jaka wspólnota??

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

jaka wspólnota??

Post autor: Martuśka »

No dziś usłyszałam w radiu i wiadomościach że Polska od 1 stycznia 2008r. ma podpisać jakiś pakt czy coś i nie będzie kontroli granicznej na ziemi a po 3 miesiącach również w powietrzu ( czyt. na lotniskach). Oczywiście kontroli nie bedzie do państwa sąsiadujących z nami. Ale nie sądzicie że to chyba nie najlepszy pomysł... Przecież o wiele łatwiej będzie przemycić jakieś towary... Może źle to zrozumiałam ale tak mówili w tym radiu. Może ktoś bardziej orientuje sie o co w tym chodzi i na czym dokładnie to ma polegać? I oczywiście czekam na wasze zdanie na ten temat.
Szamot
Młody aktywny
Posty: 73
Rejestracja: 24.01.2006, 20:19

Re: jaka wspólnota??

Post autor: Szamot »

no i bardzo dobrze, Holandie mam niedaleko :mrgreen:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: jaka wspólnota??

Post autor: Paweł »

Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: jaka wspólnota??

Post autor: Martuśka »

no dla mnie to oznacza tylko jedno - większa łatwość w przygotowaniu zamachu skoro przepływ ludności będzie taki swobodny, wcale mi sie to nie podoba :nie:
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: jaka wspólnota??

Post autor: Paweł »

jaki zamach?

bez przesady....

dotyczy sie to tylko i wyłacznie wnętrza Uni Europejskiej... czyli np. granicy Polski z Niemcami, gdzie juz teraz praktycznie jest zero kontorli, jedynie dowodzik i sio.

...od lat między krajami UE zamiast butki celników mamy jedynie znak "Witamy w Belgii". Nareszcie będzie i tak u nas.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: jaka wspólnota??

Post autor: Martuśka »

kontrola jest bo właśnie w tamtym tygodniu przekraczałam granice i kontrola była a nie tylko dowodzik... no wiem ze chodzi o unie ale przecież w krajach unijnych mieszkają ludzie innych narodowości i nie będą mieli problemu żeby przewieść ładunki wybuchowe bo przecież nikt ich nie sprawdzi... Moze ja coś źle rozumiem więc niech ktoś mi w końcu napisze jak to ma wyglądać bo w necie to tak napisali ze nadal mam wrażenie ze to kompletna głupota ten układ.
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: jaka wspólnota??

Post autor: Offik »

Martuśka pisze: no wiem ze chodzi o unie ale przecież w krajach unijnych mieszkają ludzie innych narodowości i nie będą mieli problemu żeby przewieść ładunki wybuchowe bo przecież nikt ich nie sprawdzi...
generalnie jak ktos potrzebuje ladunki wybuchowe to nie musi ich przywozic z zagranicy:)

pozatym przemycic cos do polski nawet przy kontrolach jest latwo (przykladem sa tony niemieckich smieci przywozonych do polski tirami).

jedno co dzieki temu bedzie latwiejsze ze znikna bramki, nie trzeba bedzie nawet dowodu pokazywac przy przekraczaniu granicy, celnicy moga w dalszym ciagu w obrebie kilkudziesieciu kilometrow zatrzymac kazdego i sprawdzic co wiezie.
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

Re: jaka wspólnota??

Post autor: shyduo »

Będzie dokładnie tak jak w tej chwili jest na granicy np. Niemiecko - Francuskiej. po prostu przejeżdżasz obok znaku takiego jak u nas w kraju masz na granicach powiatów ;)
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: jaka wspólnota??

Post autor: Kamilka »

zniesienie granic było jednym z głównych celów integracji z krajami europejskimi i cieszę się, że wreszcie zostało to osiągnięte.
Póki co uważam to za pozytywne zjawisko, choćby ze względu na łatwe podróżowanie. na pewno niesie to za sobą jakieś zagrożenia,ale kraje należą do tego układu już od kilkunastu lat i jakoś nikomu to jeszcze nie zaszkodziło :wink:
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: jaka wspólnota??

Post autor: IzzY »

Mnie też się podoba otwarcie granic. W końcu podróżowanie będzie wygodniejsze. Jesteśmy przecież w zjednoczonej Europie :-)
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
ODPOWIEDZ