Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: pietruszka »

Jak zapewne wszyscy wiecie przez ostatnich kilka dni mieliśmy w kraju niezwykłego gościa - papieża Benedykta XVI. Jego wizyta wywarła na mnie duże wrażenie. Szczególnie wizyta w Oświęcimiu. Wygłosił wtedy piękną homilię. Jednak domyślam się, jak ciężko musiało mu być. Mimo, że nie przyczynił się do życie tylu ludzi to jednak jakieś obciążenie historyczne na nim spoczywa. Bardzo podobała mi się postawa Polaków. To naprawde wspaniale, że przyjęliśmy go tak gorąco. Tak jak kiedyś Jana Pawła II. Nie wiem czy mi wolno o to spytać, ale czy zdarzało wam się porównywać ich ze sobą? Mnie tak. I dochodzę do wniosku, że ten papież jest także serdeczny, ciepły, mądry... Nie wiem jakich słów mam jeszcze użyć, ale czuję, że będzie nam naprawdę bliski. A tą pielgrzymkę do Polski zapamięta jak najlepiej. Chyba nikt go jeszcze nigdy tak nie witał. Czekam na wasze komentarze. Pozdrawiam;)
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
::PiotreK::
Władca Smoków
Posty: 4449
Rejestracja: 10.02.2003, 17:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: 3miasto

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: ::PiotreK:: »

ja tylko wiem ze był zupełnie niesledziłem tej pielgrzymki tak samo jak zadnej Jana Pawła II
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: *MysterY* »

a ja tak średnio śledziłem i wydaje mi się że ludzie widzą w Benedykcie (nie wiem czy dobrze napisałem) Jana Pawła II
to jest moje zdanie, a pielgrzymka ciekawa
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: JaGaKi »

Bo ogólnie (bez obrazy) mocni w wierze chrześcijanie pójdą za każdym papieżem. Moim zdaniem nie można porównywać jeszcze obu papieżów ponieważ Benedykta jeszcze nie znamy! Dla mnie Jan Paweł II jest niedościgniony.

A pro po pielgrzymki - w Krakowie byłem w służbie porządkowej przez sobote i niedziele... Mnóstwo pracy. W sobote nas zakwaterowali o 1 rano poszliśmy spać wstaliśmy o 5 i do służby ... całyu dzień w upale... przy chamstwie ludzi... do 1:30 i 1,5 godziny odpoczynku...i potem służba do 16...


Mystery - jak średnio śledziłeś to jakim cudem mówiesz że była ciekawa?
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: *MysterY* »

a bo wiesz obejrzałem kawałek pielgrzmki w Czestochowie (czy coś takiego :P) kawałek tam gdzieś indziej i na do widzenia i ogólnie tak mi sie podobało :)
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: Blood On The Ground »

Nie widziałam niczego. Bo i po co? Zauważyć się dało tylko to, że podczas jego pielgrzymki non stop mówiono o JPII. No co to jest? Oo' Wizyta w obozie? Jedynie zniesmaczenie.. Ale to moje odczucia związane z tym przerażającym miejscem.
Żyć to znaczy rodzić się powoli
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: JaGaKi »

EEE... blood? Jakie zniesmaczenie? Sorka? To historyczna wizyta... Chociaż troche przesadzone że nie powiedział że to wina hitlerowskich zbrodniarzy... ale ważne że tam był i się przemógł... i pytanie jakie padło powinno być "gdzie był człowiek"...
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: Blood On The Ground »

Wybacz, ale dla mnie widok Niemca w Oświęcimiu, słyszenie tam języka niemieckiego, napawa jakąś odrazą. (zresztą tak samo jak żujących tam gumę Anglików czy Amerykanów) Może i brak tolerancji, ale znajomość historii robi swoje.
Żyć to znaczy rodzić się powoli
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: vanessa »

Blood On The Ground pisze: Wybacz, ale dla mnie widok Niemca w Oświęcimiu, słyszenie tam języka niemieckiego, napawa jakąś odrazą.
ale to jest nie fair, Blood. Ty nie odpowiadasz za czyny wszystkich Polaków.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
anuśka :)
Szalony pismak
Posty: 730
Rejestracja: 27.02.2005, 22:32

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: anuśka :) »

Śledziłam pielgrzymke tak 3 po 3... Pomimo wszystko nabrałam jakiejś sympatii do Benedykta XVI i widać było, że jest wzruszony np. wychodzeniem do okna papieskiego. Trochę mnie raziło często przywoływanie Jana Pawła II, niestety wiele ludzi ich porównuje co nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo to są dwie różne osoby i nie da się zmienić BXVI tak, żeby był taki jak JPII.
... trzeba umieć iść słoneczną stroną życia ...
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: Anuś »

anuśka :) pisze:Śledziłam pielgrzymke tak 3 po 3... Pomimo wszystko nabrałam jakiejś sympatii do Benedykta XVI i widać było, że jest wzruszony np. wychodzeniem do okna papieskiego. Trochę mnie raziło często przywoływanie Jana Pawła II, niestety wiele ludzi ich porównuje co nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo to są dwie różne osoby i nie da się zmienić BXVI tak, żeby był taki jak JPII.
dokladnie!...
wszyscy chca w nim widziec JPII a tak sie nie da..
ale i tak dla Polakow BXVI sie spodobal.. i pokazali ze sa ludzmi w porzadku :)
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: *MysterY* »

i ja się zgadzam z dziewczynami, a propo Oświęcimia to dobrze zrobił czy on to zrobił że musi przepraszac?! ejjj no sorry ale nie miał wpływu wtedy na to co się działo. Wogóle sie dziwię że tam przyjechał :zdziwko:
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: JaGaKi »

LOL... Myślcie o tym jako o symbolu pojednania a nie jako o tym że on pojechał przepraszać za siebie... Pojechal przepraszać za głupote rodaków...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: Paweł »

to co, do WTC (strefy zero) pojedzie przepraszać tez za rodaków? ...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: JaGaKi »

a WTC niemcy uczynili? Pomyśl że...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Benedykt XVI - wizyta w Polsce

Post autor: Paweł »

eh, Jagaki... chodziło mi o to, że bardzo dużo ludzi widziało wizyte papieża w Oswicimiu jako własnie przepraszanie "za głupote narodu niemieckiego". Ostatnio mowa o tym, że ma się on także wybrać do strefy zero, wiec i tutaj ... bla bla bla.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ