Czy Otylia powinna zostać skazana?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: agatha2 »

martynka_15 pisze:Nikt nie mówi że prawo jest złe
mówi
IzzY pisze:W tym państwie tylko takie kary dostaje się, za spowodowanie wypadku z wynikiem śmiertelnym.
Wierzysz we wszystko co usłyszysz w radio?
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
martynka_15
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 30.07.2007, 21:49
Lokalizacja: opole

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: martynka_15 »

A ty wierzysz Izzy?
Chyba znasz prawo jak rozmawiasz o nim.Nie cytuj Izzy jeśli wiesz że to nieprawda.
A w radio nie do końca wierze ale nie wierze też w to żeby jakąś znaną i lubianą osobę którą niektórzy z nas mają ją za swój autorytet można było wsadzic na te 3 lata ale do odsiadki:/
KOCHAM CIĘ JUŻ NA ZAWSZE KOCHANIE I NIGDY NIE PRZESTANĘ:*:*:*
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: =MiLi= »

Wiecie co? Myślę, ze życie brata i wyrzuty sumienia do końca życia to już duża kara... z resztą dlaczego nikt nie mówi o tych tirach? przecież Ona chybiała je wyprzedzić a nie miała gdzie zjechać... a powinny być odstępy między tirami chociaż na jeden samochód... i żaden kierowca mi nie powie, ze nigdy nie wyprzedzał, że nie wścieka się gdy jedzie przed nim jakieś auto a nam się gdzieś spieszy ewentualnie męczy nas tak wolna jazda...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

szczerze to nawet nie wiem ile ona w końcu dostała do odsiadki mam nadzieje. Ktoś mi powie ile dostała lat?
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: agatha2 »

MiLi pisze:przecież Ona chybiała je wyprzedzić a nie miała gdzie zjechać... a powinny być odstępy między tirami chociaż na jeden samochód... i żaden kierowca mi nie powie, ze nigdy nie wyprzedzał, że nie wścieka się gdy jedzie przed nim jakieś auto a nam się gdzieś spieszy ewentualnie męczy nas tak wolna jazda...
Właśnie dlatego powinno być więcej obwodnic i autostrad. Wtedy byłoby mniej wypadków. Wtedy zszedłby ruch w miastach i w okolicy. Wtedy nie musielibyśmy wyprzedzać ciężarówek. A do Łodzi jechałabym 30 minut zamiast półtorej godziny :)
martynka_15 pisze:A ty wierzysz Izzy?
Mój pierwszy post nie odnosił się w ogóle do Twojego tylko ogólnie. Później dałam cytat w odpowiedzi na to
martynka_15 pisze:Nikt nie mówi że prawo jest złe
Co ma znaczyć czy jej wierzę? Chyba coś źle zrozumiałaś.
martynka_15 pisze:nie wierze też w to żeby jakąś znaną i lubianą osobę którą niektórzy z nas mają ją za swój autorytet można było wsadzic na te 3 lata ale do odsiadki:/
Dobrze że nie jesteś Sądem :)
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

dziś został ogłoszony wyrok: 9 miesięcy pozbawienia wolności i 30 godzin prac społecznych w każdym miesiącu, wyrok prawomocny, zostanie wykonany. nie dali najniższej kary bo najniższa to 6 miesięcy, ale nie ma zawiasów... nie powiem ze mnie to cieszy ale widzę ze nie było tu jakiś ulg z powodu tego ze to sławna osoba...
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Martuśka pisze:dziś został ogłoszony wyrok: 9 miesięcy pozbawienia wolności i 30 godzin prac społecznych w każdym miesiącu, wyrok prawomocny, zostanie wykonany. nie dali najniższej kary bo najniższa to 6 miesięcy, ale nie ma zawiasów... nie powiem ze mnie to cieszy ale widzę ze nie było tu jakiś ulg z powodu tego ze to sławna osoba...
ONA NIE ZOSTAŁA SKAZANA NA 9 MIESIĘCY WIĘZIENIA TYLKO OGRANICZENIA WOLNOŚCI!!!!!!!
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

za mało... kodeks mówi wyraźnie: Za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od pół roku do 8 lat pozbawienia wolności"... takie nasze sądy....

pomyliłam sie, widocznie nie pamiętałam dokładnie bo wiem, że tylko usłyszałam to w radiu raz... z reszto to i tak nie ma znaczenia juz teraz...
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Martuśka pisze:za mało... kodeks mówi wyraźnie: Za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od pół roku do 8 lat pozbawienia wolności"... takie nasze sądy....

pomyliłam sie, widocznie nie pamiętałam dokładnie bo wiem, że tylko usłyszałam to w radiu raz... z reszto to i tak nie ma znaczenia juz teraz...
sąd zastosował nadzwyczajne złgagodzenie kary, gdyż ofiarą wypadku była osoba bliska.Zresztą to dobra kara bo jej rodzice nic nie zawinili a mieli by mieć córkę w więzieniu asyna na cmentarzu?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

Tak wiem, że było złagodzenie kary... może zabić reszte rodziny przez przypadek (np. przy wymijaniu nastepnych samochodów) i też dostanie tylko 9 miechów bo to rodzina - nasze prawo jest niemożliwe...
gdyby zawsze patrzyło sie na rodziców - to nikt nie siedziałby w więzieniu... bo oni sa zawsze pokrzywdzeni, w końcu chodzi o ich dzieci... i tak na prawdę nie mozna powiedzieć, że to dobra kara, być może dla ciebie tak, dla mnie nie, dla jej rodziców i dla niej też na pewno nie jest dobra...
mam nadzieje ze jej sumienie nigdy nie ucichnie...
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Martuśka pisze:i tak na prawdę nie mozna powiedzieć, że to dobra kara, być może dla ciebie tak, dla mnie nie, dla jej rodziców i dla niej też na pewno nie jest dobra...
nie jest dobra?Przecież nie trafi do więzienia!?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

nie sprecyzowałam...
dla mnie nie jest dobra bo nie trafiła do więzienia,
dla rodziców nie jest dobra bo jednak nie została uniewinniona i kara jednak jest...
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Martuśka pisze:nie sprecyzowałam...
dla mnie nie jest dobra bo nie trafiła do więzienia,
dla rodziców nie jest dobra bo jednak nie została uniewinniona i kara jednak jest...
czy więzienie jest w tym przypadku konieczne?
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

ludzie za kradzieże prądu o wartosci 1zł trafiają do wiezień a za nieumyślne spowodowanie życie jest sie na wolności - tak, więzienie jest konieczne w jej wypadku...
mi nie chodzi o to jak sie to stało ważny jest fakt, że ktoś zginął z jej winy i głupoty...
moze skończy ten temat, ja swoje zdanie wyraziłam, twoje też już znam, nic tym nie zdziałamy ani nie bedziemy sie tu przekonywać...
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Martuśka pisze:ludzie za kradzieże prądu o wartosci 1zł trafiają do wiezień a za nieumyślne spowodowanie życie jest sie na wolności - tak, więzienie jest konieczne w jej wypadku...
mi nie chodzi o to jak sie to stało ważny jest fakt, że ktoś zginął z jej winy i głupoty...
moze skończy ten temat, ja swoje zdanie wyraziłam, twoje też już znam, nic tym nie zdziałamy ani nie bedziemy sie tu przekonywać...
moim zdaniem więzienie by jej nie zmieniło ale i tak nic nasze gadanie nie zmieni wyrok jaki był taki będzie proponuje zamknąć temat nie chcę już tego komentować
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: =MiLi= »

Myślę, że największą karą dla Niej było to, że będzie miała na sumieniu swojego Brata do końca życia...
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: aguśka »

dokładnie Mili...
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

=MiLi= pisze:Myślę, że największą karą dla Niej było to, że będzie miała na sumieniu swojego Brata do końca życia...
wreszcie ktoś podziela moje zdanie..
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

sport1 dobrze, że są ludzie odmiennego zdania, inaczej byłoby cholernie nudno:P
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Centi66691 »

Może prace społeczne ?:)
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Zablokowany