Czy Otylia powinna zostać skazana?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Centi66691 pisze:Może prace społeczne ?:)
co masz a myśli?
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Paweł »

Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Nie zajmujcie się tylko i wyłącznie Otylią
Jest jeszcze Dariusz Dudka (na koncie
zabicie po pijanemu. Uniewinniono go, a prawo jazdy stracił tylko na 9 miesięcy. Nie wiadomo jakie sąd znalazł okoliczności łagodzące...) oraz Tomasz Hajto (Tym razem nie po pijaku zabił na przejściu dla pieszych 74 letnią kobietę...)
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: aguśka »

sport1 nie wiem czy zauważyłeś, ale ten temat dotyczy akurat Otyli... :nom:
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Centi66691 »

Prace społeczne to np nie wiem jakaś praca na rzecz człowieka Noemi Cambel zamiatała ulice...
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

moim zdaniem powinna dostać karę więzienia w zawieszeniu a nie jakieś prace społeczne :/
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

Uważam, że więzienie to jednak najlepsza kara za takie przestępstwo, które zostało potraktowane jak wykroczenie... więzienia po coś w końcu są... nawet osoba o najlepszym zdrowiu psychicznym trochę tam sfiksuje i będzie miała nauczkę... Ocena tego wyroku zależy chyba od każdego indywidualnie, ja wsadzałabym ludzi za wszystko za co by sie tylko dało, nie ważne czy rodzina czy nie a inni otworzyliby więzienia i wypuścili na wolność każdego... jednak sprawiedliwości nie ma na tym świecie bo ludzie mają jej różne pojęcie...
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Offik »

kara musi dawać możliwość resocjalizacji... nie sądzę żeby Otylia po pobycie w więzieniu była lepszym człowiekiem... a gorszym... pewnie łatwiej, bo wpływ na człowieka ma środowisko w którym się przebywa.
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Offik pisze:kara musi dawać możliwość resocjalizacji... nie sądzę żeby Otylia po pobycie w więzieniu była lepszym człowiekiem... a gorszym... pewnie łatwiej, bo wpływ na człowieka ma środowisko w którym się przebywa.
w 100% się zgadzam :!:
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

Centi właśnie prace społeczne to inaczej ograniczenie wolności... jest to kara za drobne przestępstwa, nie jest to natomiast zamiatanie ulic:P jest to praca na rzecz społeczeństwa czyli nieodpłatna praca w szpitalu czy innych instytucjach państwowych... czasem jest to też pobieranie 10-25% wynagrodzenia miesięcznego na rzecz Skarbu Państwa albo też płacenie komuś pieniędzy np. poszkodowanemu przez jakiś czas lub przekazanie pieniędzy na cele charytatywne - o wszystkim decyduje Sąd. Możliwości jest wiele :)

W więzieniu dla karanych pierwszy raz półotwarty czy otwarty aż tak bardzo by sie nie zgorszyła, z reszto jeśli nie ma profilu mordercy czy gorszych przestępców nie wpadnie w złe kręgi, za to chociaż trochę by jej na psyche wjechali...
Nie trzeba kojarzyć więzień z typowym obrazem dla USA czy tam gdzie siedzą sami zboczeńcy i seryjni mordercy (coś jak "Skazany na życie":P).
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Offik »

martuśka ... byłaś w więzieniu żeby mówić takie rzeczy? co by dało to że poszła by siedzieć do zamkniętego zakładu na miesiąc czy dwa? w 100% nic pozytywnego. to już lepiej niech pracuje społecznie... to też forma kary, i dużo bardziej resocjalizacyjna niż zamknięty zakład...
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

masz na myśli to czy "siedziałam" czy po prostu, że tam byłam? bo owszem byłam tam, "nie siedziałam" ale rozmawiałam z osadzonymi i z ludźmi którzy odbyli kare i przez to mam inny obraz rzeczywistości więziennej...
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Offik »

poza tym... wiesz ile kosztuje utrzymanie więźnia? to jest koło 2-3tyś zł miesięcznie... i kto za to płaci? ja, ty i inni podatnicy... nie uważam żeby za to co zrobiła musiała iść do więzienia, i żebym ja musiał jeszcze za to płacić.
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

i znów kłótnia :P jak ja to lubię :D
Zgadzam się z Offikiem
byłaś w więzieniu żeby mówić takie rzeczy? co by dało to że poszła by siedzieć do zamkniętego zakładu na miesiąc czy dwa? w 100% nic pozytywnego. to już lepiej niech pracuje społecznie... to też forma kary, i dużo bardziej resocjalizacyjna niż zamknięty zakład...
więzienie moim zdaniem jest dla morderców i innych ciężkich tego typu zbrodni... :roll:
kbk
Młody aktywny
Posty: 5
Rejestracja: 24.10.2008, 17:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: kbk »

oby siedziała w więzieniu do końca swoich dni.
aguśka
Człowiek czynu
Posty: 1108
Rejestracja: 14.07.2007, 14:33
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: aguśka »

kbk pisze:oby siedziała w więzieniu do końca swoich dni.
:zdziwko: :shock:
"Bywają takie dni i noce, które zmieniają wszystko. Bywaja takie rozmowy własne lub zaszłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Nie możemy ich przewidzieć. Nie możemy się na nie przygotować. Czyhaja gdzieś na nas zapisane w łańcuchu pozornych przypadków, nieuchronne jak świt po ciemności.."
"Hera moja miłość"
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

kbk pisze:oby siedziała w więzieniu do końca swoich dni.
weź się uspokój psycholu.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

sport1 w tym momencie obrażasz ludzi chorych psychicznie, może ty byś sie uspokoił co? trochę kultury...
sport1
Młody aktywny
Posty: 24
Rejestracja: 21.10.2008, 20:20

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: sport1 »

Martuśka pisze:sport1 w tym momencie obrażasz ludzi chorych psychicznie, może ty byś sie uspokoił co? trochę kultury...
jeśli kogoś tu uraziłem to przepraszam.Ale "oby siedziała w więzieniu do końca swoich dni" to musiał pisać jakiś popapraniec.
może jesteście "za"?
a może jeszcze ciężkie roboty :? :fala: :mad:
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Czy Otylia powinna zostać skazana?

Post autor: Martuśka »

sport1 wiesz co to ironia? najwyraźniej nie skoro tak zareagowałeś na moje słowa....
i obraziłeś ludzi chorych psychicznie, w tym osoby mi bliskie...

ciężkie roboty? nasz kodeks nie przewiduje takich kar za przestępstwa i/lub wykroczenia...

Ktoś faktycznie przesadził z tymi słowami ale lepiej na to nie reagować, to czysta prowokacja... na forach zdarza sie to dość często.
Zablokowany