Zasilacz samochodowy i laptop - problem

Masz problem z komputerem, jakimś programem lub poprostu chesz wymienić swoje uwagi na ten temat? Możesz to zrobić tutaj! Nasze hasło: "format c:" (-;
ODPOWIEDZ
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Zasilacz samochodowy i laptop - problem

Post autor: Martuśka »

Potrzebuje rady fachowca. Choć być może i tak czeka mnie wizyta w serwisie no ale spróbuje tu:)
Mam laptopa Acer Aspire 4250. Ostatnio szczur pogryzł mi zasilacz i byłam zmuszona kupić nowy. W sklepie powiedziano mi, że za oryginalny zapłacę ponad 200zł, za uniwersalny 120. Stawiałam na oryginalny ale sprzedawca powiedział, że to bezsensu bo płace wiecej tylko za firmę. Wzięłam uniwersalny. Niestety nie działał jak sie okazało i na dodatek końcówki mojej nie było. Wymienili mi na zasilacz samochodowy. W sklepie podłączyli mi do laptopa i faktycznie działa (lampka od ładowania sie świeciła). W domu zaczęłam ładować laptopa. Oczywiście uprzednio ustawiłam go na 19V tak jak powinnam. Spojrzałam po jakimś czasie na lampkę i gdzie zawsze przy ładowaniu pali sie na pomarańczowo to migała tylko. A lampka gdy laptop działa, świeciła sie na pomarańczowo (jak przy wstrzymanym). Chciałam włączyć laptopa i gdy nacisnęłam przycisk włączania, włączył sie i wyłączył po kilku sekundach. Nie chciałam za dużo próbować by nie spalić płyty.
Nie wiem czy to ma znaczenie ale używałam przez jakiś czas zasilacza tego pogryzionego aż sie całkiem nie zepsuł (oczywiście był zabezpieczony). Nie wiem czy nie zrobiło sie jakiś spięcie czy coś.
Ale mój problem polega na tym, że nie wiem teraz czy to wina zasilacza czy laptopa. Ładowarka działa ale bateria sie nie ładuje, napięcie jest dobrze ustawione i nie mam pomysłu co to moze być. Mam nadzieje, że ktoś bedzie miał jakiś pomysł lub radę co z tym sie stało.
codi
Młody aktywny
Posty: 7
Rejestracja: 26.06.2008, 17:36
Lokalizacja: gorlice

Re: Zasilacz samochodowy i laptop - problem

Post autor: codi »

przeczytaj parametry na zasilaczu:
- napięcie
- rodzaj akumulatora np. Ni-MH ( niklowo- wodorowy)
- itp

porównaj to z akumulatorem w laptopie
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zasilacz samochodowy i laptop - problem

Post autor: Paweł »

za dużo powiedzieć nie mogę nie widząc tego sprzętu...

ale strzelam że wina jest po stronie zasilacza, ja bym się upierał przy oryginalnym.

a co do zamykania kompa, to pewnie pozmieniały Ci sie ustawienia jak ma reagować na wyłacznie, wyciszanie itp.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Zasilacz samochodowy i laptop - problem

Post autor: Martuśka »

codi, to wszystko mam porównane i sprawdzone.

Wiesz Paweł też stawiałam na zasilacz ale mam wątpliwości bo kiedy mam podłączony zasilacz ale mam wyciągniętą baterie to laptop w ogóle nie reaguje.

Wymyśliłam, że pojadę do sklepu i oddam ten zasilacz a poproszę o sprowadzenie oryginalnego (za tą sama cenę bo inaczej zwrot kasy). Wytłumaczę co i jak i, że oryginalny jest lepszy bo muszę wysłać laptopa do serwisu a przyjmą tylko z oryginałem. Problemu nie powinno być bo na zwrot mam na pewno 7 dni jak nie więcej bez żadnego wytłumaczenia.
ODPOWIEDZ