'Pod skrzydłami allegro'

Dzisiejszy świat i Polska to wiele kontrowersji i pytań. W tym forum poruszamy wszystkie problemy polityczne, gospodarczo-społeczne i kulturalno-religijne świata. Tu możecie pisać co Wam się nie podoba w dzisiejszym systemie, który kraj będzie nowym supermocarstwem i który polityk jest skorumpowany (-;
ODPOWIEDZ
shyduo
Człowiek czynu
Posty: 1958
Rejestracja: 13.05.2004, 14:01
Płeć: mężczyzna

'Pod skrzydłami allegro'

Post autor: shyduo »

Sterowiec nad Łodzią!

Łodzianie ze zdziwieniem i niedowierzaniem obserwowali wczoraj po południu niebo. Pojawił się na nim olbrzymi sterowiec. Ten oryginalny statek powietrzny będzie gościł w mieście przez kilka dni.


Sterowiec dostojnie przeleciał nad Łodzią i oddalił się w kierunku Głowna. Wieczorem wrócił i wylądował na lotnisku Lublinek. Jest traktowany tak, jakby był samolotem czarterowym.

W Europie są tylko dwa takie sterowce. Na świecie lata ich kilkanaście. Używane są głównie do wożenia turystów lub do obsługi telewizyjnej np. imprez sportowych.


Olbrzymią zaletą tych gigantów jest to, że mogą bardzo długo przebywać w powietrzu, zużywając przy tym niewielkie ilości paliwa. Mogą też swobodnie zawisnąć nad konkretnym punktem

(tj) - Express Ilustrowany
Lublinek bazą dla sterowca Sky Ship


Potężny sterowiec Sky Ship wartości blisko 6 mln euro nie mógł wczoraj przed południem wystartować z łódzkiego lotniska. A wszystko przez zbyt niski pułap chmur. I choć na pokładzie był m.in. Michał Marzec, dyrektor portu lotniczego, wieża kontroli lotów nie zezwoliła na start sterowca.


- Uzależnienie od warunków atmosferycznych to chyba największy mankament tych pięknych statków powietrznych - mówi Paweł Oppeln-Bronikowski z poznańskiej agencji reklamowej, pomysłodawca sprowadzenia do Polski sterowca. - Gdy zbyt silnie wieje lub mocno pada, sterowiec nie może wzbić się w powietrze.

Wystarczy wiatr wiejący z prędkością ponad 35 km/h i maszyna nie powinna startować. Choć napędzana jest dwoma silnikami porsche o łącznej mocy 510 KM, silny podmuch może wytrącić sterowiec z toru lotu i spowodować katastrofę. Z kolei intensywne opady deszczu powodują, że woda, która zbiera się na jego olbrzymiej powierzchni, dodatkowo i nierówno obciąża statek, co również niekorzystnie wpływa na lot.

Sky Ship został wypożyczony do końca września. Jego załogę w powietrzu stanowią dwaj piloci i stewardesa. W sumie jest w Polsce 4 pilotów (dwóch Anglików, Amerykanin i Dominikańczyk), którzy na zmiany pilotują sterowiec, stewardesy i 16 osób obsługi naziemnej.

- Wszyscy mają bardzo ważne i odpowiedzialne zadania, zarówno podczas startu, jak i lądowania - dodaje Paweł Oppeln-Bronikowski. - Sterowiec podchodzący do lądowania ma wypuszczane specjalne liny, tzw. wąsy, które pracownicy z obsługi naziemnej muszą chwycić i pomóc w zacumowaniu statku na ziemi.


W godzinach popołudniowych pogoda dopisała i powietrzny kolos reklamujący portal internetowy Allegro.pl wystartował. Kilkakrotnie przeleciał m.in. nad centrum Łodzi. Dziś i jutro kolejne loty
No i co o tym sadzicie?? Widzieliście go?? u mnie lata srednio co godzinę, dwie nad blokiem (mieszkam w pobliżu Lublinka). Zamierzacie starać się o lot?
Ostatnio zmieniony 13.09.2007, 20:22 przez shyduo, łącznie zmieniany 1 raz.
Martuśka
Prawie autorytet
Posty: 2074
Rejestracja: 28.03.2007, 23:01
Płeć: kobieta

Re: 'Pod skrzydłami allegro'

Post autor: Martuśka »

widziałam ten sterowiec przy Poznaniu, nie widziałam go nad Poznaniem tylko na lotnisku ale akurat nie leciał tylko stał. Chciałabym sobie tym polecieć bo dla mnie wszystko co związane jest z lataniem jest super :):)
=MiLi=
Wspaniała
Posty: 4384
Rejestracja: 30.01.2005, 21:42
Płeć: kobieta
Lokalizacja: ŁóDź

Re: 'Pod skrzydłami allegro'

Post autor: =MiLi= »

Widziałam widziałam :) Dziś to była wielka atrakcja dla naszych przedszkolaków :D wszystkie stały przy oknie ;)
22.09.2007 Nasz Ślub :*
06.07.2008 Nela Natalia :*
29.02.2012 Inga Patrycja :*
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 'Pod skrzydłami allegro'

Post autor: Paweł »

poszly dwa smsy... nie możliwym jest wygrac.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
*MysterY*
Tuningowiec
Posty: 3122
Rejestracja: 28.02.2004, 23:44
Lokalizacja: 51°47'N 19°27'E

Re: 'Pod skrzydłami allegro'

Post autor: *MysterY* »

omg a gdzie spotkałeś te kobitki od konkursu??? :mrgreen: a lot podobno kosztuje nieźle :/
Ford Mondeo mk1 Ghia RS1800 115KM
Paweł
Morphlorchack
Posty: 6351
Rejestracja: 30.08.2002, 11:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 'Pod skrzydłami allegro'

Post autor: Paweł »

nie babeczki... bo w sumie to wiecej facetów widziałem.

W Łodzi idąc Piotrkowską nie ma szans ich nie spotkać. Rozdają kupony, na nich sa kody które trzeba wysłać. Potem szybko odp. na pytanie... i można wygrac lot.
Niestety rzadko koło zdarzeń, obraca siła naszych marzeń.
:: // https://www.readyforboarding.pl
:: // me? https://pawel.florczak.info
Centi66691
Człowiek czynu
Posty: 1241
Rejestracja: 23.09.2007, 13:13
Lokalizacja: Hollyłódź

Re: 'Pod skrzydłami allegro'

Post autor: Centi66691 »

a ja słyszałem że można kupić za 100zł ? czy to prawda?
"Wielcy Tancerze nie są wielcy z powodu swojej techniki, lecz pasji"
ODPOWIEDZ