minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
niezapominajka
Młody aktywny
Posty: 56
Rejestracja: 04.05.2006, 10:47
Lokalizacja: Włocławek

minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: niezapominajka »

Minister Zbigniew Religa poinformował, że pacjent miałby płacić 5 zł za wizytę u specjalisty i 10 zł za jeden dzień pobytu w szpitalu przez pierwszy tydzień. Według Religi, za pobyt w szpitalu nie mogłyby płacić m.in. osoby po 65 roku życia, dzieci i młodzież do 18 lat, kobiety w ciąży, bezrobotni oraz osoby na zasiłkach socjalnych.

jak dla mnie to nie jest najlepszy pomysł :nie: Polacy są raczej biednym narodem i takie rozwiązanie nie jest na miejscu. Niech znajdą inny sposób, aby uzbierać fundusze na obiecane podwyzki dla lekarzy i pielęgniarek...

co sądzicie o rozwiązaniu jakie proponuje minister zdrowia?
''Jestem tym, kim może być każdy z nas jeśli słucha swego serca.Człowiekiem, którego zachwyca tajemnica życia, który dostrzega cuda i czerpie radość z tego co robi''
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: ::PiotreK:: »

jezeli niema pieniędzy trzeba próbować wszystkiego by je zdobyc.

a nieda sie zrobić tak zeby wszystkim było dobrze

myśle ze 5 zł to niejest dużo jezeli chodzi o wizyte troche gorzej z tymi 10 złotymi a dzien

osobiście na pewno niehcciał bym płacic. Ale jakby sie nad tym zastanowić to niejest az taki zły pomysł.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: stefan »

jak się zastanowi, to się dojdzie do wniosku że o wiele lepiej i taniej byłoby nie płacić składki na ubezpieczenie zdrowotne tylko leczyć się na własną rękę w prywatnych gabinetach.

za tą kasę którą oddajemy w podatkach można mieć królewskie traktowanie w niejednej klinice, ot co.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: Linka »

Pomysł jest niezby fajny, jakies grupy spoleczne sa zwolnione- faktycznie zasługuja na to, a co z reszta? Przeciez osoby pracujace, zarabiajace niewiele tez choruja i potrzebuja opieki. Nie wyobrazam sobie, zeby ktos, kto zarabia przykładowo 800zł płacił za każda wizyte lekarska, a takich moze sie zdarzac wiele.
niezapominajka
Młody aktywny
Posty: 56
Rejestracja: 04.05.2006, 10:47
Lokalizacja: Włocławek

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: niezapominajka »

Linka pisze: Nie wyobrazam sobie, zeby ktos, kto zarabia przykładowo 800zł płacił za każda wizyte lekarska, a takich moze sie zdarzac wiele.
dokładnie...ktos ma stały dochod i nie jest zwolniony z opłat, ale nie liczy się juz to że owy dochód wynosi dajmy na to tyle co najniższa krajowa...tacy ludzie nie maja łatwego orzecha do zgryzienia...utrzymac sie za tak niewielka sumę a nieiedy nie tylko siebie ale też i rodzine a teraz jeszcze szykuja sie dodatkowe opłaty...to troche nie fair :roll:
''Jestem tym, kim może być każdy z nas jeśli słucha swego serca.Człowiekiem, którego zachwyca tajemnica życia, który dostrzega cuda i czerpie radość z tego co robi''
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: stefan »

Linka pisze:Pomysł jest niezby fajny, jakies grupy spoleczne sa zwolnione- faktycznie zasługuja na to, a co z reszta? Przeciez osoby pracujace, zarabiajace niewiele tez choruja i potrzebuja opieki. Nie wyobrazam sobie, zeby ktos, kto zarabia przykładowo 800zł płacił za każda wizyte lekarska, a takich moze sie zdarzac wiele.
Asia weź poprawkę na to, że zarabiałby 1200 gdyby nie płacił składek - a to już spora różnica.
niezapominajka
Młody aktywny
Posty: 56
Rejestracja: 04.05.2006, 10:47
Lokalizacja: Włocławek

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: niezapominajka »

weź poprawkę na to, że zarabiałby 1200 gdyby nie płacił składek - a to już spora różnica.
nie gdybajmy bo tak nie bedzie...o wycofaniu skladek zdrowotnych nic nie słychać. Chodzi właśnie o to że oprócz składek trzeba bedzie jeszcze płacić dodatkowe pieniądze...
Ostatnio zmieniony 19.05.2006, 17:11 przez niezapominajka, łącznie zmieniany 1 raz.
''Jestem tym, kim może być każdy z nas jeśli słucha swego serca.Człowiekiem, którego zachwyca tajemnica życia, który dostrzega cuda i czerpie radość z tego co robi''
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: pietruszka »

jak dla mnie to stefan ma racje z tym niepłaceniem składek i jak będę prezydentem to już się o to postaram.. ewentualnie wczesniej jak zostanę premierem. bo ze strony obecnej władzy nie ma co liczyc na takie suuuper pomysły. a ten pomysł religi jest do kitu bo czemu moja matka ma płacić a jakaś inna klientka nie? to tak jakby karać ją za to że pracuje. ona ma utrzymywać mnie a nie lekarzy! to samo tyczy sie mojego ojca i wszystklich ludzi co pracują. do kitu z takimi pomysłami.
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: Linka »

stefan pisze:
Linka pisze:Pomysł jest niezby fajny, jakies grupy spoleczne sa zwolnione- faktycznie zasługuja na to, a co z reszta? Przeciez osoby pracujace, zarabiajace niewiele tez choruja i potrzebuja opieki. Nie wyobrazam sobie, zeby ktos, kto zarabia przykładowo 800zł płacił za każda wizyte lekarska, a takich moze sie zdarzac wiele.
Asia weź poprawkę na to, że zarabiałby 1200 gdyby nie płacił składek - a to już spora różnica.
Napisałam tak, bo nie widziałam wyzej informacji o tym, ze przy wprowadzeniu tych oplat zostana zlikwiadowane składki. Ile one wynosza to wiem dosc dobrze bo siedze w ekonomii od 3 lat ;)
A jeżeli, miałoby tak byc to idea pomysłu od razu by sie zmieniła. Osoby korzystajace z uslug lekarskich nie traciłyby z pewnoscia wiecej niz wysokosc miesiecznych skladek, a osoby nie chorujace zbyt czesto zaoszczedzilyby.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: stefan »

Linka pisze:Osoby korzystajace z uslug lekarskich nie traciłyby z pewnoscia wiecej niz wysokosc miesiecznych skladek, a osoby nie chorujace zbyt czesto zaoszczedzilyby.
...i tylko zostaje żal, że tak nie będzie.

:/
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: JaGaKi »

Zastanawiam się tak czasami... siedząc na brzegu tej rzeki ludzi która dąży do czegoś...
Ludzie!! HALO!! NFZ ma olbrzymi problem... w każdym kraju ten problem istnieje. Polacy są takim przykrym narodem, że oczekują wszystkiego za nic... Mamusia będzie płacić NFZetowi? Ojej... szczerze współczuje... proponuje jeszcze przesta.ć płacić ZUSowi i wogole podatków a potem narzekać, w wieku emerytalnym, że policji mało... że brakuje kasy na NFZ no i emerytura mała... LUDZIE!! NIE ROZŚMEISZAJCIE MNIE. Często narzekacie na tych ludzi w rządzie, że to debile i cieciuchy które nic nie robią - ale to nie koniecznie jest prawda ... resortów jest dużo i wogole nikt nie pamieta o ministrach rolnictwa, obrony narodowej itp itd. Proponuje czasami pomyśleć. Nawet dziwki za darmo nie dają... A Polska nie jest dziwką i się cenić bardziej może
niezapominajka
Młody aktywny
Posty: 56
Rejestracja: 04.05.2006, 10:47
Lokalizacja: Włocławek

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: niezapominajka »

ok racja ze nie można miec czegoś za nic...płacimy składki i te inne bajery zeby potem dostawać co miesiąc emeryture...(według mnie i tak jest ona zapóżno bo ludzie albo jej niedożywają, albo są na niej bardzo krutko...)
ale skoro są juz jedne składki to dlaczego chca wprowadzic nastepne?niby te ceny nie sa duże ale gdyby tak zliczyć ile ktoś bardzo chorowity musi rocznie zapłacic to na pewno nie bedzie mało...dla kogos kto ma dużo kasy to zwisa, ale są ludzie którzy ledwo wiążą koniec z końcem...im nie jest łatwo


JaGaKi:znalazłam w twojej wypowiedzi pokłady patryjotyzmu...u mnie raczej tego sie nie doszukasz...
''Jestem tym, kim może być każdy z nas jeśli słucha swego serca.Człowiekiem, którego zachwyca tajemnica życia, który dostrzega cuda i czerpie radość z tego co robi''
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: JaGaKi »

Tak - jestem patriotom, lokalnym i ogólnopolskim. Płacimy składki... ale co z tego skoro one są NIEWYSTARCZAJĄCE żeby szpitale mogły funkcjonować. MYślisz żę dlaczego lekarze mało zarabiają a Szpitale plajtują? Tylko dlatego że ktoś wyrzuca kase w błoto? OJ NIEE


(ludzieeeee :P Patriotyzm - "Podklady Patriotyzmu" :twisted: )
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: pietruszka »

kurcze.. takie mówienie co kto robi źle a co robi dobrze jest bezsensu.. jak już macie tyle wontów do władz to zapiszcie się do jakiejś partii a potem sami stwierdzicie czy tak łatwo jest wszystko na lepsze pozmieniać. jak już będę prezydentem albo premierem to was wysłucham i zobaczymy co się da zrobić... ewentualnie was odeśle do Mr Religi i pogadacie z nim. bo przecież ile można narzekać!! :roll:
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: stefan »

JaGaKi pisze:Tak - jestem patriotom, lokalnym i ogólnopolskim. Płacimy składki... ale co z tego skoro one są NIEWYSTARCZAJĄCE żeby szpitale mogły funkcjonować. MYślisz żę dlaczego lekarze mało zarabiają a Szpitale plajtują? Tylko dlatego że ktoś wyrzuca kase w błoto? OJ NIEE
składki są daleko za wysokie.

sekretarki i sekretarze odpowiednio wysoko w kasach chorych zarabiają po 4, 5k miesięcznie. dopiero co lekarze strajkowali, bo specjaliści mają po 1k3 a - przepraszam za wyrażenie - biurwy biorą po 2k za nic.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: JaGaKi »

NO to lud na barykady ;d
stefan
pogromca twarożków
Posty: 1380
Rejestracja: 10.01.2005, 20:56
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: stefan »

Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: minister zdrowia znalazł rozwiązanie

Post autor: Linka »

Religa planuje też przypływ pieniędzy z ubezpieczeń dodatkowych, które dobrowolnie kupowaliby zamożniejsi.
Juz to widze jak zamozniejsi beda wyrzucac pieniadze z wlasnej woli na dodatkowe skladki- ktore poszlyby na publiczna opieke zdrowotna, zamiast isc do prywatnego specjalisty.
Chyba nie trzeba dodawac jakie sa roznice miedzy usluga lekarza przyjmujacego publicznie, a prywatnie.
ODPOWIEDZ