Sejmu V kadencji już nie ma!

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;

Na kogo oddasz głos w wyborach?

PiS (Prawo i Sprawiedliwość)
3
18%
PO (Platforma Obywatelska)
9
53%
LiD (Lewica i Demokraci)
1
6%
LiS (Samoobrona lub LPR)
2
12%
PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe)
0
Brak głosów
inne
2
12%
 
Liczba głosów: 17

Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Centi66691 »

Izzy Zgadzam się z Tobą nawet nie ma na kogo zagłosować, ponieważ każdy polityk chce jak najlepiej dla siebie i swojej partii
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Kamilka »

IzzY pisze:Oj Kama wierzysz w tą Tuskową Irlandię. Wybacz ale nie widze możliwości zmiany na lepsze przy takich politykach...

wybaczę.. w końcu to Twoje zdanie :wink:
oczywiście masz też na myśli tych polityków z PiSu, prawda? bo chyba uogólnić tutaj powinniśmy...

Poza tym: ja chyba nie pisałam w co wierzę ani za jaką partią jestem .. o.O bynajmniej starałam się tak pisać aby nie wskazywać konretnych nazw :]

ale o polityce tutaj można gadać w nieskończoność.. wiadomo, dla każdego będzie co innego lepsze, nie da się dogodzić każdemu obywatelowi (a szkoda ;p ). Póki co demokracja to najlepszy z dotychczasowych ustrojów, więc niech decyduje większość. Czy będzie lepiej ocenimy.. ale dajcie chociaż czas temu rządowi (znaczy temu co powstanie ;p ). Warto jest wychodzić z założenia, że i tak będzie źle, beznadziejnie i najlepiej uciekać? pożyjemy zobaczymy :]
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: IzzY »

naturalnie, że mówiłam ogólnie ;-)
Aktualnie to nie mam kogoś takiego kto mógłby pomóc Polsce. No może będzie lepiej... pożyjemy zobaczymy :)
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Paweł »

napisze tak:

1) jako bezstronny obserwator widze wszechobecne nastroje i opinie ludzi. Pamiętam co było dwa lata temu jak wygrał pis... i to już mi poprawia samopoczucie, bo widze, że ludzie w większości mają pozytywne nastroje, nie wyrastają strony typu sp*** dziadu itp.

2) nigdy nikomu nie dogodzimy, demokracja, bla bla bla... popieram ten watek generalnie.

3) w testach ktore sobie robilem na to która partia ma zblizone poglądy do moich zawsze PO wychodziło wysoko. Zobaczymy...

4) nigdy nie zapomne kłamstw pisu i pana bliźniaka, które są powszechnie znane. poczynając chociażby od sp*** dziadu.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: IzzY »

a który polityk NIE kłamie?
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Centi66691 »

Wedlug mnie wszyscy kłamią objecują i bawią się nami!!
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Offik »

Paweł pisze: 1) jako bezstronny obserwator widze wszechobecne nastroje i opinie ludzi. Pamiętam co było dwa lata temu jak wygrał pis... i to już mi poprawia samopoczucie, bo widze, że ludzie w większości mają pozytywne nastroje, nie wyrastają strony typu sp*** dziadu itp.

Nikt z nas kto choc troche sie angazuje w zycie polityczne, chocby glosujac nie jest bezstronnym obserwatorem,
a dwa lata temu pojawialy sie takie strony bo i ci ktorzy przegrali mieli taka kulture, jak dwa lata temu wygral pis to hitem allegro byla aukcja cegielka w ktorej gosc zbieral kase na wyjazd z kraju z uwagi na to ze kaczynski wygral... i nikomu nie udalo sie doprowadzic to tego zeby aukcje usunac,
teraz jak wygralo PO ja zrobilem dokladnie taka sama aukcje, i zostala ona usunieta bardzo szybko i dostalem ostrzezenie ze wywala mnie z serwisu, bo aukcja jest niezgodna z regulaminem, a jak zapytalem w ktorym miejscu to mi odpisali ze stanowisko serwisu juz mi przekazano i mam sie do niego stosowac. poprostu suuuuper...
Paweł pisze: 2) nigdy nikomu nie dogodzimy, demokracja, bla bla bla... popieram ten watek generalnie.
i cale szczescie ze mamy demokracje...
Paweł pisze: 3) w testach ktore sobie robilem na to która partia ma zblizone poglądy do moich zawsze PO wychodziło wysoko. Zobaczymy...
a mi wychodzilo ze mam w 80-90% poglady podobne do LPR.
Paweł pisze: 4) nigdy nie zapomne kłamstw pisu i pana bliźniaka, które są powszechnie znane. poczynając chociażby od sp*** dziadu.
znaczy jakich klamst? spieprzaj dziadu to nie klamstwo a poprostu nieladne wyrazenie,
w sumie mocnym bledem pisu i kaczynskich jest to ze na publiku nie umieli sie pochamowac przed takimi odpowiedziami,

ja sie obracalem w towarzystwie politykow dosc sporo, i stwierdzam jedno, oni sa tak jak i my, normalnymi ludzmi, ktorzy lubia wypic, ktorzy przeklinaja, ktorym puszczaja nerwy, itd... normalna sprawa... ale nie chcialbys pawle slyszec wypowiedzi, i widziec zachowania terazniejszych lodzkich poslow z PO gdy byla pierwsza koalicja PO-PiS w wyborach samorządowych 7 lat temu,
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Paweł »

Offik, tamtą aukcje też usunięte z tych samych powodów. Więc nie dziw sie, że teraz zrobili to szybciej. Pewnie nie byłes jedyny.


skrót:

Zasady zobowiązują, czyli kłamstwa PiS-u:
1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem.
2. Nie będzie koalicji z Samoobrona.
3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną.
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy.
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS.
6. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
7. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
8. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD. (normalnie można sie uśmiać)
9. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
10. Zredukujemy administrację państwową, zrealizujemy program Tanie Państwo.
itd...

Było, minęło.

Rząd PO tez pewnie tak rozliczymy.

Jak na razie przynajmniej nie obiecują ze wyrobią się z autostradami do 2012r.

Offik pisze: ja sie obracalem w towarzystwie politykow dosc sporo, i stwierdzam jedno, oni sa tak jak i my, normalnymi ludzmi, ktorzy lubia wypic, ktorzy przeklinaja, ktorym puszczaja nerwy, itd...
no dla mnie to nie jest chyba takie normalne :] normalny kulturalny człowiek umie się zachować, wyrażać swoje zdanie i panować nad nerwami...
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Offik
Prawie autorytet
Posty: 2650
Rejestracja: 02.12.2005, 13:16
Lokalizacja:

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Offik »

Paweł pisze:
Offik pisze: ja sie obracalem w towarzystwie politykow dosc sporo, i stwierdzam jedno, oni sa tak jak i my, normalnymi ludzmi, ktorzy lubia wypic, ktorzy przeklinaja, ktorym puszczaja nerwy, itd...
no dla mnie to nie jest chyba takie normalne :] normalny kulturalny człowiek umie się zachować, wyrażać swoje zdanie i panować nad nerwami...
no już Paweł nie rób z siebie takiego świętoszka, każdemu zdarza się nie zapanować nad sobą.

jak by zachowania w stylu "spieprzaj dziadu" były na porządku dziennym to bym powiedział że to cham, ale sporadyczne wybryki każdemu się przydarzają,

Podsumowując: i jak to było w piśmie świętym: "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień".
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Kamilka »

Offik pisze: no już Paweł nie rób z siebie takiego świętoszka, każdemu zdarza się nie zapanować nad sobą.
szukam, szukam i znaleźć nie mogę gdzie Paweł napisał, że jest normalny i kulturalny ;p

ja nie wyobrażam sobie z nerwów powiedzieć komuś "spieprzaj dziadu"...zresztą chyba nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dla autora tych słów to jest na porządku dziennym czy nie... sam pisałeś , że politycy to zwykli ludzie, którzy piją i przeklinają...
Offik pisze: ja sie obracalem w towarzystwie politykow dosc sporo, i stwierdzam jedno, oni sa tak jak i my, normalnymi ludzmi, ktorzy lubia wypic, ktorzy przeklinaja, ktorym puszczaja nerwy, itd... normalna sprawa...
Offik pisze: jak by zachowania w stylu "spieprzaj dziadu" były na porządku dziennym to bym powiedział że to cham, ale sporadyczne wybryki każdemu się przydarzają,
więc jednak są chamami... tak? tak przynajmniej wnioskuję po Twoich wypowiedziach.. :wink:
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: =MiLi= »

Ale się czepiacie :roll: :roll:
Ja nie uważam, ze to coś strasznie okropnego. Każdemu zdarzyć się może i nie udawajmy świętych i złotoustych. Nie wierzę, ze nikomu nie wymsknęło się kiedyś jakieś brzydkie słowo czy obelga. Po prostu nie wierzę. Nie ma tu nic do rzeczy kultura, bo nawet kulturalnym się zdarza.
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Centi66691 »

Zgadzam się z Mili ale pamiętajcie że jesteśmy tylko ludźmi i uczymy się na swoich błędach !! pamietajmy również że nawet najwspanialsze maszyny, komputery 3 i wiele innych generacji się mylą!!:) więc popuśćcie :zdziwko: trochę
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
Kamilka
Młody rozbrykany
Posty: 262
Rejestracja: 25.11.2006, 19:08

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Kamilka »

niestety, ja wymagam KULTURY od osób zajmujących najwyższe stanowiska w państwie...
Stanowisko zobowiązuje jednak, a zdenerwowanie można okazywać w łagodniejszy sposób i posługiwać się trochę bardziej wysublimowanym słownictwem.

oczywiście każdemu się może zdarzyć... ale nie na każdego patrzą miliony ludzi.
"To właśnie możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące..." P. Coelho

:*
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: IzzY »

Ahh ta polityka :) ile ona emocji wzbudza...
Moim zdaniem, to media ewidentnie stoją po stronie PO i PSL. Może to będzie dobra kalicja i zmieni się coś na lepsze... a może to będą kolejne obiecanki a 'głupiemu radość'. Może na ważnych stanowiskach jest wymagana kultura ale nie znam jeszcze człowieka na tyle idealnego, żeby ZAWSZE mogł być kulturalny.
Jeżeli chodzi o te 10 kłamstw PISu to jest to żałosne. Krytykować jest łatwo ale co w tamtej sytuacji ten Kaczyński miał zrobić? PO nie wygrało ale i tak władzy chciało... no to teraz ją ma i zobaczymy co z tego będzie...

btw. czy kulturalne było wspomnienie historyjki o pistolecie przez pana D. Tuska w debacie z p. J. Kaczyńskim? Dla mnie to akurat wogóle nie było na poziomie ;)
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Paweł »

IzzY pisze:Może na ważnych stanowiskach jest wymagana kultura ale nie znam jeszcze człowieka na tyle idealnego, żeby ZAWSZE mogł być kulturalny.
W. Pawlak, najbardziej znany (bynajmniej nic nie kojarzę).
...i wiele innych mniej znanych.

Oczywiście chodzi o kulturę i wizerunek, który obserwują media i tłumy obywateli.

IzzY pisze:Jeżeli chodzi o te 10 kłamstw PISu to jest to żałosne. Krytykować jest łatwo ale co w tamtej sytuacji ten Kaczyński miał zrobić?
Nie obiecywać gruszek na wierzbie? To takie trudne?

IzzY pisze:PO nie wygrało ale i tak władzy chciało... no to teraz ją ma i zobaczymy co z tego będzie...
Skoro PO miało wstąpić do koalicji z PIS to chyba oczywiste, że też chciało "władzy". W końcu byli by współodpowiedzialni za działania rząd.


p.s. gdyby ktoś sie czepiał czy dziwił, nie głosowałem na po ;]
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Martuśka »

zazwyczaj nie mieszam sie w życie polityczne i w tym roku nawet nie poszłam na wybory... nie myślałam ze mój głos jest nie ważny bo wiem ze każdy głos jest ważny ale nie chciałam sobie potem wyrzucać że zagłosowałam na debili, a wiadomo ze na kogokolwiek bym zagłosowała to debil i kłamca. W sprawie polityki daje decydować innym o swoim losie mimo, że wiem że moim obowiązkiem jest głosowanie itd. Po prostu nasłuchałam sie tych głupot i już na każde słowo 'polityka', 'PO', 'PIS', 'partia' było mi nie dobrze. Jedyne za co lubie politykę to jest to świetny temat do żartów :)
Linka
Prawie autorytet
Posty: 3270
Rejestracja: 28.02.2004, 18:24
Lokalizacja: Elbląg

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Linka »

A teraz trochę żartobliwie powiem, co mnie najbardziej ucieszyło po wyborach ;)
Od ponad roku, na przeciwko mojego okna pojawiło się biuro LPR-u, chyba mieli jakąś przesadną obsesję, że lokatorzy mojego bloku będą ich podglądać i zakleili całe okno, ściśle przylegającymi do siebie plakataki z napisem "LPR". Delikatnie mówiąc, nie jestem zwolenniczką tej partii, dlatego codzienny widok z okna lekko mi przeszkadzał. A tu wczoraj z rana taka miła niespodzianka... podnoszę rolety i w oknie ich biura widzę tylko firankę ;) Chyba po niuedanych wyborach, postanowili się wynieść. Zostawili jeszcze ponizej okna plakat z ich kandydatem do Sejmu, ale niedlugo pewnie i jego zabiorą :P
There's no better time to be happy than right now. Happiness is the journey, not the destination.
IzzY
Młody aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 26.12.2006, 22:42
Lokalizacja: Koive-neni

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: IzzY »

W definicji partii politycznej jest jasno określone, że dąży ona do zdobycia władzy. Jednym słowem wszyscy jej chcą ;) tylko jak ją zdobędą to nie bardzo wiedzą po co ją chcieli...
W każdych wyborach, każda partia obiecuje gruszki na wierzbie i śliwki na sosnie.
Teraz Irlandia też ma być w Polsce ;D
Kocham wszystkich ludzi, ale mam prawo nie wszystkich lubić.
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: =MiLi= »

22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sejmu V kadencji już nie ma!

Post autor: Paweł »

IzzY pisze:W każdych wyborach, każda partia obiecuje gruszki na wierzbie i śliwki na sosnie.
Teraz Irlandia też ma być w Polsce ;D
No to chyba nasza głowa w tym żeby wybrac tą partie, która nie obiecuje az takich gruszek?

Sorki, ale jak sie ma "Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem." czy chociazby "Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS." nie wspominając juz o bredniach typu "Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa." do zapewnien że "Polska może stac się drugą Irlandią"?

Chyba oczywiste.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
ODPOWIEDZ