Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Post autor: Paweł »

Więzienie za kaczki w e-mailu?
Mieszkaniec Elbląga, który rozsyłał pocztą elektroniczną zdjęcie dwóch kaczek podpisane "A teraz kochani wyborcy... pocałujcie nas w kupry!", został wezwany na przesłuchanie, a jego mieszkanie przeszukała policja. Czy nadszedł w Polsce kres satyry politycznej?

(...)

Autor przesłanego w e-mailu żartu już dowiedział się w prokuraturze, że grożą mu trzy lata więzienia. W wypowiedzi dla telewizji TVN24 powiedział z uśmiechem, że może iść do więzienia i zostać pierwszym więźniem politycznym.
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3309667.html

i bardzo ciekawe uzupełnienie:
http://wiadomosci.onet.pl/1314351,11,item.html
Donald Tusk powiedział, że internauta z Elbląga - który rozesłał e-mailem zestaw fotomontaży przedstawiających polityków, w tym także urzędującego prezydenta i jego żonę - jest "pierwszą osobą w tym sezonie politycznym represjonowaną za słowo".
"Dziś prokurator wszczyna postępowanie wobec osoby, która pozwala sobie na uśmiech z polityków, na »drwiący uśmiech« z prezydenta. To oznacza, że weszliśmy - niestety - w nowy etap budowy IV RP, w której limitowana będzie wolność słowa, w zależności od tego, czy to słowo odpowiada rządowi" - powiedział Tusk na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Lider PO poinformował, że "wysyła" w tej sprawie list do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dodał też, że skontaktował się z internautą z Elbląga. "Zaoferowaliśmy pomoc prawną i finansową, w przypadku gdyby proces wobec internauty został rzeczywiście wszczęty " - zaznaczył Tusk.
A co Wy o tym wszystkim sadzicie?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Post autor: Piqs - X »

jAK NARAZIE ROBIA WSZYSTKO ZEBY SKONCZYC JAK oLSZEWSKI :d
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Post autor: Linka »

Znowu ten Elblag ;)

Widziałam to w "Faktach" i szczerze mowiac sie zdziwiłam (jak zapewne duza wiekszosc osob to widzacych). Chyba każdy internauta spotkał sie z niejedna karykatura, zartem czy czyms w tym stylu dotyczacym osob z nowego rzadu. Stało sie to strasznie popularne, a tu nagle wyłapuja jedna osobe i robia afere. conajmniej dziwne...

A tak poza tym to zastanawia mnie kiedy zabiora sie za program Szymona Majewskiego, w ktorym jest totalne nasmiewanie sie z wszystkich politykow (nie tylko z PiS-u). Czyzby czekał go los, jak Kube Wojewodzkiego... :roll:
devitto
Szalony pismak
Posty: 531
Rejestracja: 14.10.2004, 21:05
Lokalizacja: Kutno

Re: Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Post autor: devitto »

Kurczę... To niedługo mi się pewnie dobiorą do skóry... Łaaaaaaaaa!
Toć ja, niebawem po wyborach, miałem tapety z karykaturami politycznymi, zbierałem wogóle po necie karykatury i sobie zrobiłem małą galerię, miałem w telefonie też takowe... Już idę barykadować drzwi... Tylko nie mówcie nic nikomu, psssss....

Jak to ładnie kiedyś Newsweek napisał - niebawem nie będzie można opowiadać bajeczki o Brzydkim Kaczątku, w obawie przed trzema latami więźnia...
We are the champions!
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Post autor: Anuś »

żenujące... :mad:
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Post autor: stefan »

żenujące to jest to, że Lepper i Giertych są wicepremierami. Romuś dostał także propozycję zostania ministrem edukacji (sic!)
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Post autor: pietruszka »

ejj tylko niech mnie nie zaczną ścigać!:P ostatnio sporo tego krąży w internecie.. te wszystkie żarty i zdjęcia z politykami na pierwszym planie... jak dla mnie to tylko taka zabawa, troche śmiechu w polityce w ramach rozluźnienia:) co oni od nas chcą? przecież chyba jest wolność słowa i każdy może robić sobie jaja z czego chce! w końcu to tylko żarty bo powszechnie wiadomo że ani prezydent ani jego żona kaczkami nie są. oni sami sobie robią taką opinię.
tylko jedno mnie zastanawia... czy więcej (a jeśli tak to dlaczego) jest żartów na temat Lecha Kaczyńskiego niż o Aleksandrze Kwaśniewskim?
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
emilcia05
Młody aktywny
Posty: 19
Rejestracja: 24.04.2006, 09:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Niech żyje IV RP, powrót cenzury? ;/

Post autor: emilcia05 »

Mam nadzieje że politycy nie zaczną też czepiać się do różnych forum, w których można umieszczać swoje opinie i zdanie na różnego tyupu tematy, a najbardziej będzie mi szkoda jak znajdą coś na tym forum co im się nie spodoba :(
ODPOWIEDZ