Euro 2012: Polska i Ukraina

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: melOn »

W walijskim Cardiff dokonano wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w 2012 roku. Członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA wskazali na wspólną kandydaturę Polskę i Ukrainę!!!
Polska i Ukraina zorganizują mistrzostwa Europy w 2012 roku - zdecydował w środę w Cardiff Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej. Kandydatura Polski i Ukrainy zwyciężyła w pierwszej turze głosowania, otrzymując osiem głosów.

W finałowym etapie selekcji kandydatura polsko-ukraińska została oceniona wyżej niż oferty włoska oraz chorwacko-węgierska. Polska i Ukraina po raz pierwszy w historii będą gospodarzami finałów mistrzostw Europy.

Po nim krótko przemawiali prezesi narodowych federacji piłkarskich Polski i Ukrainy. - Nie potrafię wyrazić uczuć, które mną targają - mówił Hryhorij Surkis - poświęciliśmy całe serce, aby dostać te mistrzostwa. Dziękuję wszystkim, którzy oddali na nas głosy.

- 85 milionów ludzi w Polsce i na Ukrainie czeka na te mistrzostwa - powiedział Michał Listkiewicz - wreszcie turniej ten zagości u nas. Prezydenci obu krajów zapewnili, że zrobimy wszystko, aby te mistrzostwa dobrze zorganizować. Do zobaczenia w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku.

Przebywający w Cardiff minister sportu Tomasz Lipiec podkreślił ogromną odpowiedzialność, jaka spoczywa na organizatorach turnieju.

- Czeka nas ogrom pracy, wszyscy zdają sobie sprawę, ile trzeba będzie zrobić - mówił Lipiec.

Polsko-ukraińską kandydaturę wspierał mocno trener piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker, który także był w Cardiff podczas ogłaszania gospodarza. - To bardzo wiele znaczy dla futbolu w tych krajach - mówił Holender - to jest dokładnie to, czego potrzebuje polska i ukraińska piłka nożna. Powstaną nowe stadiony, boiska treningowe, a to jest bardzo potrzebne.

Członków KW UEFA do polsko-ukraińskiej kandydatury gorącą przekonywała także członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego Irena Szewińska. - Nasza oferta była najlepsza, to ogromna satysfakcja. Będą wybudowane nowe stadiony, które przecież po mistrzostwach zostaną. Nasi zawodnicy grać będą u siebie, nasi kibice będą kibicować u siebie. To wpływanie na zwiększenie popularyzacji w naszych krajach sportu, nie tylko piłki nożnej.

Do organizacji finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie przygotowywanych ma być 12 stadionów. We wniosku drugiej fazy rywalizacji o Euro 2012 znalazło się osiem miast podstawowych, które organizować będą mecze Euro 2012. W Polsce taką rolę pełnić będą Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk, na Ukrainie - Donieck, Kijów, Lwów i Dniepropietrowsk. Jako miasta dodatkowe wpisane zostały Chorzów, Kraków i Odessa, a jako stadion dodatkowy umieszczono drugi obiekt piłkarski w Doniecku.

Według danych ze złożonego do UEFA w drugiej fazie rywalizacji o Euro 2012 wniosku polskie miasta aspirujące do roli gospodarza meczów dysponują 12 międzynarodowymi lotniskami i 34 kolejowymi połączeniami międzynarodowymi. Warszawa i Kraków mają połączenia z większością dużych lotnisk europejskich i światowych, pozostałe polskie lotniska (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Szczytno, Wrocław, Zielona Góra) mają połączenia z wybranymi zagranicznymi portami lotniczymi.

http://sport.onet.pl/0,1248713,1521173,wiadomosc.html

jak myślicie, czy wybór Polski i Ukrainy na gospodarza piłkarskich ME w 2012 jest słuszny?
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: Paweł »

Udało się... wielkim fartem?

Co sądzicie o tej całej sprawie? Damy rade? Będzie to jakaś szansa? Co nam to da?
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
SkaTe_GirL
Prawie autorytet
Posty: 2969
Rejestracja: 24.06.2003, 17:28
Płeć: kobieta
Lokalizacja: NY! :D

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: SkaTe_GirL »

Nie damy rady.
Jak zwykle to bedzie jedna wielka kompromitacja...
Jak dla mnie to bardzo zly pomysl aby Polska mialaby miec w tym udzial...
Podpisuj Dni Imieniem Swym.!
Krolujesz Im.!
;)
pietruszka
Szalony pismak
Posty: 788
Rejestracja: 12.01.2006, 21:32

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: pietruszka »

wg mnie to bombastycznie. nie interesuję się zbytnio piłką nożną ale pójdzie bomba pieniędzy z Unii na polskie drogi i stadiony. a dzięki temu może nasz kraj się trochę ucywilizuje(;
na wrażliwość nie ma żadnego lekarstwa. mamy uczucia i dlatego życie tak boli.
Blood On The Ground
mroczny karol
Posty: 1085
Rejestracja: 26.08.2005, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: Blood On The Ground »

Dadzą radę tak jak z miss world? ; ]
Żyć to znaczy rodzić się powoli
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: shyduo »

ja właśnie licze na te drogi :D

Zobaczymy, jak będzie tak będzie. Na pewno na złe nam to nie wyjdzie, tym bardziej, ze nasz kraj przyciąga coraz więcej firm i inwestorów. Całkiem sporo kasy mozna tu jeszcze zainwestować i koncerny dobzre o tym wiedzą ;)
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: GoSiAcZeK »

A ja tam wierze, że się uda ;) Jeśli wszystko zostanie zorganizowane tak, jak obiecuje pan Listkiewisz, to super, zresztą UEFA i tak nie pozwoliłaby nam niczego spieprzyć. Pewnie będziemy pilnowani i w sumie bardzo dobrze ;)

A tam poza tematem, to 2012 to już za 5 lat... Niby nie dużo, ale jak dobrze pójdzie będę już w połowie studiów... Przeraziło mnie to troszczkę ;P
13.02.2005 r.

A. ;**
Niepoprawna
Młody aktywny
Posty: 54
Rejestracja: 19.04.2007, 10:11

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: Niepoprawna »

Portugalia też startowała niemal od zera, a zorganizowała naprawdę rewelacyjny turniej.
Co prawda żyjemy w bardziej zacofanym kraju, który nie potrafi wykorzystywać danych mu środków, ale wierzę, że współpraca z Ukrainą bardzo nam pomoże.

Liczę przede wszystkim, na poprawienie stanu dróg, bo to one są największą bolączką Polaków. Myślę, że ze stadionami nie będzie problemów. Przykłady Kielc, Częstochowy, czy Poznania pokazują nam, że można coś stworzyć :)

Cieszę się na tę imprezę także ze względów czysto sportowych, oczywiście. Nareszcie Polsce będzie dane pokazać się w Mistrzostwach Europy [oczywiście liczę na to, że zadebiutujmy jednak za rok ;)]. Poza tym... Lepszej okazji na zobaczenie wielkiej sportowej imprezy chyba już mieć nie będę :)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: Linka »

GoSiAcZeK pisze:A tam poza tematem, to 2012 to już za 5 lat... Niby nie dużo, ale jak dobrze pójdzie będę już w połowie studiów... Przeraziło mnie to troszczkę ;P
o tym samym wczoraj pomyslalm. Moja rodzina uwielbia od zawsze pilke nozna, a ja od dziecka bylam "tresowana" wypowiedziami brata na ten temat. Zawsze marzylam, zeby jechac na jakis mecz reprezentacji. Jak sie wczoraj dowiedzialam, ze Euro bedzie u nas, to napisałam bratu, ze trzeba zbierac kase na bilety. Dopiero po chwili zastanowienia zrozumialam, ze do tego czasu zdaze skonczyc studia i bede juz pracowac hehe.
vanessa
Człowiek czynu
Posty: 1689
Rejestracja: 06.02.2005, 21:52
Lokalizacja: })i({

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: vanessa »

ja myślę, że damy radę! ;D
może się z mężem (już wtedy ;p)wybierzemy na Euro ;D on już zaczyna zbierać kasę ;D
Ostatnio zmieniony 22.04.2007, 21:23 przez vanessa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność."
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: melOn »

ja też mam zamiar się wybrać. ;)

pozatym wierzę w Polaków, bo potrafimy pokazać klasę i polską gościnność ;P
Anuś
Prawie autorytet
Posty: 3140
Rejestracja: 27.05.2003, 18:53
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: Anuś »

nie uda sie ;p poki co na stadionie w waw jeszcze sprzedaja 'tanio tanio' ;D;p
Jak sie uda to bede pelna podziwu...
Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy, zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Paulo Coelho
GoSiAcZeK
Szalony pismak
Posty: 970
Rejestracja: 10.05.2005, 21:53
Płeć: kobieta

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: GoSiAcZeK »

Minął miesiąc i kompletnie nic się nie dzieje, jest tylko dużo gadania... Miejmy nadzieję, że to się w miarę szybko zmieni... ;]
13.02.2005 r.

A. ;**
robek
Młody rozbrykany
Posty: 245
Rejestracja: 07.12.2006, 23:25
Lokalizacja: Radom

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: robek »

Miejmy nadzieje, że to wypali. A jak będzie czas pokaże.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: Martuśka »

to będzie kompletna kompromitacja :/ ostatnio powiedzieli że wyrobimy sie do 2020 r ( pomyłka tego co sie wypowiadał) i sie śmieli ze może lepiej nie poprawiać tej pomyłki ;p i chyba mają rację, może do 2020 byśmy dali rade, ale 5 lat to stanowczo za mało jak dla Polski. przez miesiąc nic nie zaczęli robić ( znaczy żadnych planów) i jakoś chyba im sie do tego nie pali... pożyjemy zobaczymy ale na jakieś zaskoczenie bym nie liczyła.

p.s. w Poznaniu też będzie jakiś stadion? hehe tam zaczynam studiować to zobaczymy jak będą budować drogi, stadion i inne obiekty :P
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Euro 2012: Polska i Ukraina

Post autor: IzzY »

hehe tak, a ciekawe jeszcze kiedy oni chcą znaleźć czas na przeprowadzenie wykopalisk archeologicznych pod te stadiony i piękne nowe drogi... xD
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
ODPOWIEDZ