przepowiednia o papiezu

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
agulec
Młody rozbrykany
Posty: 203
Rejestracja: 01.02.2005, 17:56
Lokalizacja: Łódź

przepowiednia o papiezu

Post autor: agulec »

Pewnie wszyscy z was słyszeli przepowiednie o papieżu. Ich autorem miał być Nostradamus, albo Sybilla, nie wiem, nie znam szczegółów. Głosi ona, że po bardzo starym papieżu na tron Piotrowy wstąpi czarny papież, będzie rozlew krwi, a w 2025 roku będzie koniec świata i takie tam 8) Wszyscy myśleli, że to Jan Paweł II będzie tym "starym papieżem", ale jakby nie patrzeć, nasz Benedykt XVI jest najstarszą od 260 lat głową Kościoła i w gruncie rzeczy dopiero po nim ma szanse nastąpić wybór ciemnego papieża...Co wy o tym wszystkim myślicie? Ja traktuję to jak ciekawostki. Zdrowy rozsądek każe mi nie wierzyć w takie opowieści, ale co poradzę, że myślę, iż jest w tym choć ziarnko prawdy? :hihi:
Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: ::PiotreK:: »

te przepowiednie są tak napisane ze można je zinterpretowac na 100 różnych sposobów po prostu facet miał talent do wciskania ludziom głupot
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: vanessa »

no dokładnie, a pozatym przepowiednia moze sie spełnić równie dobrze teraz jak i za 100lat( no kiedys w koncu musi)

a powiedzcie mi co by sie działo na świecie jakby ludzie nie powymyslali tych róznych pierdół... czyms trzeba sobie zycie urozmaicic... teraz na topie sa przepowiednie :emm:

8)
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Fergie
Szalony pismak
Posty: 883
Rejestracja: 29.12.2004, 16:12
Lokalizacja: z miasta

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: Fergie »

i sie nie sprawdziła... Teraz niektórzy ludzie fantazjują że w przepowiedni było polak, niemiec ciemny i koniec, to już szaleństwo :roll:
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera - na próbę

[ Jan Paweł II ]
Czarownica
Młody rozbrykany
Posty: 230
Rejestracja: 24.01.2005, 20:39
Lokalizacja: Łódź

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: Czarownica »

nie wierze w takie rzeczy choziaż sprawdzalność kilku takich przepowiedni lekko mnie przeraziła
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: Paweł »

Jesli już o przepowiedniach to...

dziś usłyszałem inną.


Że...

Miał być najpierw papież "księżyc", który będzie głową Kościoła tylko przez miesiąc. I tak właśnie było z poprzednikiem Jana Pawła II.

Następnie miał byc papież "słońce", który jak słońce miał jeździć po całym świecie, a także miał zjednoczyć ludzi. Podejrzewamy, że chodzi tutaj właśnie o naszego papieża polaka, Jana Pawła II.

Nextm to papież "galązka oliwna", która jest herbem kogoś tam..., nie pamiętam, ale ma to związek w właśnie owym nowym papierzem... Papież ten miał (jak wskazuje owa gałązka) prowadzić do pokoju.

A następny papierz... to papierz "? ? ?" (no i nie pamietam, ale coś z rydwanem i apokalipsą), za którego miał spłonąć cały watykan w wielkim ogniu, a Kościół ma upaść....


ot. tyle.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Fighter
Szalony pismak
Posty: 884
Rejestracja: 20.12.2002, 01:18

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: Fighter »

A wszystko sciema za sciema. Zawsze znajdzie sie nowa "przpowiednia".
"Kto stawia sobie za cel doskonalosc, osiaga wiecej niz przecietnosc. Kto stawia sobie za cel przecietnosc, nie osiagnie nawet tyle"
iwonka_87
Młody aktywny
Posty: 1
Rejestracja: 16.05.2005, 17:08
Lokalizacja: Poddębice

Ja

Post autor: iwonka_87 »

To się kiedyś pewnie wszystko sprawdzi. Odpukać.
...:::Co Cię nie zabije to wzmocni:::...
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: JaGaKi »

Te przepowiednie są tak zrobione że nie do końca wiadomo czy tom teraz ma się zdarzyć czy jutro... ot tak... bez sensu. Ludzie wierzący w przepowiednie są bardzo malej wiary. To jest coś podobnego do horoskopów - "musisz uważać w życiu prywatnym, coś się wydarzy i nie inwestuj w wielkie rzeczy"
taka przepowiednia to jest ogólnik... a ludzie tylko będą starać się ją wykonać... (np mordować papieży). Ale tu rodzi się pytanie... Kto wtedy uratował JPII od kuli - Bóg czy Nostradamusowa przepowiednia... Przeto mówię wam - świat za 2 kadencje papieża umrze w głupocie... (po za tym kościu katolickie wielokrotnie "upadał" (Nostradamusowi się przyśniła reformacja:D ))
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
lolitka
Młody aktywny
Posty: 48
Rejestracja: 09.05.2005, 10:31
Lokalizacja: Poznań

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: lolitka »

hihhihi...ja już w te przepowiedie nei wierze...jak byłam młodsza też było w którymś roku przez nostradamusa przepowiedziena ze w tym i wtym dniu nastapi koniec swiata...i co....jakos zyje:D...wiec to bzdura....wtedy w to uwierzylam i pamietam ze byla straszna burza w tym dniu.....i sie potwwornie balam :emm: ..no wiec juz nie wierze w takie cos....:D
ylka
Człowiek czynu
Posty: 1122
Rejestracja: 30.07.2003, 22:37
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: przepowiednia o papiezu

Post autor: ylka »

ja nie wierzę w te wszystkie {moim zdaniem} bzdury. czysta sensacja.

ale ciekawi mnie za to, dlaczego Paweł Florczak w jednym swoim poście raz pisał 'papież', a raz 'papierz'... ;D
smile like a melon slice : )
ODPOWIEDZ