Spowiedź 'po włosku'

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Spowiedź 'po włosku'

Post autor: Paweł »

Nie wiedziałem czy wrzucić to do jakiegoś tematu.... czy osobno.
Zdecydowałem sie na druga opcje.
Jeżeli uczyniłem źle prosze moderatorów o zrozumienie i ew. prawidłowe pokierowanie (-;

Tutaj http://wiadomosci.onet.pl/1394421,240,1,kioskart.html macie bardzo ciekawy artykuł z Przegldądu, mówiący o włoskim artykule na temat spowiedzi.

Dziennikarz wyspowiadał się z wymyślonych grzechów w 24 kościołach. To, co usłyszał w konfesjonale, nie zawsze idzie w parze z oficjalną doktryną Kościoła

Polecam przeczytanie, choć tekst nie jest krótki.

Co Wy o tym sądzicie?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Spowiedź 'po włosku'

Post autor: IzzY »

Rzeczywiście fajny tekst. Nie wiem czy pomysł jednak dobry, bo jakby nie było to co się usłyszy w konfesjonale nie powinno wyjść na światło dzienne. Ale jak już wyszło to przynajmniej wiemy jak to z tą spowiedzią jest.
I powiem, że to nic nowego. Dla mnie. Przecież wiadomo, że każdy człowiek jest inny. Są zatem inni księża, którzy inaczej interpretują naukę. Gdyby Kościół miałby być sztywną i niezmieniająca sie instytucją to by upadł.
I chyba w tym wszystkim nie należy zapominać, że Księża są tylko 'wysłannikami' i 'sługami' Boga, nie Bogiem. Zatem nie są nie omylni.

Najbardziej zgodna jestem ze stanowiskiem w sprawie aborcji. Ktoś kto chce zabić własne dziecko, tylko dlatego że jest chore (np. ma zespół Downa) dąży do nicości, zła - po prostu morderstwa.
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
FILEK
Młody aktywny
Posty: 18
Rejestracja: 26.02.2007, 20:44
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Spowiedź 'po włosku'

Post autor: FILEK »

Interesujący tekst. Nie sądze aby taki artykuł był zły, rzuca światło jak kościół widzi wiele spraw. Jednak ksiądz księdzem - tylko człowiekiem wiec kazdy inaczej odpowie ;)
Man of war
Młody aktywny
Posty: 14
Rejestracja: 13.02.2007, 19:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spowiedź 'po włosku'

Post autor: Man of war »

Z jednej strony to dobrze, że nie wszyscy księża są tacy sami i mają tylko jedno ustalone zdanie na dany temat. Ale jak dalej tak pójdzie to kościół (katolicki oczywiście) albo znów się podzieli albo całkowicie rozpadnie.
Jeśli chodzi o artykuł to źle jest jeśli człowiek głęboko związany z wiarą(ksiądz) mówi że 'zabicie' kogoś np. aborcja to rzecz nie zła.

Dla mnie problemy w kościele to rzecz obojętna, gdyż jestem nie wierzący. Ale jak pomyśle że kościół kiedyś może się rozpaść to już nie jest to takie bez znaczenia. Kościół sam w sobie jest czymś co trzyma ten świat w kupie, bez niego to będzie chaos.
Hail And Kill!
ODPOWIEDZ