Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: =MiLi= »

22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: Paweł »

Widząc sam tytuł... odrazu pomyślalem o tym artykule... :mrgreen:

jak dla mnie, nic dodać, nic ując... a szkoda że prawda jest jaka jest.
Tematycznie dorzuciłbym jeszcze takiego małego demota: http://demotywatory.pl/339862/Nagroda-N ... nie-fizyki
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: Martuśka »

W tym artykule to sama prawda a zdjęcie świetne:P

Sama nie miałam jakiś złych sytuacji z osobami starszymi. Zazwyczaj ustępuje miejsca jeśli dobrze się czuję i wiem, że po wstaniu nie padnę jak kawka... Ale nie spotkałam sie z prośba o zwolnienia miejsca - szybciej z natarczywym wpychaniem sie na mnie by zaznaczyć, że ta babcia chce mojego miejsca. Najczęściej osoby starsze korzystają z mojej życzliwości i siadają a czasem mówią, że tylko jeden przystanek jadą więc postoją. Raz jeden pan powiedział mi, że mam oszczędzać nogi póki jestem młoda i siedzieć:)

Często sie śmiejemy, że starsze osoby robią zawody, kto szybciej dobiegnie do wolnego miejsca:D wtedy nagle zdrowieją:D

Co do kobiet w ciąży... wychodzę z założenia, że jeśli nie jest to zaawansowana ciąża i kobieta wychodzi na miasto to znaczy, że czuje sie dobrze i nie musi być uprzywilejowana... Wtedy mam z nią takie same prawa do siedzenia... Nie traktuje ciąży jak choroby czy niedołężności - zwykły stan. Ale gdy ciąża jest już bardzo widoczna to puszczam kobietę (puściłabym zapewne - nie miałam jeszcze takiej sytuacji) na moje miejsce - wtedy już jej na pewno ciężko i powinna siedzieć.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: =MiLi= »

Ja wiele lat już nie jeżdżę komunikacją miejską, ale kiedy jeździłam widziałam podobne sytuacje jak te opisane w artykule. Szaleńczy bieg do wolnego miejsca, sapanie nad uchem, stukanie laską czy pchanie się na osobę, która siedzi. Ustępowałam miejsc Starszym osobom, które wyglądały sympatycznie i nie prosiły się o miejsce, często jednak z uśmiechem odmawiały twierdzą, że zaraz wysiadają itd.
Spotkałam się też raz z sytuacją kiedy to Babka koło 55 na oko lat rozmawiała z inną koło 65 i głośno na cały tramwaj komentowały jaka ta młodzież jest niewychowana i bez kultury. Oberwało się też kobiecie, która jechała z kilkuletnim dzieckiem. Następny przystanek, miejsca się zwolniły. Obie biegną na łeb na szyję, ta starsza zdążyła a na miejsce, które upatrzyła sobie młodsza usiadł chłopczyk koło 3-4lat, które dopiero co wsiadł.A ta Baba bezczelnie go zgoniła z miejsca i usiadła sama. Weszła Mama chłopczyka i pyta dlaczego zgoniła dziecko z miejsca, a ona na to, że "to nie jest takie małe dziecko" a Mama "a pani nie jest taka stara". No myślałam, że szlag mnie trafi, takie bezczelne babsko, które mówi o tym, że niewychowana jest młodzież samo zgania dziecko z krzesła? gdzie jest jej wychowanie?

Co do kobiet w ciąży, widać Martuśka, że w ciąży nigdy nie byłaś ;) Ciąża jest takim stanem, że możesz się czuć świetnie a nagle w jednym momencie robi Ci się słabo i mdlejesz albo po prostu robi Ci się niedobrze i nie ważne czy jest zaawansowana czy nie. Poza tym jeżeli kobieta w ciąży wychodzi z domu to nie znaczy, że czuje się rewelacyjnie i postanowiła sobie pojeździć tramwajem ;) ale ma np coś do załatwienia, musi jechać d pracy, szkoły, urzędu, lekarza itd a brzuszek potrafi ciążyć i bolą i nogi i kręgosłup itp Poza tym różnie czują się kobiety w ciąży, jedne lepiej drugie fatalnie. Dla mnie kobiety w ciąży będą uprzywilejowane zawsze i nie będę postępowała jak niektórzy ludzie, którzy udają że nie widzą ;) Sama to przeszłam, więc wiem jak czuje się ciężarna dlatego ZAWSZE takiej ustąpię - oczywiście jeśli chamsko się nie pcha, bo takie też bywają ;) Jeśli nie będzie miała potrzeby usiąść, bo czuje się dobrze to nie usiądzie i już. Co do tekstów starszych osób na temat ciężarnych i tego rozkładania nóg - przecież te starsze Babcie też "rozkładały nogi", bo w większości są matkami i wątpię, żeby któraś była dziewicą ;)

Temat dotyczył też osób młodych, które siedzą. Nieraz właśnie taki młody jest bardziej schorowany od takiej staruszki, niektórych schorzeń nie widać, poza tym każdy może poczuć się gorzej bez względu na wiek.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: Anuś »

Co do starszych ludzi mam takie same odczucia jak wy dziewczyny.. ;/ Rzadko kiedy spotyka sie staruszke ktora chodzi usmiechnieta i nie pcha sie na miejsce..;/ i jeszcze mnie wkurzaja babcie/dziadkowie, ktorzy wchodza do tramwaju z torbo-wózkiem ;/ pchaja sie przy tym nie patrzac na innych, zajmuja wiecej miejsca niz wypada i jeszcze maja do wszystkich pretensje...

Co do kobiet w ciazy.. Kiedys przeczytalam jedna bardzo madra wypowiedz jednej z nich. Cos w stylu, ze nikt w autobusie nie jest jasnowidzem i nikt nie bedzie na kazdym przystanku sie rozgladal czy przypadkiem nie wsiada jakas ciezarna.. Ta sama osoba powiedziala, ze jak bylo jej naprawde ciezko, to podchodzila do kogos i prosila o miejsce - i nie spotkala sie z odmowa, a korona jej z glowy nie spadla. Jak czula sie dobrze, jechala 1-2 przystanki - mogla spokojnie postac.

Mysle ze tak samo powinny zachowywac sie staruszki - jezeli ktoras naprawde nie moze stac, podeszlaby i grzecznie poprosila o ustapienie miejsca - kazdy by ustapil. Ale zdecydowanie czesciej jest ze stoi nad uchem, sapie, krzywo patrzy i czeka az ktos jej, "krolowej" ustapi miejsca ;/ a czasami mloda osoba po pracy/szkole jest bardziej zmeczona niz babcia co jedzie do parku na spacer...
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: Martuśka »

Moim zdaniem powinna panować taka zasada proszenia o ustąpienie miejsca. Jak Anuś wspomniała - nikt nie jest jasnowidzem... I powinno tyczyć sie to staruszków, kobiet w ciąży jak i młodzieży - nawzajem powinni ustępować sobie miejsca... Ale z drugiej strony ja ciągle mam wrażenie, że mi nie wypada prosić o miejsce mimo, że czuje, że mi słabo i zaraz padnę... Pewnie zostałabym zbluzgana albo przez ludzi albo przez osobę, którą bym poprosiła o miejsce...
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: Anuś »

ale to tez zalezy kogo poprosisz o miejsce.. jak poprosisz staruszke to w 95% przypadkow wszyscy na ciebie nakrzycza ;P ale jak jest ci slabo i poprosisz mlodego chlopaka/mezczyzne to raczej nie bedzie robil z tego duzego problemu..
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
zaba
Młody aktywny
Posty: 36
Rejestracja: 18.08.2013, 16:18
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: barwinek

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: zaba »

Jeśli chcemy by nas szanowano musimy i innych szanować.
pozdr.
aśka23
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 02.12.2013, 13:57
Płeć: kobieta

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: aśka23 »

Ja jestem zdania: Traktujmy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.
lady5u2@wp.pl
Młody aktywny
Posty: 4
Rejestracja: 28.04.2014, 19:39
Płeć: kobieta

Re: Szacunek dla starszych? a dla młodzieży?

Post autor: lady5u2@wp.pl »

Mówimy tutaj o szacunku dla starszych i dla młodzieży, a co powiecie na to, że nawet pamiec tych ktorych juz nie ma z nami fizycznie jest szargana? bo zlodziejstwo na cmentarzach to przeciez brak szacunku delikatnie mowiac. nie rozumiem jak mozna sie polasic po dodatki nagrobkowe, nawet jesli sa zlote. ale ludze nawet kwiaty kradna!
ODPOWIEDZ