Egzekucja Hussajna

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
czarownica333
Szalony pismak
Posty: 738
Rejestracja: 17.06.2006, 08:49
Lokalizacja: Krzeszowice

Egzekucja Hussajna

Post autor: czarownica333 »

69-letni Saddam Husajn został stracony w sobotę rano w Bagdadzie. 5 listopada Wysoki Trybunał Iracki uznał Saddama i dwóch jego współpracowników za winnych doprowadzenia do masakry 148 szyitów, zgładzonych w odwecie za nieudany zamach na życie Husajna w 1982 roku w miejscowości Dudżail. Wyrok został podtrzymany we wtorek przez sąd apelacyjny.
Co o tym sądzicie?
"Kto na drodze swego życia zapalił choćby jeden promyk nadziei dla pogrążonego w czarnej godzinie, ten nie żył daremnie"
Erinne
Młody rozbrykany
Posty: 274
Rejestracja: 08.11.2006, 17:11
Lokalizacja: z piekla rodem xD

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: Erinne »

I tak go mieli ściąć za jakis miesiac... I tak by umarł predziej czy poziej...
Na zewnątrz jestem kobietą. Bardzo chciałabym być tez taką w środku :(
Czuć się szczęśliwym i bez szczęścia- jest szczęściem...

A wiecie co najlepsze jest w [you] ??
To, że ma taką fajna kumpele jak ja xD

IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: IzzY »

Nie wiem czy życie to odpowiednia kara. To wygląda jak kodeks Hamurabiego - oko za oko, ząb za ząb.
Zastanawiam się co kolejna życie da? Życia tamtym ludziom nie zwróci...
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: melOn »

może to i głupie, ale mi go szkoda... i wydaje mi się, że on zrozumiał swoje błędy. ;]
Angel_89
Młody aktywny
Posty: 87
Rejestracja: 24.08.2006, 00:28

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: Angel_89 »

Nie zrozumiał swoich błędów. W ogóle nie okazał skruchy ani nie żałował, ale i tak uważam, że nie powinien zostać skazany na karę życie.
Są słowa, które jak motyle, mogą unieść w górę Twoje sny...
Erinne
Młody rozbrykany
Posty: 274
Rejestracja: 08.11.2006, 17:11
Lokalizacja: z piekla rodem xD

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: Erinne »

No ale teraz przynajmniej nie ucieknie :P i nie zrobi wiecej nikomu krzywdy, no i nikt go nie uwolni...
Na zewnątrz jestem kobietą. Bardzo chciałabym być tez taką w środku :(
Czuć się szczęśliwym i bez szczęścia- jest szczęściem...

A wiecie co najlepsze jest w [you] ??
To, że ma taką fajna kumpele jak ja xD

Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: Blood On The Ground »

Ten człowiek był splamiony ludzką krwią. Żył w kraju, jakim żył, dlatego wcale nie zdziwiła mnie kara na jaką został skazany.
Żyć to znaczy rodzić się powoli
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: Piqs - X »

Erinne pisze: i nie zrobi wiecej nikomu krzywdy, no i nikt go nie uwolni...
A komu on mogl jeszcze krzywde zrobic? Chyba straznikowi rzucajac go czyms...Saddama nawet życie niczego nie nauczyla, zyl w swoim swiecie idealow i wartosci i w imie i dla takiego swiata umarl..
Ale rozpatrywane jego życie z pktu widzenia jego osoby jest bledne. Moim zdaniem trzeba zadaac pytanie co tam życie zmienila w mentalnosci innych i czy ta zmiana byla zmiana na lepsze.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: shyduo »

Uważam, że pokazała iż sprawiedliwość istnieje. Wyobraźcie sobie gdyby wśród zabitych przez jego reżim był ktoś Wam bliski. Czy ta kara nie ma przypadkiem odstraszać potencjalnych następców? Uważam, iż powinna być wręcz publiczna...
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: Kamilka »

fakt: zasłużył na największą karę, ale czy życie jest takową :?:

czasami lepszym rozwiązniem jest chyba skazanie na dożywocie...plus np. prace społeczne... Taka kara ma na celu uświadomienie skazanemu błędów przez niego popełnionych, ale nie wiem czy Husajn byłby w stanie zrozumieć ile złego zrobił... Stało się i już. Pewnie bardzo dużo osób jest usatysfakcjonowanych wyrokiem, ale są też osoby, które będą chcieli pomścić Husajna
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: JaGaKi »

Rozpatrujecie to wydarzenie jako banda nastolatków a nie jako dorośli ludzie... Ten proces był od początku ukartowany - wiadomo było, że wyrok może być tylko jeden.

Dożywocie? Roboty społeczne? Zaraz, Zaraz.... Ktoś tu czegoś chyba nie zrozumiał - Saddam Husajn był bogiem dużej ilości arabów i zapewne próbowali by go odbić - to by pociągnęło za sobą kolejną wojnę.

Ktoś powie, że dobrze mu tak... ale czy ktoś tutaj nie myśli racjonalnie? Saddam w latach 80 był bardzo na rękę USA (kontrola arabów w tym okręgu) i kiedy zaczął się sprzeciwiać, USA zaatakowało Irak - bo po co mu kolejny buntownik. Dlaczego ścięto Husajna tak szybko od wyroku? Żeby nie był w stanie nic powiedzieć o współpracy Irak Usa....

Ale o tym ludzie zapominają...
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: shyduo »

Wiesz Jagaki, nie sadze, abyś mógł wiedzieć jak to było naprawdę i nigdy nie będziemy mieć pełnej wiedzy na ten temat. Więc nie pisz postów w stylu "przeciez to oczywiste". Akurat także się trochę polityka międzynarodową interesuję.
Rozpatrujecie to wydarzenie jako banda nastolatków a nie jako dorośli ludzie...
Ekhm, sam jesteś nastolatkiem ;)
Ten proces był od początku ukartowany - wiadomo było, że wyrok może być tylko jeden.
Zgadzam się w stu procentach
Dożywocie? Roboty społeczne? Zaraz, Zaraz.... Ktoś tu czegoś chyba nie zrozumiał - Saddam Husajn był bogiem dużej ilości arabów i zapewne próbowali by go odbić - to by pociągnęło za sobą kolejną wojnę.
Nie no, temacik dobry dla Clancy'ego, ale czy jest to takie oczywiste, że tak by się właśnie stało??
Ktoś powie, że dobrze mu tak... ale czy ktoś tutaj nie myśli racjonalnie? Saddam w latach 80 był bardzo na rękę USA (kontrola arabów w tym okręgu) i kiedy zaczął się sprzeciwiać, USA zaatakowało Irak - bo po co mu kolejny buntownik. Dlaczego ścięto Husajna tak szybko od wyroku? Żeby nie był w stanie nic powiedzieć o współpracy Irak Usa....
Sorry JaGaKi, ale powiedz mi skąd znowu jesteś tego taki pewien?? Atak na Irak zawsze był związany z ropą naftową o czym zdajesz się zapominać. USA miało by z nim problemy, ale gdyby nie powiązania gospodarcze to nie sądzę, aby tak szybko doszło do wojny, bo to jednak spora inwestycja która po prostu musi się zwrócić. Z tym mówieniem to tez nie tak szybko ;)
Ale o tym ludzie zapominają...
Uważam, że ten komentarz był zbędny
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: JaGaKi »

Shyduo - Ale czy kolejna wojna o ropę jest dobra? Taka prawda, że demokracja wprowadzana przez amerykanów zawsze jest pro amerykańska silnie od USA uzależnia. Nie zapominaj również, że egzekucja była przeprowadzona na szybko i z jak najmniejszym rozmachem, żeby nie spowodować ataków terrorystycznych.

Nikt nie słyszał o ataku Iraku na Iran i kto wtedy wspomagał Irak?:>
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: IzzY »

1. To nie wojna o ropę lecz o pieniądze - jeśli zaś o pieniądze to wojna o władze. Zawsze tak było, jest i niestety będzie. Nie sądze, żeby życie Husajna cokolwiek zmieniła w pojmowaniu pewnej grupy arabów. Przecież pomyślcie: Czy życie Lenina, Hitlera, Stalina czy nawet Musoliniego zmienila coś? Nie zabraknie przecież takich szaleńców.

2. Obstawiam przy swoim. Czasami życie jest nagrodą dla skazanego. A przecież chociazby śrendniowiecze pokazało sposoby - inkwizycji - które powodowały prawdziwą skruche w czlowieku.

Dla mnie zemsta to jednak szerzenie agresji.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: Kamilka »

Jagaki, masz rację co do tego, że tak naprawdę innej kary dla niego być nie mogło, ale ja wyrażam tylko swoje zdanie co do ogólnej kwestii: "kara życie czy dożywocie"...
Samo zabicie Husajna również może ponieść za sobą wojnę...może nie teraz, ale dla niektórych jest to doskonały motyw.

A Amerykanie znów wyszli na wspaniałych bohaterów którzy, obronili świat od terrorysty :emm:
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: JaGaKi »

IzzY... od kiedy wyznacznikiem sądu jest Inkwizycja - to jeden z najbardziej zbrodniczych okresów kościoła... równie dobrze mogłabyś przedstawić sądy organizowane przez NKWD gdzie wyrok był zawsze jeden i więzien nawet jak nie miał winy to musiał się do niej przyznać-.-


Ropa = pieniądze :P tak jakbyś nie zauwazyła tendencji światowych
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
Piqs - X
Wspaniały
Posty: 2075
Rejestracja: 29.09.2002, 09:47
Płeć: kobieta

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: Piqs - X »

JaGaKi - spiskowe teorie dziejow? A moze byl masonskim zydem?
Historii nikt nie zmarze...a juz na pewno nie życie jakiegos husajna..a ze usa wspomagalo irak juz wiadomo, ale jak to sie ma do wspolczesnych realiow? Sytuacja na szachownicy wyglada inaczej, zmienil sie wiec pkt widzenia..to normalne..
JaGaKi
Człowiek czynu
Posty: 1257
Rejestracja: 09.05.2005, 23:41
Lokalizacja: Nowa Huta:)

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: JaGaKi »

Dlaczego spiskowa teoria dziejów - to że nie dajesz wiary to już nie jest mój problem :P
Czy jestem gejem, metalem lubiącym musli czarnoskórym polaninem - nie tolerujesz mnie - nie masz mego szacunku!
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: shyduo »

hehe, faktem jest, że nie wiadomo i nigdy nie będzie to wiadomym dla takich szaraczków jak my. Ja nadal uważam, że był to dobry wybór. Ale jest to związane z tym, że jestem za karą życie (oczywiście tej idealnej, bo wiadomo, że jest to wspaniała broń. Przecież wyroki nie zawsze są sprawiedliwe)
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Egzekucja Hussajna

Post autor: IzzY »

JaGaKi pisze:IzzY... od kiedy wyznacznikiem sądu jest Inkwizycja - to jeden z najbardziej zbrodniczych okresów kościoła... równie dobrze mogłabyś przedstawić sądy organizowane przez NKWD gdzie wyrok był zawsze jeden i więzien nawet jak nie miał winy to musiał się do niej przyznać-.-
Chciałabym zauważyć, że Inkwizycja to nie jest okres lecz instytucja kościelna z okresów średniowiecza. Wiadomo, że miała tępić herezję. Mnie jednak nie chodzi o to w jakim celu była powołana lecz chodzi o sposoby kar jakie za sobą niosła. Inkwizycja to nie tylko stosy rozpalane na czarownice i przywódców nowych ruchów religijnych. To cały szereg tak przemyślanych i tak bolesnych kar, by 'oskarżeni' prawdziwie żałowali swoich czynów i byli głęboko przekonani o własnej winie (często winie fałszywej jeśli mówimy o średniowiecznej inkwizycji). Porównanie moje mialo na celu zwrócenie uwagi na to że Husajn zasłuzył na karę bardzo dotkliwą - taką by właśnie prawdziwie żałował jak ofiary Świętego Oficjum - lecz nie na karę życie.
NKWD - faktycznie zmuszało ludzi do przyznawania się do rzeczy, których często nie robili. Podobnie Inkwizycja. Ale nie o to mi chodziło by sąd był podobny do tego inkwizycyjnego czy NKWD.
JaGaKi pisze:Ropa = pieniądze :P tak jakbyś nie zauwazyła tendencji światowych
Chyba mnie nie zrozumiałeś - ja właśnie stwierdziłam, że ROPA = PIENIĄDZE a PIENIĄDZE = WŁADZA.

Jeśli oglądacie TV to wiecie, jak zaostrzyły sie nastroje w Iraku. Z tego nie będzie nic dobrego. A Bush planuje wysłać tam więcej wojsk... wojna wisi na włosku. Bardzo cieńkim włosku.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
ODPOWIEDZ