policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Guru7
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 24.05.2007, 12:49

policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Guru7 »

Nie lubie policji,a ostatni atak na napisy.org jeszcze bardziej mnie w tym utwierdzil, no bo zamiast lapac prawdziwych przestepcow to zajmuja sie glupotami, co o tym sadzicie a moze jednak to wina politykow i oni powinni cos z tym zrobic
Ostatnio zmieniony 30.05.2007, 23:30 przez Guru7, łącznie zmieniany 1 raz.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: =MiLi= »

Dlaczego wszystko zawsze jest winą policji? Już mnie coś trafia normalnie. Policja to tylko pionki. Oni wykonują to co zleca im ktoś "z góry". Łapią przestępców a prokuratura ich wypuszcza i na kogo jest? na policję! a co oni mają zrobić? muszą słuchać poleceń. Więc pretensję proszę na prokuraturę i te wszystkie wyższe szczeble kierować, bo to oni decydują czym mają się policjanci zajmować.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
melOn
Cicha wOda z bąbelkami
Posty: 1476
Rejestracja: 31.12.2005, 09:48
Lokalizacja: phi

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: melOn »

też nie mam nic do policji, ich zadaniem jest pilnowanie jakiegoś porządku i wykonywanie zadań
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Paweł »

w tym wypadku faktem jest, że policja wykonywała tylko polecenia z "góry".

z "góry", która postraszona została przez USA sankcjami ekonomicznymi jeżeli nic nie zrobi z wszechobecnym piractwem w naszym kraju. zwykła popisówa i tyle.


mimo to policjanci jednak wolą zajmować sie błachostkami w stylu: przejście na czerwonym, zaparkowanie na trawie itp. niż chociażby reagować na to że kogoś biją, okradają, gwałcą...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Guru7
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 24.05.2007, 12:49

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Guru7 »

nie wiem czy wiecie ale policjanci mają taki sam ogólny typowy profil psychologiczny co przestępcy, można powiedzieć, że ci i ci szukają wrażeń, więc stąd się biorą wynaturzenia w tej instytucji
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: =MiLi= »

Wynaturzenia możesz znaleźć wszędzie, z różnych powodów.
A co powiesz o lekarzach?
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Guru7
Młody aktywny
Posty: 9
Rejestracja: 24.05.2007, 12:49

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Guru7 »

w sumie racja, no ale takiej akcji przeciw lekarzom raczej nikt nie robi :p
http://akcja.przeciwko.mundurowym.patrz.pl
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: =MiLi= »

Wiesz co? Taką nagonkę na policję robią zazwyczaj jacyś gówniarze, którym się nudzi na osiedlu albo kibole, którzy się buntują, ze ktoś Im przeszkadza robić burdy na meczach. Śmiać mi się chce z haseł ChWDP albo nie daj Bóg HWDP, bo Ci, którzy to wypisują czy wykrzykują tylko wyrażają świadectwo o sobie i tylko mi ich żal... są żałośni.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Martuśka »

hehe te słowo HWDP też jest dobrze napisane bo te słowo można pisać przez "h", ale to tak na marginesie :wink:
policja to faktycznie pionki w ręku władzy z wyższego szczebla (choćby przypadek policjantów którzy zginęli zawożąc do domu jakiegoś urzędasa po za obszar służby a to nie był ich obowiązek tylko zachcianka tego szefa i urzędasa). Policja przydaje sie tylko po to by czasem wlepić mandat za przejście przez ulice a nie na pasach albo za inne bzdury. Wiem że w jakimś stopniu chodzi im o nasze bezpieczeństwo ale czasem to przesada żeby zganić za nie chodzenie po chodniku i to na wsi :zdziwko:
ale niemożna mówić bo czasem policja sie przydaje:) i trzeba dodać że to niebezpieczny zawód:)
m1h4l
Młody aktywny
Posty: 88
Rejestracja: 03.06.2007, 16:06
Lokalizacja: Łódź

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: m1h4l »

Paweł pisze: mimo to policjanci jednak wolą zajmować sie błachostkami w stylu: przejście na czerwonym, zaparkowanie na trawie itp. niż chociażby reagować na to że kogoś biją, okradają, gwałcą...
Widziałeś kiedyś jak policjant nie reagował gdy była bójka ? Chyba, że chodziło Ci o reagowanie w sensie późniejszego postępowania. Moim zdaniem to drugie to wina tego, że w policji jest (jest wogóle?) zła hierarchia spraw, przestępstw. Po drugie papierkowa robota - wszystkie pozwolenia itd. Tak mi się wydaje :wink:
quidquid latine dictum sit, altum videtur
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: =MiLi= »

Dokładnie. Nawet nie maci pojęcia ile w tym papierkowej roboty, ile pozwoleń, protokołów, sprawozdań i zupełni niepotrzebnych rzeczy... ustalonych z góry.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Gonzo
Młody aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 16.03.2007, 20:23
Lokalizacja: Skawina

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Gonzo »

m1h4l pisze:Widziałeś kiedyś jak policjant nie reagował gdy była bójka ?
Ja widziałem. Na plantach w krakowie patrol policji wolał wlepic mandat dwóm młodym chłopakom za picie wina na ławce niż interweniować w bójce która rozgrywała się 10m dalej gdy 5 dresów biło jednego. Może ci policjanci bali się wystąpić we dwóch przeciw im pięciu?
Ja uważam że policja jest zupełnie beznadziejna w polsce, zajmują się nie tym co trzeba. Już nie mówiąc o tym że w polsce w 100% sprawdza się stereotyp policjanta matoła. A słyszeliście o tym ostatnim zajściu kiedy to dwóch policjantów po upiciu się piwem (w miejscu publicznym btw) pobiło do nieprzytomności dziadka który szukał petów w koszu na smieci?
Oczywiście wiem że to wszystko to nie tylko wina policji, ale również polskiego kodeksu karnego, polityki itd... lecz samej policji też jest wiele do zarzucenia.
All crimes should be teasured
if they bring thee pleasure
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: agatha2 »

Gonzo obrażasz mnie.
Policjant to zwykły człowiek. Nie żaden superman.
Nie rozwali 5 chuliganów w pojedynkę.
Chuligani nie boja się policji...
Policjant ma broń, której boi się użyć z wiadomych względów... żyjemy w Polsce... :emm:
W policji jest zbyt dużo wakatów. Nie będą wszędzie w tym samym czasie.
Kaczyński obiecywał wyborcom, że zwiększy liczbę policjantów na nocnych patrolach o 50% (w moim mieście było ich 2 teraz jest 3... :roll: )
Biurokracja jest w policji zbyt rozwinięta.
Policjanci nie są pionkami. Podejmują własne decyzje, które w większości nie obchodzą ludzi siedzących wyżej.
W policji jest zbyt wiele kobiet. System rekrutacji jest zły.
Patrząc na armię kobiet na meczu piłki nożnej robi mi się słabo...

W końcu do tematu.
Guru7 pisze:Nie lubie policji,a ostatni atak na napisy.org jeszcze bardziej mnie w tym utwierdzil, no bo zamiast lapac prawdziwych przestepcow to zajmuja sie glupotami, co o tym sadzicie a moze jednak to wina politykow i oni powinni cos z tym zrobic
Nie lubisz policji, bo utrudnili Ci życie. A przecież wypełnili swój obowiązek. Przestępstwo jest przestępstwem. Nie ma prawdziwych i nieprawdziwych przestępców. Nie zajmują się głupotami. Zajmują sie tym co do nich należy.
Żyjemy w Polsce. Policjanci i ich dzieci :ok: też używali tej strony. nie byli zadowoleni z jej likwidacji. Trzeba jednak przyznać, że strona związana była z piractwem... i ktoś coś z nią zrobić musiał. Używając jej dawaliśmy przyzwolenie na przestępstwo i sami w tym przestępstwie braliśmy udział. Nie będzie w naszym kraju nigdy dobrze przez nasza mentalność. Nie można przymykać oka na "wyjątkowe" przestępstwa...
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Potępiony
Szalony pismak
Posty: 555
Rejestracja: 08.05.2005, 16:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Potępiony »

Podpisuję się pod powyższym wszystkimi kończynami. Policjant jest taką samą osobą jak ja czy ekspedientka w monopolowym. Ma swoje zmartwienia, radości i te trzy rzeczy nie różnią się od tych które mamy my. Oni też kombinują jak utrzymać rodzinę, chodzą z kumplami na piwo.
Niektórzy złorzeczą na mundurowych podając skrajnie ekstremalne i odosobnione przypadki a oceniając ich pracę należy brać pod uwagę całokształt.

Jakiś czas temu zdarzyło mi się pożartować z dwoma policjantami kiedy wypisywali mi mandat. :zdziwko:
Konieczność jest najlepszym doradcą.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Paweł »

Okey... wszyscy wiemy, ze policjant to też człowiek, że może bać sie "drechów".

Wydaje mi się jednak, że jeżeli ktoś idzie pracować do policji to idzie po to, aby pomagac ludziom i z założenia powinien potrafić stawić czoła takim ziomkom. Przecież on w koncu jest tutaj górą?

Kiedyś policja mi pomogła... choć zupełnie przez przypadek. Mieli farta i tyle, a dokładniej to ja. Kiedyś mnie spisali za to, że sobie wracałem w nocy od mojej dziewczyny... okey, widac kogoś szukali i dobrze ze kontrolują.

Ale jeżeli ktos juz idzie pracować jako policjant to za cholere niech to będzie człowiek, który będzie umiał bronić społeczeństwo, a nie mknąć sobie radiowozem od tak 200km/h po ulicach miasta wiedząc ze nic mu nie grozi.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: agatha2 »

Co znaczy "człowiek, który będzie umiał bronic społeczeństwo"?
Mądry? Duży? Straszny? Silny? (zaraz usłyszymy głosy feministek :wink: )

Oczywiście jak w każdej dyskusji dochodzimy do momentu gdzie wina spada na władzę :tak:
Potrzeba zmian
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Szamot
Młody aktywny
Posty: 73
Rejestracja: 24.01.2006, 20:19

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Szamot »

Pomidor policje, nienawidze pomidor, fakt oni tylko egzekwuja prawo, ale ich obowiazkiem jest robienie tego w kulturalny sposob. Moje spotkania z panami pomidor nigdy nie nalezaly do przyjemnych, mimo ze nigdy nic zlego nie zrobilem, jedyne przestepstwo jakie popelniam to palenie marihuany, a przeciez tym nikomu nie szkodze poza soba

Na tym forum nie używamy obraźliwych słów
=MiLi=
Ostatnio zmieniony 26.06.2007, 14:11 przez Szamot, łącznie zmieniany 1 raz.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: =MiLi= »

A dlaczego mają być kulturalni dla kogoś kto kulturę ma głęboko gdzieś? z takimi kulturallnie się nie da.
No wiesz ja dla Ciebie tez nie byłabym przyjemna patrząc na to co piszesz... już sam styl Twojej wymowy... ech... Palenie marihuany jest nielegalne, więc jest to przestępstwo bez dwóch zdań, ale myślę że pewnie coś jeszcze by się znalazło...

Ktoś idzie do polici, bo chce, bo podoba Mu się ta praca, ale Policjanci też mają rodziny. Dlaczego mają ryzykować życie? Najbardziej wkurza mnie jak stoi sobie grupka i flugają na polcję, no jasne, w grupie każdy odważny, ale jakby taki był sam to by w gacie narobił pewnie...
Paweł kto jest górą? Policjant? Ty wiesz jaki Oni mają regulamin? Przstań, Im nie wolno takich rzeczy, które dla mnie są odruchem prawie bezwarunkowym... A górą są Ci, których więcej. Niestety.

Rany, w każdym zawodzie zdarza się człowiek taki i człowiek inny... to że jakiś policjant przegiął i odwalił numer nie znaczy, ze cała Policja jest taka. Już nie bądźmy tacy ograniczeni! Czy jeśli lekarz idzie pijany na operację albo kogoś potraktuje pavulonem to znaczy, ze wszyscy tak robią?
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
agatha2
Młody aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 27.01.2007, 14:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: agatha2 »

Paweł pisze: Wydaje mi się jednak, że jeżeli ktoś idzie pracować do policji to idzie po to, aby pomagac ludziom i z założenia powinien potrafić stawić czoła takim ziomkom.
Z założenia lekarz powinien być oddany swej pracy
Nauczyciel wyrozumiały
A informatyk kumaty.....

:mrblue: ?
Everytime I look around I see People don't care about you and me Take a look inside your heart You see The human are not the same But you are just like me
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: policja - kiedy stanie sie uzyteczna?

Post autor: Paweł »

z założenia narzekamy tez na lekarzy... informatyków...

Mam kilku znajomych w policji, to cos zmienia? Ich regulamin na szczęście mnie nie interesuje. Zreszta tak jak napisała agatha2, wina spada na władzę. W nowym jorku jakoś potrafili sobie poradzić z wysoką przestępczością... czyli jednak coś da się zrobić, chociażby poczynając od zmiany owego regulaminu.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ