Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: Kubuś »

Thom'ass pisze:dokladnie ;)
Masz 10 stosów monet. W każdym ze stosów jest 10 dwuzłotówek. Cały jeden stos składa się z monet fałszywych, ale nie wiadomo który. Znasz wagę monety prawdziwej i wiesz, że fałszywa waży o 1 gram więej. Możesz ważyć monety na wadze z podziałką.

PYT. Jaka jest najmniejsza liczba ważeń pozwalająca stwierdzić, który stos zawiera fałszywe monety ?
wg mnie trzy. troche nieprecyzyjnie zadane pytanie, bo tak naprawde mozna by odpowiedziec, ze jedno jak sie ma szczescie.
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
Thom'ass
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 03.12.2005, 14:10
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: Thom'ass »

pytanie jest jak najbardziej prezyzyjne..: ile trzeba (conajmniej) wykonać ważeń, aby MIEĆ PEWNOŚĆ, który stos zawiera fałszywe monety?

BTW .. powiem że sposób na rozwiązanie tego zadanka jest cudowny w swej prostocie :)

BTW2 zwróćcie uwagę że ważenie odbywa sie na wadze z podziałką, a nie jak to jest zwykle w tego typu zadaniach - na wadze szalkowej...


BTW3 jeśli nikt nie wpadnie na rozwiazanie .. powiedzmy do poniedziałku, to podam odp...
Megan7
Człowiek czynu
Posty: 1021
Rejestracja: 06.11.2003, 20:31
Lokalizacja: Pabianice!!!!:)

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: Megan7 »

ja daje 3
HWDP-Hermiona Widziała Dupe Pottera :P
Thom'ass
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 03.12.2005, 14:10
Lokalizacja: Szprotawa

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: Thom'ass »

wiec tak :D

bierzesz.. jedna monete z pierwszego stosu, dwie z drugiego, trzy z trzeciego.... 8 z osmego, 9 z dziewiatego i 10 z dziesiatego. Wszystkie razem wazysz na wadze z podzialka. jesli waga monet jest za duza o 1 gram, to znaczy ze pierwszy stos jest falszywy. jesli o 2 gramy, to znaczy ze drugi.. jesli o 10 to znaczy ze dziesiaty.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: shyduo »

No właśnie, ja znałem to w formie, że jest jedno ważenie i trzeba dojść do tego jak to zrobić
Megan7
Człowiek czynu
Posty: 1021
Rejestracja: 06.11.2003, 20:31
Lokalizacja: Pabianice!!!!:)

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: Megan7 »

o jaaa dobre, na to nie wpadlam:)
HWDP-Hermiona Widziała Dupe Pottera :P
Kubuś
Młody rozbrykany
Posty: 445
Rejestracja: 16.01.2005, 19:05
Lokalizacja: Ełk

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: Kubuś »

heheh tradycyjny blad, jak w zadaniach z matmy, nie doczytalem. ale moze rozwazymy wariant z szalkowa heh :) ?
Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood
Chociaż nigdy nie dołączę do grona kulturystów
Chociaż nie znam setek przysłów , nie narzekam
Bo fruzie wolą optymistów :wink:
ewelinka
Młody rozbrykany
Posty: 371
Rejestracja: 15.12.2003, 20:47
Lokalizacja: warmia & mazury

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: ewelinka »

Thom'ass pisze:wiec tak :D

bierzesz.. jedna monete z pierwszego stosu, dwie z drugiego, trzy z trzeciego.... 8 z osmego, 9 z dziewiatego i 10 z dziesiatego. Wszystkie razem wazysz na wadze z podzialka. jesli waga monet jest za duza o 1 gram, to znaczy ze pierwszy stos jest falszywy. jesli o 2 gramy, to znaczy ze drugi.. jesli o 10 to znaczy ze dziesiaty.



ehhh kombinatoryka....
"If you love something let it go,
If it comes back to you it's yours.
If it doesn't, it never was."
cziri
Młody aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 18.04.2005, 18:20

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: cziri »

o jessssuuuu, jak ja nie znosze zadan z kartami, monetami i itp- kombinatoryce, permutacjom i rachunkowi mowimy stanowcze nie!
no comment...
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: vanessa »

ja dostałam z tego 5
tylko z tego bo z matmy jestem dupa ;p ;p
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
Bastuś
Młody rozbrykany
Posty: 285
Rejestracja: 12.12.2005, 01:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: Bastuś »

Megan7 pisze:to co prawda nie jest lamglowka, ale czytajac to musialam sie dobrze nagłowic:P

Wielce szanowny Panie Prezydencie,
Uprzejmie proszę o zwolnienie mnie z zaszczytnego obowiązku pełnienia służby wojskowej że względu na trudną sytuację rodzinną w jakiej się znalazłem.

Mam 24 lata i ożeniłem się z wdową w wieku 44 lat. Moja żona ma córkę w wieku lat 25. Tak się złożyło, że mój ojciec ożenił się z córką mojej żony. Tym samym mój ojciec stał się moim zięciem, gdyż poślubił moją córkę. W związku z tym jest ona jednocześnie moją córką i macochą.
Mojej żonie i mnie urodził się w styczniu syn. To dziecko jest bratem żony mojego ojca, czyli jego szwagrem. Jednocześnie będąc bratem mojej macochy jest moim wujkiem. Czyli mój syn jest moim wujkiem.
Żona mojego ojca, czyli moja córka, powiła na Wielkanoc chłopczyka, który jest jednocześnie moim bratem, gdyż jest synem mojego ojca, i wnukiem ponieważ jest synem córki mojej żony.
Więc jestem bratem mojego wnuka, a będąc mężem teściowej ojca tego dziecka, pełnię jakby funkcję ojca mojego ojca, pozostając bratem jego syna. Jestem wobec tego własnym dziadkiem.

Dlatego też proszę uprzejmię Pana Prezydenta o zwolnienie mnie ze służby wojskowej, gdyż o ile mi wiadomo, prawo nie zezwala powoływać jednocześnie dziadka, ojca i syna z jednej rodziny.


:):):):)
o ja pierdyle ;) dobre <lol> buhehehhehehhe :D
Żyć mnie umierać...Miłością sie wspierać :)S.Kaczmarek
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: Linka »

Ostatnio moj chlopak zainteresowal sie zagadka Einsteina, jak widze podana na pierwszej stronie tego tematu przez Vanesse. Rozwiazywał ktos moze? Z pozoru wydaje sie trudna, ale rozwiazanie jej zajelo mi jakies 20 minut.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Lamiglowki - jak ja ich nienawidze ; -P

Post autor: shyduo »

Anuska, a możesz wyjaśnić swoją zagadkę z pierwszej strony??
ODPOWIEDZ