Historia Polski i historia powszechna

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Historia Polski i historia powszechna

Post autor: czarownica333 »

A co sądzicie o najnowszym pomyśle naszego szanownego (tfu, tfu) ministra edukacji?

"Giertych wyjaśnił, że historia będzie podzielona na dwa przedmioty: historię Polski i historię powszechną. Przedmiot wiedza o społeczeństwie zostanie zlikwidowany, a jego treści będą przekazywane na lekcjach historii powszechnej. Zmiany te nastąpią za rok, najpóźniej za dwa - powiedział Giertych na konferencji prasowej." (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 17196.html)

Czyżby kolejna paranoja w tym kraju? :/
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Historia Polski i historia powszechna

Post autor: Linka »

Watpie ze juz teraz zdołaja wprowadzic zmiany... i jak to dobrze ze juz w tym roku koncze szkołę :D

Moim zdaniem pomysł kiepski, zapewne ma to podniesc wiedze historyczna u polakow o swoim kraju i całym swiecie, ale wydaje mi sie ze mamy i tak duzo wieksza wiedze od innych krajow. Wiec po co meczyc na sile osoby, ktorych historia nie interesuje? Obecnie obowiazujace "podstawy" w zupelnosci im wystarcza.
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Historia Polski i historia powszechna

Post autor: Piqs - X »

Wos zostawic --> ew zwiekszyc ilosc historii ramowce 3letniej --> zw ilosc historii Polski w programie nauczania

Nauczyciele juz teras sie buntuja, ze historia Polski robiona jest po macoszemu, ale ieporzebny nam kolejny przedmiot tylko zmiana w programie..a wos byc musi
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Historia Polski i historia powszechna

Post autor: pietruszka »

zlikwidowac wos?
wos=wiedza o społeczeństwie
giertych=0%znajomości społeczeństwa=0%znajomości potrzeb społeczeństwa
a co za tym idzie:
giertych=zamknij pape bo sie nie znasz facet!
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Historia Polski i historia powszechna

Post autor: JaGaKi »

Wiedza o Społeczeństwie niby jak ma być przedstawiana na Historii Powszechnej? bo nie to co w Wosie to nie pasuje do końca do historii
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Historia Polski i historia powszechna

Post autor: czarownica333 »

W końcu to standardowy pomysł naszego ministra: nic do niczego nie pasuje... to może niech wprowadzi osobno jeszcze geografię Polski i powszechną, bo to też będzie uczyć patriotyzmu... A już obowiązkowo oddzielić biologię, ponieważ względem fauny i flory Polska jest jedyna i wyjątkowa i absolutnie nie można mylić bocianów zamieszkujących nasze polskie wsie z tymi, które ośmielają się przebywać w Afryce :D :D :D
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
niezapominajka
Młody aktywny
Posty: 56
Rejestracja: 04.05.2006, 10:47
Lokalizacja: Włocławek

Re: Historia Polski i historia powszechna

Post autor: niezapominajka »

niech zostawia WOS w spokoju!!! po pierwsze WOS to mój ulubiony przedmiot a po drugie jak zlikwidują tem przedmiot to nie będę mogła go zdawać na maturze(co jest konieczne bo chcę studiowac stosunki międzynarodowe)!!! :(
''Jestem tym, kim może być każdy z nas jeśli słucha swego serca.Człowiekiem, którego zachwyca tajemnica życia, który dostrzega cuda i czerpie radość z tego co robi''
ODPOWIEDZ