Gnome, Mandrake (jak każdy Linux) tak naprawde to tryb tekstowy.
Błąd numer dwa: Nie jak Apple tylko (jesli już) jak MacOS. Apple to firma produkująca komputery :P:P:P
mhl
Młody aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 10.01.2005, 22:16
Lokalizacja: Chełm

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: mhl »

Windows bez środowiska graficznego też byłby niczym :), to zapotrzebowanie rynku zmusza do robienia środowiska graficznego.

Apple rzeczywiście błąd ale potocznie mówi sie jabłuszka :)
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Plik »

hm stefan ty chyba nie wiesz o czym mowisz i chyba dluzej nie pracowales na linuksie niz 2 tygodnie ;]
nie powiedzialem ze zadzisz na osiedlu tylko powiedzialem ze nie maja [praktycznie- a na pewno tyle trojanow wirusow co produkty MS] bo nieoplaca sie pisac trojana na linuksa [aczkolwiek nie mowie ze nie ma;]]
apropo 3.Co ma twoja wypowiedz do mojego argumentu ? nie powiedzialem nic o tym zeby nie uaktualniac linuksa. wiesz z reguly wszytskie programy, ogolnie wszytsko sie uaktualnia na bierzaco:/ a po co? zeby byc bezpieczniejszym albo tesh zeby byl np: program bardziej funkcjonalny;]
Stwierdzilem iz w Windowsie poprawki wychodza co tydzien [chyba-cos kolo tego;]] i z reguly sa to poprawki krytycznych bledow ;p A co to daje ze ludzie czekajacy na latke [sp2] z rok a ona i tak po oficjalnym wydaniu ma mase bledow;]
4;] nie zamierzam pisac ci o gimpie. no spoko ze masz oprogramiowanie dostepne ze hej! ale w firmie bo firma musi miec licencje a w domu masz tesh orginalne? wszytskie programy? jakos nie chce mi sie wierzyc;]
btw: ja tesh mam dostepne oprogramowanie bo mam internet lol
5. tak utozsamiam open source z linuksem bo z open source pod windowsem jeszcze sie nie spotkalem i watpie zeby bylo takie cos [ buhaha chyba ze mowisz o tym wycieku zrodel OS z baz microsoftu lol
6. buhaha czlowieku o czym ty mowisz o Mandrace ? lol przeciez to qrwa system dla 'lam' [sry za okreslenie] budowany na podobienstwo windowsa zeby ci ktorzy sie przesiadaja z MS na Linuksa mieli latwo. ale zes teraz wyskoczyl lol.
btw: 'postaw' rh albo slackware, debiana, freebsd i pokaz mi czy sie zaiwesza ? lol
btw: co jest dla ciebie zaleta w Windowsie ?;]
jak chcesz podjąć polemikę, miej chociażby mętne pojęcie o tym, o czym mówisz
buaha ... sry ale ty nie wiesz co mowisz i lepiej poczytaj albo posiedz na linuksie/uniksie przez jakis okres i dopiero podwazaj moje wypowiedzi.
przeczytałeś w "bravo sport" że linux jest kól i teraz wszędzie to zdanie propagujesz.
buaha ... to nie bylo w brawo sporcie tylko w brawo girl w dziale trudne pytania.
btw: nie musze czytac zadnych gazet bo siedze od dluzszego czasu na tym OS'ie i wiem co nieco ;]
pa. pozdrawiam.
btw: taka prosba jak masz cos pisac bez wiedzy i przeinaczac moje wypowiedzi to moze najpierw spedz z tym systemem troche czasu i dopiero sie wypowiadaj :/
&.
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

hm stefan ty chyba nie wiesz o czym mowisz i chyba dluzej nie pracowales na linuksie niz 2 tygodnie ;]
masz rację, nie pracuję na linuksie na codzień - a to właśnie dlatego, że miałem "przyjemność" posiadania go przez ok. miesiąc.
nie powiedzialem ze zadzisz na osiedlu
nie powiedziałem że tak powiedziałeś, więc czytaj uważniej i nie insynuuj.
powiedzialem ze nie maja [praktycznie- a na pewno tyle trojanow wirusow co produkty MS] bo nieoplaca sie pisac trojana na linuksa [aczkolwiek nie mowie ze nie ma;]]
dlaczego "się nie opłaca"?
fakt że na linuxa nie powstała nawet 1/10 badziewia jakie napisano przeciw m$. ale posadzenie linuxa != spokojny sen.
apropo 3
pisze się "a'propos".
ogolnie wszytsko sie uaktualnia na bierzaco:/
więc nie bierzmy tego jako przewagi / straty jednego z porównywanych systemów - update jest koniecznością i to na obydwu platformach.
no spoko ze masz oprogramiowanie dostepne ze hej! ale w firmie bo firma musi miec licencje a w domu masz tesh orginalne? wszytskie programy? jakos nie chce mi sie wierzyc;]
wiara góry przenosi. niektórzy jednak mają legal.
btw: ja tesh mam dostepne oprogramowanie bo mam internet lol
"ja tesh mam internet lol"?
utozsamiam open source z linuksem bo z open source pod windowsem jeszcze sie nie spotkalem i watpie zeby bylo takie cos [ buhaha chyba ze mowisz o tym wycieku zrodel OS z baz microsoftu lol
reeety, nie skomentuję tego. naprawdę poczytaj. zacznij choćby od http://www.mozilla.org/developer/
buhaha czlowieku o czym ty mowisz o Mandrace ? lol przeciez to qrwa system dla 'lam' [sry za okreslenie] budowany na podobienstwo windowsa zeby ci ktorzy sie przesiadaja z MS na Linuksa mieli latwo. ale zes teraz wyskoczyl lol.
mama pozwala Ci przeklinać w domu? a mandrake to świetny przykład na to, że linux nie zawsze oznacza superstabilność.
btw: 'postaw' rh albo slackware, debiana, freebsd i pokaz mi czy sie zaiwesza ? lol
postaw 2000 server, 2003 server i powiedz mi czy się zawiesza "lol"
btw: co jest dla ciebie zaleta w Windowsie ?;]
stabilność i szybkość winxp, który mam w domu oraz niezawodność win2003 z którym obcowałem w firmie.
buaha ... sry ale ty nie wiesz co mowisz i lepiej poczytaj albo posiedz na linuksie/uniksie przez jakis okres i dopiero podwazaj moje wypowiedzi.
nie "buhaj" tylko spójrz prawdzie w oczy, nie jesteś guru. ja też nim nie jestem, ale piszę co wiem a nie co usłyszałem od kolegi.
btw: nie musze czytac zadnych gazet bo siedze od dluzszego czasu na tym OS'ie i wiem co nieco ;]
pewnie sam jesteś autorem tekstów w gazetach i książek, skoro nie musisz niczego czytać?
najpierw spedz z tym systemem troche czasu i dopiero sie wypowiadaj :/
spędź z windowsem troszkę czasu, zanim napiszesz o jego wadach o których nie masz najmniejszego pojęcia.

z mojej strony koniec polemiki, nie lubię pyskówek.

miłej niedzieli.
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Plik »

hehe .. spoko ;]
jak jush chcesz cytowac to ok;]
masz rację, nie pracuję na linuksie na codzień
no to czemu sie wypowiadasz na temat linuksa jak nie wiesz o nim za wiele ?
stefan pisze:1. taa taa taa i w ogóle linux jest nie do zhakowania,

stawiasz linuksa i rządzisz na osiedlu
+
stefan pisze:nie powiedziałem że tak powiedziałeś
ty to powiedziales;]
stefan pisze:dlaczego "się nie opłaca"?
hm moze zle to ujalem ze sie nie oplaca ale poprostu sie nie pisze bo raczej

linuksowcy nie bawia sie trojanami :/ jezeli jush to exploity, rootkity itp
btw: nie mialem trojana ani wirusa wiec nie moge sie wypowiedziec na ten

temat do konca [ale zdaje mi sie bylby latwy do wykrycia:p] no bo sa wkoncu

zadkoscia;]
fakt że na linuxa nie powstała nawet 1/10 badziewia jakie napisano

przeciw m$. ale posadzenie linuxa != spokojny sen
?
pisze się "a'propos".
no i co, blyszczysz? chce byc inny i pisze inaczej lol
więc nie bierzmy tego jako przewagi / straty jednego z porównywanych

systemów - update jest koniecznością i to na obydwu platformach.
no spoko tyle ze ja nie pisalem ze linuksa sie nie uaktualnia.
btw; porownalem paczki m.in. sp2 do uaktualnien linuksa.
wiara góry przenosi. niektórzy jednak mają legal.
windowsa tesh ;] [chociaz mnie to nie obchodzi co ty tam masz.] mowie o

ogole a nie tylko o tobie [ile osob na 100 ma legalnego windowsa czy inne

programy ?:D:D:D]
"ja tesh mam internet lol"?
to sa slowa wyrwane z konekstu wiec w tym przypadku nic nie znacza.
reeety, nie skomentuję tego. naprawdę poczytaj. zacznij choćby od

http://www.mozilla.org/developer/

ciesze sie ze znalazles sobie jakis program ;] podaj mi moze tyle przykladow

co linux ? a moze masz source 'worda', programow do obronki czy tym

podobnych ?
btw: a nawet jesli masz takie zrodlo programu to co z nim zrobisz? lol

pojdziesz na linuksa i z niego bedziesz kompilowal? Czy sciagniesz cygwina

albo DevC++, a moze jakiegos produktu Borlanda ? i wyskoczy ci ze brakuje z

np: 20 bibliotek? ;]]]]
mama pozwala Ci przeklinać w domu? a mandrake to świetny przykład na

to, że linux nie zawsze oznacza superstabilność.
Mandraka to dla mnie odlam Linuksa [nigdy go nie mailem i niechce miec, wiec

nie wiem jak dziala] watpie aby system tak sie zawieszal ze go tak

krytykujesz. [moze uzywajac go miales slaby komputer, albo zle

skonfigurowanego ?;]]]]
postaw 2000 server, 2003 server i powiedz mi czy się zawiesza "lol"
wybacz ale nie mam zamiaru kupowac systemu za 1000zl uaktualniac go sp2

[ktory jest dziurawy].
stabilność i szybkość winxp, który mam w domu oraz niezawodność win2003 z którym obcowałem w firmie.
buaha stabilnosc ? te okienka co wyskakuja o bledzie i nie wysylaj W IE [choc nie tylko] czy moze popupy wyskakujace i otwieranie sie plikow przez IE ? ehh.
nie "buhaj" tylko spójrz prawdzie w oczy, nie jesteś guru. ja też nim nie jestem, ale piszę co wiem a nie co usłyszałem od kolegi.
sry moja mastho;] ale co masz na mysli mowiac 'ale pisze co wiem a nie co slyszalem od kolegi' ? ale ja nie musze rozmawiac z kolega na takie tematy bo mam w domu ten system [tak jka pisalem wyzej] i wiem co nieco o nim [moze nie widziales, wiec czytaj uwzanie forum ;p]:
Plik pisze:btw: nie musze czytac zadnych gazet bo siedze od dluzszego czasu na tym OS'ie i wiem co nieco ;]
pewnie sam jesteś autorem tekstów w gazetach i książek, skoro nie musisz niczego czytać?
hehhehehe ... ahaaaa to ty czytasz brawo ;] bo nie wiem czy wiesz ale ta wypowiedz byla skierowana do zarzutu ze czytam brawo ;]]]
spędź z windowsem troszkę czasu, zanim napiszesz o jego wadach o których nie masz najmniejszego pojęcia.
hehe .. oj z windowsem to jush spedzilem troszke czasu 98 jak i xp i wiem o niebieskim ekraniku w 98 i o przepelnieniu 'nie wysylaj' w xp ;]
hm nie pisal bym o wadach windowsa gdybym nie porownal 2 systemow ;p
nie masz najmniejszego pojęcia
sorki mastha;]
z mojej strony koniec polemiki, nie lubię pyskówek.
z mojej praktycznie tesh;]
hm pyskowek ? gdzie przeciez ja nie pyskuje tylko odpowiadam na zarzucane mi zarzuty - i wcale nie uwazam tego za pyskowanie [no chyba ze ty tak sie zachowujesz ;]]]
pozdrawiam.
EOT.
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

tu nie chodzi o to że nie masz pojęcia o linuksie, bo pewnie masz większe ode mnie (napisałem, że nie jestem linuksowcem) - chodzi o to, że imo nie zgłębiłeś windy, nie poznałeś tego systemu a krzyczysz że jest taki fuj.

na windzie xp nie widziałem niebieskiego ekranu od 2 lat, raz musiałem zassać 270-megowy instalator service packa. jakiś problem? ile ludzi ściąga regularnie filmy, mp3? wymień mi człowieka który ma rzeczywiście problem z pobraniem tego (chociaż nie usprawiedliwiam m$, bo 270mb to wiele). ale takie burzenie się że "270-megowy instalator sp2 z dziurami jest bee" to zwykłe pieniactwo.

i tak mi nie uwierzysz bo znasz się bardziej, ale windowsa da się postawić i skonfigurować tak, żeby był stabilny i niezawodny - pomimo tego, że wiele osób sądzi inaczej. dlatego wolę windowsa - nauczyłem się go konfigurować i czemu miałbym nie korzystać z czegoś, co dla mnie jest wygodne i przyjemne w użytkowaniu?

większość użytkowników nawet nie próbowała przesiąść się z IE na inną przeglądarkę (mozilla / opera / firefox - mało tego?), ale bije pianę że otwierają im się popupy. to, że IE jest produktem m$ nie znaczy, że każdy ich system jest lipny. a temat nie tyczy się przeglądarek (tu wolę mozillę i wcale nie popieram hegemonii m$) tylko systemów operacyjnych.

temat nie tyczy się tez open source, o którym tak chętnie piszesz. pewnie na codzień kompilujesz programy i ostro modyfikujesz kod, używając mambo (w którym jesteś absolute-mastah) - jesteś więc użytkownikiem ekstremalnie wykorzystującym open source.
co wynika z open source? że każdy może sobie skompilować kod i zrobić z nim co chce, jak np. uczyniła SuSe. jest darmowy? no nie. ale dla ciebie open source == freeware (gwoli wyjaśnienia: != oznacza nierówność, ale pewnie to wiedziałeś bo jesteś linuksowym hakerem).

trzymam się wersji, że windę da się skonfigurować dobrze, solidnie ustawić i zmusić do wydajnego, sprawnego działania. dla mnie windows jest lepszy.
chce byc inny i pisze inaczej lol
nieprawda. piszesz tak, bo jesteś niedouczony. widać to w twoich postach łamiących reguły gramatyki, interpunkcji, ortografii i spójności merytorycznej. chcesz być inny? ja za taką "inność" dziękuję.

nie przekonałeś mnie do linuksa tylko zraziłeś do siebie i zachowujesz się jak w czasach wojny atari - commodore (w czasie trwania której pewnie nie byłeś jeszcze świadom istnienia rzeczywistości poza łóżeczkiem, lub po prostu jeszcze byłeś nienarodzony). dlaczego nie napiszesz po polsku, z jakich przyczyn linux jest lepszy? dlaczego mi, zapalonemu użytkownikowi windy, nie otworzysz oczu na jego niepodważalne atuty? dlaczego robisz pyskówkę zamiast wykazać się wiedzą i dać mi do myślenia, skłonić mnie do pingwina?

nie każdy jest w ciemię bity, weź to pod uwagę. życzę powodzenia w pracy zawodowej.
Plik
Młody aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 04.04.2004, 09:35

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: Plik »

tu nie chodzi o to że nie masz pojęcia o linuksie
ehh zdecyduj sie wkoncu na cos:
jak chcesz podjąć polemikę, miej chociażby mętne pojęcie o tym, o czym mówisz
;]
chodzi o to, że imo nie zgłębiłeś windy, nie poznałeś tego systemu a krzyczysz że jest taki fuj.
i znowu nieuwaznie czytasz;]
Plik pisze:hehe .. oj z windowsem to jush spedzilem troszke czasu 98 jak i xp i wiem o niebieskim ekraniku w 98 i o przepelnieniu 'nie wysylaj' w xp ;]
hm nie pisal bym o wadach windowsa gdybym nie porownal 2 systemow ;p
na windzie xp nie widziałem niebieskiego ekranu od 2 lat, raz musiałem zassać 270-megowy instalator service packa. jakiś problem? ile ludzi ściąga regularnie filmy, mp3? wymień mi człowieka który ma rzeczywiście problem z pobraniem tego (chociaż nie usprawiedliwiam m$, bo 270mb to wiele). ale takie burzenie się że "270-megowy instalator sp2 z dziurami jest bee" to zwykłe pieniactwo.
heh widzisz jestes jednym z nielicznych posiadaczem super widnowsa;]
jakie pieniactwo? tego co wiem to wieeeelu osob takie moniktki sie poakzuja;]
i z sp2 tesh maja duze problemy wiesz sa ludzie ktorym nawet internet sie wiesza/nie chodzi przrez ta 'latke'.
i tak mi nie uwierzysz bo znasz się bardziej, ale windowsa da się postawić i skonfigurować tak, żeby był stabilny i niezawodny - pomimo tego, że wiele osób sądzi inaczej. dlatego wolę windowsa - nauczyłem się go konfigurować i czemu miałbym nie korzystać z czegoś, co dla mnie jest wygodne i przyjemne w użytkowaniu?
no i bardzo sie ciesze ze udalo ci sie go 'ujazmic';] no jest sporo osob takih jak ty ktorzy mowia ze winda jest lepsza, ale to kwesita przyzwyczajenia;]
tylko powiedz mi czemu wiekszosc [bardzo duza zreszta] serwerow stoii na uniksach ?;p
większość użytkowników nawet nie próbowała przesiąść się z IE na inną przeglądarkę (mozilla / opera / firefox - mało tego?), ale bije pianę że otwierają im się popupy. to, że IE jest produktem m$ nie znaczy, że każdy ich system jest lipny. a temat nie tyczy się przeglądarek (tu wolę mozillę i wcale nie popieram hegemonii m$) tylko systemów operacyjnych.
moze i nie ale ja jak i moich wielu znajomych przesiadlo sie a jezeli nie to zawsze ich namawiam na zmiane na opere albo firefoxa badz na zamiane systemu ;] a nie ciagle formatowanie dysku bo maja sporo wirusow/trojanow;]
temat nie tyczy się tez open source, o którym tak chętnie piszesz. pewnie na codzień kompilujesz programy i ostro modyfikujesz kod, używając mambo (w którym jesteś absolute-mastah) - jesteś więc użytkownikiem ekstremalnie wykorzystującym open source.
ano widzisz jaki jestem mastha;]]
co wynika z open source? że każdy może sobie skompilować kod i zrobić z nim co chce, jak np. uczyniła SuSe. jest darmowy? no nie. ale dla ciebie open source == freeware (gwoli wyjaśnienia: != oznacza nierówność, ale pewnie to wiedziałeś bo jesteś linuksowym hakerem).
hmm schodzisz na inny temat;]
heh open source to nie tylko darmowe programy ale takze zrodla ktorych na platforme windows nie ma [albo sa - ty wiesz jakie ;]]
pewnie to wiedziałeś bo jesteś linuksowym hakerem
a jednak nie wiedzialem ... buuu nie jestem hakerem :((
trzymam się wersji, że windę da się skonfigurować dobrze, solidnie ustawić i zmusić do wydajnego, sprawnego działania. dla mnie windows jest lepszy.
no i brawo ciesze sie;] jestes jednym z nielicznych;]
wkoncu kazdy czlowiek ma wolnosc slowa i swoje zdanie na dany temat;]
nieprawda. piszesz tak, bo jesteś niedouczony. widać to w twoich postach łamiących reguły gramatyki, interpunkcji, ortografii i spójności merytorycznej. chcesz być inny? ja za taką "inność" dziękuję.
ano widzisz jestem podgatunkiem dla ciebie .. moze mnie wybij[zamorduj;ppp]
szkoda jednak polonista nie bede ;(
nie przekonałeś mnie do linuksa tylko zraziłeś do siebie i zachowujesz się jak w czasach wojny atari - commodore (w czasie trwania której pewnie nie byłeś jeszcze świadom istnienia rzeczywistości poza łóżeczkiem, lub po prostu jeszcze byłeś nienarodzony).
obrazasz mnie ? nie amsz argumentow tylko musisz jechac na mnie jush ;] [ojoj]
btw: no nie bylo mnie, zgadles - albo przynajmniej nie mialem tego [byc moze nie pamietam;]]]]
dlaczego nie napiszesz po polsku, z jakich przyczyn linux jest lepszy?

pisalem.
dlaczego mi, zapalonemu użytkownikowi windy, nie otworzysz oczu na jego niepodważalne atuty?
przeciez pisales ze windows jest lepszy i wolisz windowsa, to ciebie zadne argumenty by nie przekonaly ;]
czyzbys sie klucil sam z soba? [;
dlaczego robisz pyskówkę zamiast wykazać się wiedzą i dać mi do myślenia, skłonić mnie do pingwina?
patrz wyzej;]
btw: mowie drugi raz ze zadnej psykowki nie robie przeciez ;]
Podsumowanie:
nie dasz sobie nic przetlumaczyc wiec dajmy lepiej komus innemu sie wypowiedziec na dany temat;]
Widze ze mnie caly czas oczerniasz ale co mi tam ;] kazdy ma swoje zdanie ktore nie zawsze zmienia [;
wiec moze skonczmy ta bezsensowna gadke ktora i tak nigdzie nie prowadzi ;]]
ciekawe co inni sadza na ten temat ? ;]
pozdrawiam.
Linux Slackware 2.4.29 in 686.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: stefan »

nie przekonasz mnie, bo nie próbujesz.

lepiej skończmy oftopikować, niech inni powiedzą co sądzą.
glupol2
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 19.04.2005, 12:45

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: glupol2 »

Jak dla mnie to żaden system nie jest najlepszy, bo przydało by się połączyć zalety kilku i dopiero byłoby OK. Np. gdyby Linux był tak prosty w obsłudze jak windows a przy tym tak bezpieczny jak sam jest to już byłby plus. Albo gdyby np. gdyby ten system potrafił uruchomić programy napisane pod każdy dowolny system. Ale jak narazie to tylko marzenia :(
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: shyduo »

hmm, chyba pomyliłes pojęcia. Ty mowisz o idealnym systemie, a my o najlepszym
glupol2
Młody aktywny
Posty: 6
Rejestracja: 19.04.2005, 12:45

Re: Który system najlepszy ?

Post autor: glupol2 »

Nie pomyliłem tylko uważam, że spośród dostępnych obecnie na rynku nie ma takiego, którego uznałbym za najlepszy :ok:
ODPOWIEDZ