uznają to w serwisie?

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

uznają to w serwisie?

Post autor: Martuśka »

W marcu kupiłam laptopa. Zafascynowana całym tym sprzętem nie spytałam sie co ma a czego nie, znaczy o to czy jest Windows to spytałam ale nie dopytałam sie o Office'a i mam teraz problem... okazało sie ze jest tam Office 2007 ale wersja próbna na 60 dni. Dla mnie to głupota bo laptop jest głównie po to by tworzyć w nim prezentacje, dokumenty itp. Zastanawiam sie teraz czy gdybym pojechała do sklepu gdzie go kupowałam i "grzecznie" poprosiła o pełna wersje to mi to zrobią? Przecież nie wydam 200 zł na oryginalna wersje skoro takie rzeczy powinny być w komputerze od początku bo to podstawa.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Offik »

nie, nie zrobią ci tego, bo za to się płaci, a jest dostępna wersja 60 dniowa żebyś właśnie przekonała się że bez tego nie możesz sobie dać rady i go zakupiła...

jak byś miała od początku po instalowane wszystkie programy to laptop by cię kosztował dwa albo trzy razy więcej

możesz natomiast zainstalować sobie samodzielnie darmowy pakiet biurowy Open Office, i na nim pracować,

ja osobiście używam tylko wyżej wspomnianego.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Paweł »

używam od dośc dawna Offica 2007 i uważam go za świetny, nie mający sobie równych zestaw aplikacji.

bez dwóch zdań warto wydać te 199 zł na oryginalny zestaw :)
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Martuśka »

No chciałam sie dowiedzieć właśnie żebym potem niepotrzebnie szła do sklepu i sie wykłócała... ale tak myślałam, że czeka mnie wydatek... wolałabym żeby wgrali tego Offica od razu i bym od razu dopłaciła te 199 zł.

Zgadzam sie z Tobą Paweł - to świetny pakiet:)
osobiście czuje sie bez niego jak bez ręki:P w 2003 nie potrafię nic już znaleźć tak sie przyzwyczaiłam do 2007:P
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: stefan »

Martuśka pisze:No chciałam sie dowiedzieć właśnie żebym potem niepotrzebnie szła do sklepu i sie wykłócała... ale tak myślałam, że czeka mnie wydatek... wolałabym żeby wgrali tego Offica od razu i bym od razu dopłaciła te 199 zł.
rzadko kiedy masz taką możliwość.

producenci laptopów w 90% przypadków dają Ci preinstalowany system operacyjny razem z jakąś tam paczką softu (jeszcze jakiś antywirus itp.). sprzedawca nie ma prawa ingerować w zawartość dysku.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Martuśka »

Znaczy miałam na myśli, że właśnie producent od razu w pakiecie daje pełnego Offica.
Nie bardzo sie znam na tym wszystkim ale następnym razem będę miała większe pojecie przy kupnie laptop. Większość moich znajomych nie musiała dokupywać oryginalnego offica tylko ze nie mam pewności czy oni w ogóle używają offica 2007 czy może wgrali sobie starszą wersje i na niej pracują.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: stefan »

Martuśka pisze:Znaczy miałam na myśli, że właśnie producent od razu w pakiecie daje pełnego Offica.
takie rzeczy tylko w biznesowych laptopach, które są 'troszkę' poza zasięgiem przeciętnego portfela.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Martuśka »

to źle myślałam, bo wydawało mi sie że jak mieliby wgrać pełna wersje Offica 2007 to laptop byłby droższy o te 200 zł. no ale ja tam na tym całym rynku sie nie znam i pewnie to zupełnie inaczej wszystko wygląda...
problem na razie mam rozwiązany bo będę miała offica 2007 niedługo i nareszcie będe mogła normalnie pracować :)
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Offik »

Martuśka: przy dzisiejszym trendzie na rynku, i polakach kombinujących jak tu kupić coś taniej raczej nie często pojawiają sie ludzie tacy jak TY, którzy od razu przy zakupie mogą zapłacić więcej byle by mieć coś w pełnej legalnej wersji...
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Martuśka »

Więcej to też nie znaczy dużo więcej bo te 200 zł mogłabym dopłacić i właśnie wolałabym zrobić to wtedy a nie teraz bo te 200 zł nie wydaje sie tak wielka sumą przy 2 czy 3 tys. zł. (reguła kontrastu)

wiem, że większość woli załatwić to sobie na lewo i teraz też muszę tak zrobić bo potrzebuje tego pakietu na wczoraj a za dwa tygodnie przejdę sie do sklepu po oryginał. wiem ze warto wydać te pieniądze :)

a tak a pro po tematu... to ile kosztuje oryginalny Windows? bo widziałam jakieś reklamy w necie, że 239 zł... trochę mi sie wierzyć w to nie chce, pewnie jakieś haczyki w tym są...
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Offik »

tyle spokojnie moze kosztowac,

windows xp w wersji oem (czyli do zakupu wyłącznie z komputerem) spokojnie kupisz za 250 zł

viste jeszcze taniej..
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: stefan »

Martuśka pisze:a tak a pro po tematu...
przepraszam, musiałem.

nie
a pro po
, tylko
a' propos
(włączając małe spolszczenie w zapisie)

pozdro ; )
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: uznają to w serwisie?

Post autor: Martuśka »

więcej nie pytam w tym temacie bo rzucacie nieziemskie nazwy (np. "oem") :P ale dzięki za informacje:)

dobrze wiedzieć stefan:P nie podkreśliło mi tego, to uznałam, że dobrze jest a to jeszcze inaczej... ahhh ten polski, dużo z nim kłopotu ;)
ODPOWIEDZ